Skocz do zawartości

Rajszula Żołynia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na Rajszuli bylem 2 dni temu (post wyżej)

na dzien dzisiejszy moim zdaniem odpada wedkowanie na otwartym zalewie ze wzgledu na kapiacych sie (przynajmniej przy takich upalach...)

ja siedzialem na waskim odcinku i w sumie bylo ok...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bylem wczoraj tj. sobota, na Rajszuli. pogoda średnia lekki wiatr pochmurne niebo. myślałem że nie będzie osób kapiących ale się myliłem bo było ale nie dużo ok 5 osób. ale na szczęście tylko do wieczora. wędkowałem na spławik oraz kulki. na spławik wyciągnąłem 5 leszczów a na kulki były dwa brania jedno małe a drugie pod sam kij. niestety nie udało mi się zaciąć. oprócz moich leszczów i płoci po przeciwnej stronie nikt nic nie wyciągnął. Natomiast w piątek znajomy wyciągnął karpia na ok 50 oraz mówił że wędkarz obok wyciągnął dwa karpie na ok 55 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że miałem dzisiaj dzień wolny zajrzałem na Rajszulę około 8.00.

Zanim rozłożyłem drugą wędkę na pierwszej jazda z kołowrotka i na brzegu piękny sazan na 50 cm. Ile ważył nie mam pojęcia bo powędrował do wody. Niestety było to jedyne branie tego dnia do godziny 12.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydzieliłem posty z wątku Tama + Rajszula do nowego wątku Rajszula. Wszelkie posty dot. tego łowiska proszę kierować tutaj.

A teraz moje pytanie :) Nie miałem okazji jeszcze tam połowić, z tego co pamiętam była tam kiedyś tabliczka w stylu "Zakaz połowu szczupaka", dlatego moje pytanie czy można tam spinningować i gdzie/u kogo można kupić dniówkę za wędkowanie na tym zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem posty z wątku Tama + Rajszula do nowego wątku Rajszula. Wszelkie posty dot. tego łowiska proszę kierować tutaj.

A teraz moje pytanie :) Nie miałem okazji jeszcze tam połowić, z tego co pamiętam była tam kiedyś tabliczka w stylu "Zakaz połowu szczupaka", dlatego moje pytanie czy można tam spinningować i gdzie/u kogo można kupić dniówkę za wędkowanie na tym zbiorniku ?

Witam

Na rajszuli nie ma zakazu polowu szczupaka.Jesli chodzi o skladkę to na tablicy przy zbiorniku jest numer telefonu do opiekuna lowiska i trzeba sie z nim skontaktować.

Mi dzisiaj udalo sie zlowić szczupaczka na 40 cm i sandacza na 59.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kilka godzin spędziłem na Rajszuli. Zbiornik średniej wielkości jak na nasze powiatowe warunki, zadbany i zasobny w ryby. Ilościowo bardzo dobrze coś koło 10 sztuk zębatych, nie liczyłem dokładnie, wymiarowych około 7. Nie było rewelacji w rozmiarach wszystko 56-60cm w tym kilka ciężarnych zębatych panienek :D Wszystkie rybki wypuszczone. Po raz kolejny najlepszą przynęta był Lunatic, następny w kolejności Reno Killer.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justfilied233

