Skocz do zawartości

Kijek na spina


kamilw500

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciężki temat z tak ograniczonym budżetem. W tej cenie masz tam jakieś market-owe kije lub sklepowe krótkie takie do 2.10 cm, bardziej do połowu z łódki niż z brzegu. Jakiś używany " markowy " kijek od uczciwego sprzedawcy zapewne by ci lepiej służył. Teraz też sklepy wędkarskie mają obniżki zimowe więc musisz tam też popytać. Na Warszawskiej i Langiewicza w Rzeszowie na pewno ci coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sklepy teraz maja obniżki, ale nie sprecyzowałem pytania (mój błąd-sory):

1) chcę lekkiego spina,myślę że coś koło 5-20? (ciężkiego 20-50 mam)

2) Chodzi mi o markowy spin z tych tańszych(może być i z internetowego- po prostu chcę się nauczyć łowić na małe obrotówki i gumki (te mniejsze rybki np.okonie))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Panowie ja mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż noszę się z zamiarem kupna daiwy exceler UL 2-10 240 już od dłuższego czasu(ojciec używa 3-18 270 i jest mega zadowolony) do okoniowej dłubaniny na najmniejsze przynęty. Wędzisko "macałem" w sklepie i byłem pod wrażeniem delikatności tego kija.

No ale do rzeczy... jest to kij delikatny jednak dość sztywny na całej długości o akcji szczytowej (tak przynajmniej wyczytałem).

Jak się ma zasięg (małymi przynętami i gumkami na max 3g jigach) takiego kija w porównaniu do kluchy 3-14 jaką jest Catana? Catany używam drugi sezon i jestem mega zadowolony, drobne przynęty latają na satysfakcjonującą mnie odległość jednak nie mam porównania do takiej cienutkiej witki jaką jest exceler 2-10 o szybkiej akcji oraz krótszej długości (exceler 240 cm , catana 270).

Bardzo prosiłbym o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do tematu. Szukam kijka do łowienia z pontonu. Długość do 220 w gramaturze do 25gr. Zamierzam na niego łowić szczupaki na średnie gumy o ugięciu parabolicznym. W cenie ok. 200. Zastanawiałem się nad Mikado Inazuma Flach Perch do 18, lecz jast to niestety wklejanka. Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ten kijek tydzień temu także zmyślą o szczupakach. Po testach domowych jestem pod wrażeniem mam wersje Eva. Przekonał mnie filmik na youtube na których kolega łowi właśnie szczupaki na gumy i chwali ten kij zresztą możesz sobie sam obejrzeć jak pracuje pod rybą :) Na pierwszy rzut oka ciężko zobaczyć ze to wklejanka a podczas holu kij ładnie przechodzi w ugięcie paraboliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.