Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z użytkowników forum dobrze mi napisał aby nadmiernie się nie chwalić o ilości złowionych ryb i myślę że w tym temacie dobrze by było powiedzieć o tym samym, bo gdy wejdzie tu jakiś mięsiarz szukający okazji zobaczy że tylu ludzi nie miało tu i tu kontroli to tam spróbuje. Lepiej napisać że się kontrolowanym np. w tym roku jeszcze nie było bo to że nie ma kontroli wie każdy ale gdzie nie ma to już nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem taką sytuację na Wisłoku w Rzeszowie. Kontrolowali wszystkich, a ja stałem we wodzie i spokojnie wędkowałem. Swego czasu prezes PSR mówił, że jak widzą wędkarza, który nie wzbudza żadnych podejrzeń to odpuszczają i jadą dalej.

Inną podobną sytuacje też miałem kilka lat temu na Wisłoku. Przyjechała PSR, skontrolowała mnie i odjechała. Dwa dni później przyjechał ten sam skład i nawet nie podeszli. Wtedy to właśnie dopadli Ryśka P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu prezes PSR mówił, że jak widzą wędkarza, który .......................... to odpuszczają i jadą dalej.

.

Chciałeś napisać chyba ;

"Swego czasu prezes PSR mówił, że jak widzą wędkarza, który swoim wyglądem i postawą wzbudza przerażenie i strach wśród strażników. to odpuszczają i jadą dalej"

:D:D:D:D:D:D:D:D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej kontroli nie miałem podpisanej adnotacji przez siebie , a przy drugiej wpisu do rejestru :D Ale przyjemni goście przymkneli na to oczko ;)

No to kolego zaoszczędziłeś 50 PLN... Ja wyrobiłem sobie nawyk wpisywania do rejestru już podczas pakowanie się na wyjazd, pod warunkiem, że na 100% wiem gdzie jadę. I to pozwala mi po przyjeździe zająć się "procedurami" związanymi bezpośrednio z łowieniem:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego zaoszczędziłeś 50 PLN...

Brak wypełnionego rejestru połowów stanowi przewinienie koleżeńskie PZW - narusza tylko Statut PZW i nie stanowi wykroczenia w rozumieniu Kodeksu wykroczeń więc strażnik PSR nie ma możliwości nałożenia mandatu karnego a tylko może sprawę oddać do Sądu Koleżeńskiego. Jeśli mandat taki nałoży możesz wnosić do sądu Rejonowego o uchylenie ( pisałem już o tym )

USTAWA

z dnia 24 sierpnia 2001 r.

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia.

(Dz. U. z dnia 29 września 2001 r.)

Art. 101. § 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.

§ 2. Uprawnionym do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania grzywna została nałożona. W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego.

§ 3. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

No to kolego zaoszczędziłeś 50 PLN...

dziwna kwota mandatu

Dziennik Ustaw Nr 208 -14382- Poz. 2023

ROZPORZĄDZENIE

PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 24 listopada 2003 r.

w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

(Dz. U. z dnia 8 grudnia 2003 r.)

TARYFIKATOR MANDATÓW PZW

znajdziesz tutaj ; http://www.pzw.org.pl/home/cms/946/taryfikator_mandatow

Ps.

ale sam także wypełniam przed wyjazdem rejestr..... dla spokoju :)

pozdrawiam

wiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o wypełnieniu rejestru zawsze zapominam. Jakoś mam inne zajęcia niż szukanie długopisu i grzebaniu w pliku papierów. Przeważnie podczas kontroli przypominam sobie, że coś jest "nie tak".

Podczas jednych z kontroli strażnik poprosił o pokazanie siatki na rybki. Ja rybek nie zabieram, więc siatki nie mam. Czy muszę posiadać siatkę mimo iż nie używam jej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma żadnego nakazu noszenia siatki - bo ja też nie noszę :confused: Chociaż znając powiedzenie dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie... :D

A z drugiej strony to żadnego strażnika nie spotkałem od o ho ho... nie pamiętam ... gdzieś koło 1995 roku (potem co prawda miałem dłuższą przerwę). Mało tego, w tym roku na jakieś 35 wyjazdów minąłem się z zaledwie z dwoma wędkarzami.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esox racji nie masz, potrzebni są i to bardzo:)

zrobiłeś kiedyś coś, żeby im pomóc?:)zareagowałeś jak coś się działo nad wodą, może sam takich dresów przegoniłeś?:)

Łowię od początku lat 80 dużo widziałem, jak byłem jeszcze w twoim młodocianym wieku taki kozaczek z ideałami to interweniowałem, dzwoniłem do straży, naszego koła itd, dwa razy prawie pływałem z kumplem w wodzie za zwrócenie uwagi "kulturalnym wędkarzom" więc uważam, że tak naprawdę to pic na wodę. Zresztą rozmawiając z nimi kiedyś uświadomili mi, że nie skoczą do podpitego osiłka z wędką bo to się nie opłaca. Już dawno dałem sobie spokój. A ty walcz dopóki nie zarobisz pierwszego strzała za zwrócenie uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak to jest z tym łowieniem z dzieckiem na wodach PZW? Chodzi mi o to czy ja moge lowic na 2wedki a dziecko na 1,czy ja na 1 i dziecko na 1?:confused: Pytam sie bo nie chce miec kłopotow nad woda:D,dodam ze corka ma 7lat i nie posiada zadnych zezwolen na łowienie!! Zgory dziekuje za odpowiedzi;) Pozdrawiam:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esox jak powołujesz się na rozmowę w której Ci ktoś coś powiedział to napisz z kim rozmawiałeś, bo mi też wujek mojej ciotki co zna proboszcza powiedział, że ten od jednego z wiernych coś tam się dowiedział, a teraz nie jesteś młody kozaczek tylko tatko co się lęka pływać i ideałów nie ma, hehe trza było od razu pisać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak to jest z tym łowieniem z dzieckiem na wodach PZW? Chodzi mi o to czy ja moge lowic na 2wedki a dziecko na 1,czy ja na 1 i dziecko na 1?:confused: Pytam sie bo nie chce miec kłopotow nad woda:D,dodam ze corka ma 7lat i nie posiada zadnych zezwolen na łowienie!! Zgory dziekuje za odpowiedzi;) Pozdrawiam:cool:

W ramach Twojego limitu i łowiska może na 3 wędkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem

Może ktoś objaśnić, bo jakoś nie wiem jak można łowić w ten sposób z brzegu no chyba że ktoś na tyczkę założy np. kopytko

Niewykonanie przez uprawnionego do rybactwa obowiązku trwałego oznakowania narzędzi rybackich w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela

a to co za głupota ?? po żadnej mojej wędce nie da się stwierdzić właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka to nie jest narzędzie rybackie ale wędkarskie. W Twoim cytacie chodzi o siaty i inny sprzęt używany przez rybaków. Na tej samej zasadzie na wielu zbiornikach można przeczytać "Zakaz wędkowania i połowu ryb".

W pionie mógłbyś łowić na przykład z łódki, z pomostu albo z wysokiej burty brzegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esox jak powołujesz się na rozmowę w której Ci ktoś coś powiedział to napisz z kim rozmawiałeś, bo mi też wujek mojej ciotki co zna proboszcza powiedział, że ten od jednego z wiernych coś tam się dowiedział, a teraz nie jesteś młody kozaczek tylko tatko co się lęka pływać i ideałów nie ma, hehe trza było od razu pisać;)

apioo jak wolisz łopatologię to proszę: rozmawiałem z nimi tj. naszymi dzielnymi strażnikami wód i innymi działaczami z prezesem naszego koła. Tak poza tym nie marnuj sił na forum tylko interweniuj nad wodą kozaczku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak to jest z tym łowieniem z dzieckiem na wodach PZW? Chodzi mi o to czy ja moge lowic na 2wedki a dziecko na 1,czy ja na 1 i dziecko na 1?:confused: Pytam sie bo nie chce miec kłopotow nad woda:D,dodam ze corka ma 7lat i nie posiada zadnych zezwolen na łowienie!! Zgory dziekuje za odpowiedzi;) Pozdrawiam:cool:

Według tego punktu RAPRyb:

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową

maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę.

B) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby

pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

To znaczy, że Twoja córka może łowić z Tobą na Twoim stanowisku metodą spławikowo-gruntową na jedną wędkę a Ty łowisz na drugą. Jeśli miałbyś dwie osoby pod opieką, to Ty nadal możesz używać jednej wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.