Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tych powyższych postach nie pisałem o sobie tylko o swoich spostrzeżeniach na podlodówce. Składki opłaciłem jeszcze w tamtym roku, a rybek nie zabieram więc żadna kontrola mi nie straszna. Zwróć innym uwagę że Okoń ma teraz wymiar 18cm to jesteś od razu wróg publiczny, dlatego te ostatnie kontrole PSR uratowały wiele niewymiarowych Okoni przed patelnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba jest teraz tak że sprzętu nie można zabierać.

- - - Updated - - -

U nas siedzą, nie płacą i łowią.Ryby na mielonkę zabierają a nikogo nie widziałem od 5 lat nad rzeką z kontrolą.Więc chyba nie ma co być ok, tylko z rok też połowić bez opłat,tym bardziej że ryby się wypuszcza.

Z opisów kolegów wynika jak są często kontrolowani.Jeszcze w Rzeszowie widać panów,ale na mniejszych rzeczkach tam gdzie krzaczory, praktycznie zero i sam musisz starszym gościom zwracać uwagę że by nie brali nie wymiarowych ryb.

Niech zaraz nie pisze jakiś zawodnik że tak nie jest, bo rzeczywistość jest inna.

- - - Updated - - -

Rzeki mogą uratować tylko ludzie,którzy się zbiorą w jakąś grupę i będą dbali o swoją rzekę na różne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczna może ,,zabezpieczyć,, sprzęt za pokwitowaniem,bo nie mogą wystawiać mandatów.Po opłaceniu (jeżeli mowa o braku wpłaty) można go odzyskać.Natomiast PSR wystawia kwitki,w przypadku braku karty capną i sprzęt.

Jeżeli łowią bez uprawnień i chcesz coś z tym zrobić to albo nękaj telefonami odpowiednie służby albo zróbcie sobie grupę SSR i po problemie.Jest jeszcze jedno wyjście,ale nie na forum o takich poradach:D

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ciekawostka z innego regionu Polski, kto wie może coś się zmieni w postrzeganiu kłusownictwa przez wymiar sprawiedliwości i będzie ono karane tak jak być powinno. Pewnie też niejeden się zastanowi czy warto, wyrok w zawieszeniu oraz 3320,00zł za 3 skłusowane trocie :)

http://www.osa-parseta.pl/dzialania/osa-w-akcji/178-smerf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2016 at 18:31, lenox napisał:

Społeczna może ,,zabezpieczyć,, sprzęt za pokwitowaniem,bo nie mogą wystawiać mandatów.Po opłaceniu (jeżeli mowa o braku wpłaty) można go odzyskać.Natomiast PSR wystawia kwitki,w przypadku braku karty capną i sprzęt.

Jeżeli łowią bez uprawnień i chcesz coś z tym zrobić to albo nękaj telefonami odpowiednie służby albo zróbcie sobie grupę SSR i po problemie.Jest jeszcze jedno wyjście,ale nie na forum o takich poradach:D

Lenox,rozmawialiśmy na ten temat.SSR nie ma sensu.Tylko PSR!.Chwalę Cię za zwalczanie tej patologi,życzę Ci sukcesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
22 godziny temu, adamus78 napisał:

Gość z Rzeszowa. szczerze to nie zwróciłem uwagi.

Dziwne, że z Rzeszowa, bo posterunek w Rzeszowie PSR nie obejmuje powiatu mieleckiego, a SSR może działać w obrębie jednego powiatu. 

 

Tutaj wklejam posterunki i na jakim terenie działa dany posterunek.

http://psr.rzeszow.pl/posterunki/

Edytowane przez mike
zly link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie zastanawia pewna sprawa bo spotkałem się na jednej z niewielu rzeczek gorskich u nas w okregu kolesia który łowił sobie na spławik i mowie mu ze no raczej nie wolno na spalwik bo to ciurek gorski a on że nie lowi na robala tylko na kuku i ch*j moge mu zrobić tak samo jako straż bo nie łowi na robala. W RAPR jest jak byl ze dozwolona jest tylko metoda spin i mucha. Więc jak to jest z tymi karami? i lowieniem na rzekach gorskich na roslinne ale na splawik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1022338784520209&id=587453588008733

A przecież niecały rok temu, troszkę niżej była ściągnięta siata która przegradzała San..

https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=852675434819879&id=587453588008733

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podobny więcierz znalazłem na Wisłoku, było w nim kilkanaście ryb z  czego kila padniętych. Niestety, ale właściciela nie udała się odnaleźć.

3 godziny temu, Laskovik napisał:

 W RAPR jest jak byl ze dozwolona jest tylko metoda spin i mucha. Więc jak to jest z tymi karami? i lowieniem na rzekach gorskich na roslinne ale na splawik?

Nie liczy się co jest w RAPR, ale co jest w zezwoleniu wydawanym przez Okręg. Jeżeli w zezwoleniu stoi jasno spin i mucha to gość był ewidentnym kłusolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w czasie kontroli w ramach SSR na jednym z dopływów Wisłoki ujęliśmy wraz z kolegą dwóch kłusowników. Centralnie pod zaporą: spławki, robale, krzesełka, pełen komfort, pełen luz. Panowie byli agresywni, wulgarni i nie chcieli okazać dokumentów. W pewnym momencie zaczęli salwować się ucieczką przez wodę... chcąc nie chcąc my też się skąpaliśmy biegnąc za nimi. Koniec końców musieliśmy prosić o wsparcie policję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.