Jump to content

Oświetlenie w nocy


Recommended Posts

Przerobiłem kilka "czołówek" i jak na razie za najbardziej udaną i mi osobiście odpowiadającą jest czapka z ledami w daszku D.A.M. Czapka z latarką SOFT TOUCH FLASH CAP - GOFISHING.COM.PL sklep wędkarski.Oczywiście ,ten typ lampki jaki podałeś w linku ma sporo zalet ale ma też jedną zasadniczą wadę - gumkę opasującą głowę.Dla mnie kilkugodzinne trzymanie jej na głowie było mało komfortowe a o spaniu z nią na głowie nie było mowy.Tą którą podałem w linku można zdjąć a nastepnie w prosty i szybki sposób założyć na głowę.Daje wystarczająco mocne światło aby na kilka metrów przed sobą widzieć teren,założyć przynętę na hak czy odpiąć rybę.Jeżeli rozsądnie się nią używa to baterie wytrzymują naprawdę długo.

Do zwykłego oświetlenia używam prostej latarki ,którą można nosić a w razie konieczności postawić np. na stoliku.

W namiocie używam lampki diodowej z czujnikiem ruchu,którą stawiam pod łóżkiem tak, aby włączała się kiedy opuszczam nogi.

Link to comment
Share on other sites

hmm ja również używam czołówek petzla, w zasadzie mam ich 3 szt, dwie służbowe do rat. wysokościowego i jedną na rybki, spisują się b.dobrze, wszystkie wodoodporne więc dają radę, faktem jest że trzeba poświęcić 3s na ich założenie i nie nadają się do ciągłego noszenia na głowie.

Link to comment
Share on other sites

Pogodziłem obie rzeczy tzn wziąłem dość mocną jak na tą cenę i fajnie wykonaną latarkę energizer plus czapke z ledami i po deszczach wypróbujemy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Koledzy,mam zamiar kupić latarkę czołowa, i zastanawiam się nad latarka z dioda typu Cree Q5. Czy ktoś posiada taka latarke?Prosze o opinie czy lepiej wybrać latarke z akumulatorem mocowanym na tyle głowy,czy tez z przodu, czy lepiej na ładowanie czy baterie, czy też na zwykłe diody led?

Link to comment
Share on other sites

Podobna do tej co znalazłem na Siemińskiego ,kupiłem ją za 44,90zł i naprawdę świeci za......cie ,bardzo mocne światło ,akumulator naładowałem ok 4h teraz tylko sprawdzić ile wytrzyma.:D
I jak sprawuje się ta latarka?Bo zastanawiam się nad kupnem takiej.
Link to comment
Share on other sites

I jak sprawuje się ta latarka?Bo zastanawiam się nad kupnem takiej.

Witam

Bardzo dobrze się sprawuje ,światło naprawdę mocne i jak narazie akumulator trzyma od ostatniego ładowania ,a kilkanaście wyjazdów zaliczyła.:)

Polecam ją w 100% ,cena - jakość :)

Pierwszą jak kupiłem to musiałem wymienić ,zepsuty był przycisk włączania,po wymianie wszystko ok.

Jedyna wada tej latarki to taki że nie można spać mając jej na głowie,przeszkadza tylni akumulator.:mad:

Edited by FISHMAN78
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy