Skocz do zawartości

Na grzyby


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

Milan .. żebyś tego nie smażył ... pisząc sosik miałem an myśli sosik a’la tatarski

Ja z marynowanych opieniek robię sosik grzybowy najczęściej do jajek lub kanapek.

2-3 słoiki lekko odcedzonych opieniek marynowanych w zalewie octowej (inne grzyby marynowane też się nadaja –maślaki, podgrzybki – prawdziwki wole w całości do wódki na przekąske:D), 1 duża biała cebula, 1 duża śmietana lub jogurt naturalny, majonez.

Najpierw cebule do robota kuchennego na drobną kostkę, później opieńki na drobną kostkę. Do tego śmietana, majonez, przyprawy do smaku (pieprz, sól, magi).

Można tez dodać ze 2 ogórki konserwowe, trochę musztardy itp. –zależy kto co lubi

Na talerzyk 1-2 lub 3 jajka przekrojone na połówki. Całość dokładnie zalewamy dość gęstym sosem … i gotowe.

Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grzybiarzy. Czy to co mam w koszyku to na pewno są rydze ? W moich lasach te grzyby wyginęły. Nigdy ich nie zbierałem. Ostatnio odwiedziłem inne tereny i znalazłem ich dużo. Podczas gotowania strasznie śmierdzi i grzyby mają taki "metaliczny" smak. Ojciec za dziecka je zbierał, jadł smażone, marynowane i takich zapachów i smaków nie pamięta. Tak ma być? :confused:

msa8.jpg

Po przekrojeniu nóżki wypływa pomarańczowy sok (to cecha rozpoznawcza rydzy z tego co mi wiadomo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejon Naklik - Kulno -Siegiełki ,tego roku nie było jeszcze tam wysypu i mam nadzieję ,ze jak się pojawi to sporo sypnie grzybkami.Drugie namiary to Przewrotne ,fajny i przyjemny las podgrzybkowy .Trzeci rejon to Wilcza Wola ale teraz tam to może warto wybrać się lepiej po ryby niż na grzyby :D.Żart z rodzaju masakrycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożanna - ja tylko tutaj jeżdżę na te podgrzybki, razem z nimi zwykle zbiera się pieczarkę leśną ( kołpaki ) - jak jest wysyp to zbiera się koszami, w tym roku jeszcze go nie było, i myślę tak jak Rapala, że to kwestia czasu.

A ja mam pytanie gdzie na rydze w bieszczadach i czy już są ? Wybieram się za tydzień i połączyłbym to z smacznymi rydzami, których w moich rejonach brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.