Ten na zdjęciu wygląda jak by coś na ruszt wrzucił przed twoim kopytkiem :P

Obżarty jak świnia ten szczupaczek. Teraz jest ten czas, w którym to te rybki obżerają się aby przetrwać zimę. Później, koło lutego, druga tura obżarstwa aby złapać siły na przetrwanie tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi i ostatni w tym sezonie wybrałem się na Rajszulę. Istne wesołe miasteczko, nie wiem ile dokładnie szczupaczków padło ale coś około 15-20. Problem w tym że tylko 3-4 wymiarowe, reszta ~45cm. Dzisiejszym hitem na łowisku był Reno Killer Dragona i... cięższy kogutek made in @rapala z czerwoną kryzą :) Jest jeden problem z kogutkami kolegi @rapala, szczupaczki bardzo łapczywie je połykają :D Jeden niestety nie przeżył konsumpcji tego smakołyku i musiałem biedaka zabrać. Reszta rybek pływa dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wie ktoś może jak przedstawia się charakter tego łowiska w tym roku?W tamtym była licencja (dopłata),tego roku przepisy się zmieniły odnośnie takich łowisk (oddzielna działalność czy cuś w tym stylu).W wykazie nie ma tego łowiska.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku było zamieszanie w sprawie Rajszuli. PZW chciało się pozbyć wody były glosy ze ktoś kupił później było spotkanie w sprawie tego zbiornika na spotkaniu chcieli wydzierżawić zbiornik za 600 zl rocznie dla stowarzyszenia wędkarskiego coś w stylu jak w Tyczynie ale pod warunkiem ze spuszczają wodę odławiają ryby a później Stowarzyszenie ponownie zalewa i zarybia. jednak to nie przeszło i pozostało na tym ze chyba będzie dalej licencja tak jak w tamtym roku, tak po prostu słyszałem od znajomego który był na spotkaniu w sprawie tego zbiornika. Jak będę wiedział coś więcej to napisze ( będę musiał porozmawiać z znajomym) bo osobiście w tym roku chciałem właśnie opłacić ten zbiornik i na nim wędkować bo w pobliżu mnie nie ma nic innego ciekawego. A trzeba mieć jakieś wyjście awaryjne jak Wisłok nie dopisze( woda wysoka czy tez zero brań)

A i zbiornik miał być tylko dla okręgu rzeszowskiego tak jak było to wcześniej ale możliwe ze to ulegnie zmianie. i jeszcze słyszałem ze zbiornik będzie otwarty dopiero po pierwszy zawodach. A kiedy one będą rozegrane to cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak wyżej napisałem Rajszula nie jest wodą PZW więc przepisy naszego regulaminu, oraz opłaty członkowskie tam nie działają. Właścicielem jest gmina a użytkownikiem stowarzyszenie. Z tego co się dowiedziałem , można tam wędkować po dokonaniu opłaty u właściciela wody. Bliższych informacji udzieli skarbnik koła z Żołyni. Podobno można u niego również dokonać stosownych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeniesiono z wątku Łowiska komercyjne:

Na rajszuli łowiłem, 140zł kosztuje licencja z tego co pamietam, dniowka ok 20zl. Po zarybienia, czyli do konca czerwca ryba trafia sie naprawde czesto. Jezeli odpowiednio zanecasz i pilnujesz miejsca masz szanse na naprawde ladne karpie, leszcze i amury. Pozniej zostaje tylko wieksza ryba, ale ciezko jest na wakacjach cos zrobic ze wzgledu na ilosc imprez oraz kapiacych sie, mimo, iz jest to lowisko specjalne. do okola leza puszki i inne smieci. nie slyszalem nigdy o zadnej kontroli, oprocz sanepidu, gdzie pare lat temu we wodzie wybadali bakterie czerwonke, wiec byl spokoj z ''plywakami''. z jednej strony, gdzie jest glebiej i takie betonowe plyty mozna na nie wejsc i porzucac na szczupaka. przy zwężeniu strony, gdzie sa szuwary widzialem goscia, ktory wyciagnal 89cm szczupaka, jednak to bylo 4 lata temu. nie mam szczescia do spinningu, wiec trafialy mi sie same gowna jednym slowem, aczkolwiek cos tam siedzi, tylko trzeba sie pobawic. i oczywisie okonie, plocie, karasie oraz sumy w skali ocen 3/5 za calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na żołyni głównie posiedzieć przy wodzie. Pływało sporo malutkich płotek i okoni .Na wprost wjazdu jest info ze ten zbiornik nie należy do PZW i trzeba uiścić dodatkową składkę.

Widziałem jednego wędkarza na zasiadce z 2 gruntówkami, nic nie widziałem zeby wyciągnął w ciągu 3 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisałem Rajszula nie jest wodą PZW więc przepisy naszego regulaminu, oraz opłaty członkowskie tam nie działają. Właścicielem jest gmina a użytkownikiem stowarzyszenie. .

Niby tak , tylko ,że Rajszula ( ta pierwsza ) zostala stworzona rękami miejscowych wedkarzy w czynie społecznym , sam bralem w tym udział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.