Skocz do zawartości

łowiska muchowe podkarpacie


pavilion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się nad zakupem taniego zestawu żeby posmakować wędkarstwa muchowego i tu moje pytanie

czy Wisłoka będzie odpowiednią rzeką do nauki tej metody czy ktoś tam łowi na muszkę

nigdy nikogo tam nie spotkałem z tą metodą i czy na małych stawach jeziorach jest coś na muszkę ?

odraz mówię ze dopiero poznaje tą metodę ale jest bardzo pociągająca wiec nie jedzcie po mnie jak coś nielogicznego napisze :D

jeśli ktoś możne to nawet na PW czekam na jakąś odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można naprawdę łowić wszędzie i prawie wszystkie gatunki ryb jak masz tam klenia to spokojnie możesz zaczynać :) Ja osobiście zacząłem łowić na muszkę od tamtego roku na rzece Wisłok w Krośnie. A jak chodzi o sprzęt to możesz poszperac na forach tego jest naprawdę masa [emoji14] pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wszystkimi rybami to bym nie przesadzał, przynajmniej na początku. Ale z pewnością na Wisłoce parę kleni, jelcy czy choćby uklejek zostało. Ja w zeszłym roku kupiłem na forum kilka koników na klenia i tak mnie to kleniowanie wciągnęło, że zapomniałem o lipieniach. Zwłaszcza na małej rzece, widok podnoszącej się do muchy półmetrowej kluski potrafi mocno przyśpieszyć prace serca. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij i sznur juz jedzie do mnie jeszcze mlynek muchy i trening na pobliskiej gliniance a za jakis czas jak juz machanie tym cudem opanuje (zeby wstydu nie bylo) lece na wisloke z nastawieniem kleniowym :D postaram sie moje problemy z nauka i jakies mniejsze sukcesy opisywac tutaj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc "tzw muchówka".

Jeśli spełni ona warunki z regulaminu to możesz.

20

4. Metoda muchowa

4.1.

Łowienie ryb metoda muchową dozwolo

-

ne jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, wypo

-

sażoną w kołowrotek o szpuli ruchomej i sznur

muchowy, zakończony nie więcej niż dwoma

haczykami, każdy ze sztuczną przynętą – przy

czym każdy haczyk nie może posiadać więcej niż

dwa ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm.

Inne linki niż sznur muchowy w tej metodzie

mogą być stosowane wyłącznie do wiązania

przyponów, których długość nie może przekra

-

czać dwukrotnej długości używanego wędzi

-

ska oraz jako podkład pod sznur muchowy. Na

wędce muchowej nie wolno stosować dodatko

-

wego, zewnętrznego obciążenia linki i przypo

-

nu oraz zakazuje się stosowania kuli wodnej

i innych zastępujących ją przedmiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pavilion a może to Ty zajrzał byś do RAPR http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf

Polecam dokładnie zapoznać się rozdziałem V. DOZWOLONE METODY POŁOWU a następnie zarzucać komuś niewiedzę...

Odpowiadając koledze @robin na zadane pytanie : NIE - metoda spiningowa to NIE metoda muchowa. A dlaczego tak jest ? W odnośniku powyżej , V. rozdzial jest to dokładnie wytłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavilon powiedz mi jak to jest , że jakoś nie widzę abyś ustosunkował sie do któregoś z pytań jakie zadał @robin a chętnie krytykujesz tych,którzy starają sie na pytania odpowiadać?

P.S Moderatorów nie wybiera się ...Te funkcje na naszym forum są dziedziczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt mój błąd odbiegłem od tematu.

a dlaczego bo strasznie mnie irytuje taka odpowiedz jak andre

wystarczyło napisać NIE mucha to co innego niż spinning i jak zakazali spiningu a nie muchy to WOLNO TAKĄ METODĄ WĘDKOWAĆ !!!! a dlaczego mnie irytuje bo andre robi to zawsze(głównie w moich tematach lub pytaniach) kiedy pytanie zadaje ktoś mało doświadczony (jak ja i wielu innych) a powinien być tu po to żeby grzecznie i prosto odpowiedzieć na proste pytanie

wiec zamknijmy całkiem ten temat ( można go skasować na moją prośbę ? sam go zakładałem)

lub wykasować posty z tej głupiej gadki żeby nie robić śmietniska z tematu który chciałem prowadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby @Andre robił to specjalnie,znam go osobiście i to naprawdę porządny chłop...

Wracając do pytań jakie zadał @robin...To że RAPR rozgranicza te dwie metody połowu to nie znaczy że takie samo zdanie mają ukochane władze naszych okręgów jak i PSR... Polska to kraj kwadratowych jaj (norma) i dlatego chetni łowić metoda muchową na wodach gdzie obowiązuje ZAKAZ SPININGOWANIA ( nie polowu metodą spiningową) najlepiej niech upewnia się w konkretnym okręgu jak jest interpretowany ten zapis RAPR... Oszczędzi to nerwówi szarpania się podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój drogi Andre po prostu po tym jak przeszła mi złość na twoją wypowiedz pomyślałem o kolejnej rozmowie z tobą o tak niskim poziomie i chciałem to szybko skończyć bo rozmowa z tobą obraża moją inteligencje, wiec proszę cie nie wypowiadaj się już nigdy tam gdzie ja bo to zaśmieca forum i tracę ochotę na pisanie dalej i ja ci obiecuje ze więcej nigdy nie odpowiem na twoj post dla spokoju wszystkich na forum koniec tematu chcesz więcej pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ponawiam temat, ponieważ przejrzałem temat i nie znalazlem odpowiedzi, ktoś poleci jakieś fajne miejsce do wędkowania nie chodzi nawet o pstrągi i lipienie, może to być nawet staw czy jeziorko gdzie wystepują np wzdręgi okonie jazie klenie, ważne tylko żeby było jak rzucić, może to też być jakiś odcinek rzeki, licze na Wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie litości...

Fajne miejsce w okolicach Rzeszowa? wg mnie nie ma ale... Gdzie na muchę za kleniem, jaziem? Wisłok na całej długości. Nie chcesz krzaków? w samym Rzeszowie deptak jak się patrzy.Piękne płyty, żule i inne atrakcje zapewnione łącznie z zapachem... :) Wzdręgi,płotki, karasie, liny, karpie, okonie... pojedź na Lipie ewentualnie inne bajoro.Ryb w o/Rzeszów w bród :)

Jest wykaz wód wystarczy popatrzeć i wszystko wiadomo, trzeba tylko trochę CHCIEĆ! Pojechać nad wodę i próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh czytając takie wypowiedzi faktycznie trzeba litości, po co miejsce w metodzie muchowej chyba nie dla wygody... tylko żeby było gdzie sznur odrzucić co mi po wykazie i samych nazwach jak pojade i okaze sie ze trafilem na mily stawik karpiowe gdzie o tej porze raz na 10 wypadow cudem moze jakiegos karpia na nimfe wylowie, a pozatym naslucham sie wyzwisk od dziadkow i innych osob lowiacych mieso. A moze szczesliwym trafem okaze sie ze wybrane przezemnie jezioro to takie w ktorym ryby najlepiej zeruja okolo 30m od brzegu.

Dalej uważam, że jeśli nie mamy nic ciekawego i wartościowego do powiedzenia to lepiej nie mówić nic.

A miejski odcinek Wisłoka odwiedziłem nie raz, dziś wybrałem się na Strug i tam próbowałem rozeznać co i jak.

A metoda muchowa to nie taka ze pojedziemy na staw i wlasciwie na kazdym mozemy zarzucic wedka i probowac cos zlowic ...

Aczkolwiek dziekuje za odpowiedz i jezeli pogoda i czas w wekend dopisze to wybiore sie nad Lipie, poniewaz tam jeszcze nie byłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.