Skocz do zawartości

PRZYWITAJ SIĘ


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uczestników forum z nadzieją, że przyjmiecie minie do swojego grona.

Z wędkarstwem związany jestem od lat dziecięcych, kiedy to toczyłem utarczki z pstrągami. Innych szans nie było, bo mieszkałem w Karkonoszach i w pobliskim potoku innych ryb nie było. Jedyny większy staw w okolicy zarybiony był też pstrągami potokowymi. Po tym krótkim preludium nastąpiła przerwa na czas studiów a po nich okres idealnych warunków do wędkowania na wodach stojących. Zamieszkałem bowiem na Pomorzu Zachodnim, gdzie w wielu przypadkach jeziora łączyły się ze sobą.

Nie jestem więc całkiem zielony, ale po lekturze internetu i zaprenumerowanego "Wędkarstwo Moje Hobby" zorientowałem się, że teraz wędkarstwo to całkiem nowe wyzwanie i możliwości. Wymieniam więc stary sprzęt na nowy i dokładam taki, o którym nie miałem pojęcia. Uporam się z tym do wiosny. Innego wyjścia nie mam, bo na czerwiec i lipiec zaplanowałem pobyt w Nieliszu w Stanicy Wodnej "Rybakówka". Dlaczego Nielisz? Nie jestem mięsiarzem, a wędkowanie traktuję jako doskonałą rozrywkę, wypoczynek i obcowanie z przyrodą. W takim razie cóż może byc lepszego od długiego pobytu w domkach campingowych na skraju lasu kilkanaście metrów od brzegu zalewu z niewiarygodnie czystą wodą.

Turnusów tam nie ma, więc pozostanę do znudzenia. Czasu Ci u mnie dostatek.

Pozdrawiam wszystkich i do spotkania na Forum i nad wodą. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mieszkam w okolicach Gorlic. Łowie głównie na Ropie w okręgu NS metodą spinningową i na stawach w Siepietnicy. Czasami też odwiedzam Ropę w okręgu Krośnieńskim która różni się od naszej między innymi rybostanem, głębokością, szerokością jak i charakterystyką. Pozdrawiam :D

Edytowane przez S�awek Trybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

muszę się przyznać, że tak samo jak koledzy moderatorzy lubię te z rozmiarem "c" o ry... znaczy rybkach mowa ;).

Pochodzę z pomorza a dokładniej z między Słupskiem a Łebą. " Moje" łowiska to Łupawa, Słupia, Łeba oraz jez. Łebsko oraz czasami nasz piękny Bałtyk. Wędkuję (nie łowię, ponieważ 99,9% ryb z mojego haka wraca z powrotem do wody) przeważnie na spining lecz nowy sezon pragnę zacząć z muchówką w ręku. Póki co kompletuję sprzęt i studiuję artykuły Kol. Zdzisława Czekały (tu chciałbym podziękować za dokładny wykład).

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Mariusz. Wędkuję różnymi metodami: spławik, spinning, feeder, ale moją największą pasją jest łowienie karpi tzw. metodą włosową. Łowiska na których próbuje złowić jakąś rybkę to zbiorniki w Czarnej Sędziszowskiej, Lipiu, Trzcianie i Wisłok w Boguchwale. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę rzeki i w zasadzie tylko spininig. Stawy to nie moja bajka. Pozdrawiam

ja tylko spinninguję!! :) :) nie znam innych metod połowu i nie chcę znać,.. no, kłamię kilkuletnia przygoda z muchą, ale to nie dla mnie... To nie znaczy że nie spinninguję nad stawami, nie tylko rzeka, choć tam jestem najczęściej,,.. rzeka czasem jest trącona i to bardzo, więc zostają stawy... tam też można świetnie połowić spinningiem, pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na imię mam Łukasz.

Osobiście pasja Wędkarstwo urodziła się 18 miesięcy temu. Uczę się i myślę ze jeszcze przez dłuższy czas będę wertował strony forum. Przez rok czasu byłem aktywnym czytelnikiem, uważam że po spędzonym aktywnie czasie nad Rzeką Wisłok jej Starorzeczem oraz Rzeką Morwawą mogę zacząć się wypowiadać. Metody Spining, Method Feeder, Spławik "przepływanka". Pozdrawiam i życzę "połamania kija" w Nowym Roku.:):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema mam na imię Marcin moim zamiłowaniem jest rzeka i spining od czasu do czasu lubię posiedzieć nad wodą z spławikiem i federkiem .Najbardziej lubię biegać za szczupakami ,okoniami ,kleniami i czasem trafi się jaź . Mam nadzieję ,że uda mi się znaleźć dużo cennych wskazówek dzięki braci wędkarskiej przebywającej na tym forum . Rzeki na których łowię to San i Lubaczówka . Z wędkarskim pozdrowieniem Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczni wszystkich forumowiczów! Interesuję się wędkarstwem od dawna jednak rok temu znajomy zaraził mnie zamiłowaniem do wędkarstwa muchowego, niewiele wiem o tym sporcie dlatego szukam informacji i porad w tym temacie, głęboko wierzę że znajdę je właśnie tutaj, w zamian oferując dozgonną wdzięczność :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.