Jump to content

OS Dunajec


LukaszZ

Recommended Posts

Witam

Łowi ktoś na OS na Dunajcu? Myślimy się tam wybrać i jakieś konkretne info by się przydało żeby nie błądzić po omacku odnośnie miejscówek i przynęt. Odległość z Mielca mniejsza niż do Zwierzynia a cenowo na tygodniu 45zł czyli niebo a ziemia zważywszy że mogę jeździć częściej na tygodniu. Wielka szkoda że na Sanie nie ma takiej opcji- wtedy nie było by dylematu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłem w tamtym tygodniu na OSie, takie i większe się łowiło Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować . Glajcha z koralikiem również dobrze się spisywała. Łowiłem na wysokości drugiego muru osobowego pod przewoźnikiem (tam gdzie są łódki po drugiej stronie Dunajca). Na streamera rybki wtedy nie reagowały ale za to nimfy gryzły jak szalone. Jeśli chcesz mogę podać Ci numer do Wojtka dojeżdża z licencjami na miejsce a i mufy też sprzedaje.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by ciopson
Link to comment
Share on other sites

Hej

Na Dunajcowym OS dobre są: Krościenko, Księdzowe pole (tam chyba najładniej bo dość daleko od drogi), mury oporowe w Tylmanowej, w Tylmanowej też są fajne bańki, niżej nie łowiłem. Ryb sporo w zasadzie na całym OS. Przygotuj się na wszechobecną ulicę (ruchliwą) i związane z tym atrakcje :) Droga biegnie wzdłuż całego OSu o ciszy i spokoju poza kilkoma miejscami zapomnij. Teraz nie ma jeszcze turystów w lecie to masakra jakaś :)

Sama rzeka piękna :)

Połamania :)

Link to comment
Share on other sites

Łowię na OS Dunajec kilka razy do roku. Gdzie łowić to zależy od Twoich preferencji. Miejscówka "płań z łódkami w Tylmanowej" to miejsce gdzie zawsze są ryby. (Zima/wiosna/lato/jesień) Czy dają się złowić w dużej ilości to wszystko zależy żerowania i tego czy ryby zostały skłute/przepłoszone przez poprzedników. Możesz tam zacząć.

Przechodzisz przez rzekę w miejscu gdzie kończy się mur oporowy. Idziesz do góry ok 100m . Miedzy pierwszą a drugą (licząc od góry) linką do łodzi wchodzisz na środek rzeki.( jeśli jest wyższa woda , lub boisz się chodzić po głębokiej wodzie to możesz wejść poniżej i środkiem rzeki podejść wyżej) Od tego miejsca w dół możesz po środku rzeki poruszać się w dół do miejsca gdzie przechodziłeś. Zorientujesz się że dalej w stronę muru jest głębiej - często tam stoją kabany :). Łowić można zależnie od dnia. Ja zaczynam od streamera (zwłaszcza rano). Potem zależy od dnia mokra, nimfa, sucha (pod koniec płani zawsze coś oczkuje). Jeśli wolisz bystrzejsze wody to mozesz od tego miejsca iść pod prąd do końca wyspy i schodzić (czasem w okresach ciepłych jest tam duzo pstrągów bo woda lepiej natleniona - uwaga dno nierówne i trzeba pamiętać drogę powrotną do brzegu) lub w dół od miejsca gdzie przechodziłeś (za dużymi kamieniami stoją rybki - niestety najczęściej niezbyt duże ).Co do much trzeba jak zawsze eksperymentować. Na pewno teraz warto mieć march brown'y w wersji mokrej i suchej. Nimfa - zawsze się sprawdza "dunajcówka" - pomarańczowy łebek + bażant z drobnym kołnierzykiem z zająca. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy