Jump to content

II Zlot Karpiowy PSW


Recommended Posts

Powitać.W ubiegłym sezonie udało się zorganizować I zlot karpiowy PSW.Było naprawdę super i myślę,że warto kontynuować te spotkania.Póki co mamy wiosnę,ale czas szybko ucieka i lada chwila będzie lato.Moją propozycją na ten rok są;Hawłowice.Większość z nas tam jeszcze nie była,a rybek tam ponoć sporo:cool:.

Na początku niech wpiszą się osoby,które są chętne na taki zlot,a później dobierzemy termin.Może ktoś ma też inne propozycje? :beer:.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację @lenox ,dobrze by było,żeby w tym roku również pokusić się o zorganizowanie takiego spotkania:). Myślę że samą formę takiego zlotu pozostawimy taką jaka była w roku ubiegłym czyli :

- miejscem spotkania będzie któreś z łowisk komercyjnych

- termin spotkania : ustalony ,któryś z weekendów z możliwością wcześniejszego przybycia

Dobrze by było (o ile będą chętni) aby sprawy związane z takim spotkaniem zacząć załatwiać już teraz.Wiem ,że na niektórych łowiskach komercyjnych terminy zasiadek trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem...

Tak na początek na 99% jestem ,bez względu gdzie takie spotkanie miało by się odbyć:)...Głowa wszędzie jednakowo boli :D

Link to comment
Share on other sites

Możecie coś więcej o tej wodzie napisać? czy występują tam równierz inne gatunki ryb? czy raczej dla gliżdziarza jak to na pewnym forum nazwali fedderowców i spławikowców, nie ma miejsca?

Czy Zlot Karpiowy wyklucza inne matody połowu? (fedder, methoda, spławik).

Link to comment
Share on other sites

Karpie też się łowi na robaki, więc nie widzę przeciwwskazań. Zresztą, nie widzę powodu by dyskryminować jakąkolwiek metodę połowu. Na tym zbiorniku nie ma innych gatunków jak karp i amur. Na sąsiedzkich jest coś więcej- można spiningować.

Jak co to proszę mnie pisać.

Link to comment
Share on other sites

Na Zgodę w tamtym roku niestety nie dotarłem ale w tym roku postaram się z Wami posiedzieć. Co do Hawłowic to bym proponował już rezerwować termin bo łowisko dość mocno oblegane. Jak mi nic nie wypadnie to jadę w niedziele tam na kilkugodzinny rekonesans zobaczyć jak to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł jak najbardziej przedni, ale najważniejsze...termin?

Jeżeli chodzi o Hawłowice, nie jest to za mały zbiornik? Nie byłem tam, ale słyszałem, że za duży nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Na sama myśl o zlocie gęba się cieszy :) wracając do wspomnień z I zlotu nie wyobrażam sobie żeby tam nie byc... :P:beer: i reszty uczestników z I edycji :D kto był zrobi wszystko zęby pojawić się znowu pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A jak głęboki jest to zbiornik?

Witaj. Zbiornik niewielki ok. 3,5 - 4h w kształcie rogala, a na jego obu końcach znajdują sie jeszcze małe stawy-tam można i warto spiningować (bo jest tam coś wielkiego...) na dużym nie wolno. Max głębokość ok 2,5m na stanowiskach 2 i 3 i dno dość twarde, a kierunku stanowisk 4 i dalej, głębokość maleje i pojawia się lekki namułek. Okolica jak na wsi - cisza, spokój, konie, dziki i daniele.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to Hawłowice ma 10 stanowisk. Więc max 10 osób ze zlotu będzie mogło łowić. Rzemień był by dobrą alternatywą. Spławik, feder, grunt a nawet spinning można wypróbować na łowisku.

Edited by Dominik18king
Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to Hawłowice ma 10 stanowisk. Więc max 10 osób ze zlotu będzie mogło łowić.

Witaj. Tak, na Hawłowicach jest 10 stanowisk i teoretycznie 10 osób, ale te stanowiska śmiało mogą być dwuosobowe. Więc te 10 osób może się połączyć w pary i zając 5 stanowisk, i takim oto sposobem jeszcze 5 par może dojechać.

Czyli może być dwadzieścia osób + boczne stawy też kilka pomieści (żeby tylko tak wielu chciało przyjechać). Uważam, że wszystkie metody połowu można uprawiać, jeśli uczestnicy podejdą do zlotu na luzie.

Link to comment
Share on other sites

Hej... Jestem jak najbardziej chętny uczestniczyć w tej imprezie. Byle by nie w maju (chrzciny,komunie,wesela i inne rodzinne imprezy.) oraz nie w sierpniu ( zarezerwowane łowisko na 6-cio dobową zasiadkę całym Teamem )

Gdyby Zlot odbył się na Łowisku w Hawłowicach to z uwagi na ograniczoną możliwość wędkowania (10 stanowisk) nie mam parcia na wędkowanie. Ważne aby się spotkać, poznać i być może w świetnej atmosferze spędzić kilka chwil w towarzystwie wspaniałych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Byłem wczoraj na Hawłowicach - tak jak @kubus pisze mimo iż jest 10 stanowisk spokojnie na stanowisku mogą łowić 2 osoby. Stanowiska 1,2,3 są oddalone od reszty więc jakby ktoś chciał się integrować to by miał kawałek :)

Reszta stanowisk w "kupie". Z każdego stanowiska można spokojnie łowić z rzutu, nie ma konieczności posiadania sprzętu pływającego. Woda bez udziwnień, głębokość od ponad lekko 2 metrów do 0,8m.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Po omówieniu wszystkiego za i przeciw doszliśmy do konsensusu.

Wstępnie jest zarezerwowane całe łowisko na 25-27.07.2014r. z możliwością pozostania do 28.07.

Oficjalny koszt to 20 zł doba z możliwością łowienia na dwie wędki, i to tyle z kosztów.

Jak by ktoś obawiał się wielkich upałów (za bardzo trunki się nagrzeją), mamy do dyspozycji lodówkę z zamrażarką. ;).

Prosimy przemyśleć sprawę, i ewentualnie zadeklarować chęć przyjazdu.

Malkontentom i mąciwodom (Mąciwoda warchoł, podżegacz, wichrzyciel lub potocznie podżegacz) mówimy zdecydowanie NIE.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki @kubus za zaangażowanie w organizację tegorocznego spotkania:). Na dzień dzisiejszy jestem na 100% , tylko naprawdę nieprzewidziane wypadki losowe są w stanie pokrzyżować moją obecność.

Z racji tego ,że mam możliwość edytowania postów , zrobimy listę chetnych aby mieć wgląd na frekwencję gdyż wiąże się to z naszymi kosztami ale również właściciela łowiska.

Lista chętnych do udziału w II Letnim Spotkaniu Karpiowym .

1.@kubus

2.@barjem

3.@Przemol

4.@rapala

5.@Michal82

6.@jogo ?

7.@Siwy

8.@Manek

9.@Oktawian

10.@adasio

11.@Sebastian

12.@geo

13.@manitu?

14.@Sander (@kubab2)

15.@VELTIS

16.@lenox

17.@kriko

18.@rogol

19.@MówiąMiBoski

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy