Jump to content

Nierówne układanie się żyłki na szpuli


holbi

Recommended Posts

Panowie co może być przyczyną że na szpuli żyłka układa się w "odwrócony stożek" ? (na górze jest więcej zwojów niż na dole)

Nawinąłem świeżą żyłkę i to zauważyłem - w poprzednim sezonie nie zauważyłem tego zjawiska ( żyłka tego samego producenta, tylko 0.20 zamiast 0.18)

Link to comment
Share on other sites

Ściągnij szpule i jeśli masz podkładkę to ją dodaj, pewnie przy mniejszej średnicy żyłki może to nie było takie zauważalne, ale już przy większej zwróciłeś na to uwagę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

źle się wyraziłem. Po prostu czytałem w prasie o takich np karpiowych czy takich służących do sportowego rzucania na odleglość. I one ponoć tak nawijają w celu zmniejszenia oporów.

To musiała być fachowa prasa z Sudanu albo Mozambiku :P , w takim razie po co firmy takie jak Daiwa czy Shimano od lat kombinują w swoich topowych modelach z idealnym nawijaniem żyłki na wysokie castingowe szpule, z wolnym posuwem szpuli itp skoro najlepiej nawinąć na hura i bedzie OK. Przyczyna może być prosta tak jak dwóch kolegów wspomniało we wcześniejszych postach wystarczy dołożyć podkładkę, poza tym różne średnice żyłek układają się różnie na tym samym kołowrotku .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy