Jump to content

Petycja o wprowadzenie jednej opłaty wędkarskiej na całą Polskę.


geo

Recommended Posts

Przychodzą na myśl słowa piosenki : " Ale to już było i nie wróci więcej". Przy podwyższeniu opłat ponad trzykrotnie PZW straci połowę członków i nie wyobrażam sobie z czego wtedy utrzymają się zarządy okręgów (prezesi, dyrektorzy, sekretarki) i jak bez kombinacji będą rozliczać kasę pozyskaną od wędkarzy. Obecnie papier przyjmuje wszystkie "zarybienia", delegacje, służbowe wyjazdy, utrzymanie biur, służbowych pojazdów, itp. Kiedy kasy będzie mniej to co? Zarządy okręgów rozwiążą się, czy (co raczej nierealne) będą działały charytatywnie?

Link to comment
Share on other sites

Pobożne życzenia aby było jak kiedyś, niestety, a może właśnie "stety" trudne do zrealizowania. Sam nie popieram, choć chciałbym się móc swobodnie przemieszczać bez dodatkowych "dopłat". Autor petycji nie widzi minusów dla mnie oczywistych. Przede wszystkim jak dzielić pieniądze z takich opłat na Okręgi? Wg jakiego klucza? Proporcjonalnie do ilości członków? Powierzchni wód? Innego? Jakie zarybienia są takie są, ale z czegoś je trzeba realizować. Nie wyobrażam sobie wyższej jednej składki "krajowej" trafiającej do ZG PZW i potem rozdzielanej jakoś po okręgach...Ile z tego po drodze "zniknie" czy raczej "pokryje koszty biurokracji i kaprysów "betonu"? Petycji przyświeca jedynie cel by bez dopłat korzystać z rybnych łowisk. Wiadomo, że nie wszyscy skorzystają i nie na raz, ale tu właśnie za wędkarzami muszą iść pieniądze uzupełnienie ubytków w rybostanie - tak jak to mam miejsce (przynajmniej teoretycznie) teraz. Chyba, że autor "życzyłby" sobie możliwości wędkowania w całym kraju na podstawie jednej opłaty na zasadach C&R :) Tylko kto to będzie w stanie wyegzekwować?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Wielka szkoda że jest to petycja z opcja oddania głosu tylko i wyłącznie ,,ZA'' :( Ciekawe jak by wtedy takie głosowanie wyglądało? Osobiście wybrał bym tą drugą opcję ale z resztą ilość osób ktore to poparły sama mówi za siebie :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś chciałby łowić poza macierzystym okręgiem obowiązuje go całkowity zakaz zabierania ryb( jeśli chodzi o turystykę wędkarską) i nie ma obawy że wszystko wyłowią.Jeśli karta ma kosztować powyżej 300 zł sam dołączę do szarej strefy,bo tu chyba nie chodzi o ryby tylko o kasę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy