Skocz do zawartości

Stawy Igloopol


Gość irol666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy istnieje możliwość potrenowania przed zawodami na tym stawie gdzie jest zakaz wędkowania

Staw, o który pytasz jest w chwili obecnej czyszczony z glonów już od 2 tygodni więc przypuszczalnie i zawody na nim nie będą się odbywać.

- - - Updated - - -

Beznadzieja jednym słowem PZW

Akurat PZW ma gów... do gadania. Właścicielem stawów jest Firma Oponiarska. Są to ujęcia wody dla firmy i to co zadecyduje przedstawiciel firmy musi być respektowane. Tylko gdyby przedstawiciel pan L.T. wiedział ile robali i zanęty lądowało na dnie tego środkowego stawu, na którym zainstalowana jest główna pompa poboru wody to pogonił by organizatorów i zawodników na cztery wiatry. Ale biedaczek nieświadom jest co się wiąże z zawodami. Przypuszczalnie i tak po oczyszczeniu stawu zostanie on odłowiony, a ryby przeniesione na dwa sąsiednie zbiorniki. Będzie przypuszczalnie wyłączony całkowicie z wędkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten staw był wcześniej czyszczony w latach 90-tych, wtedy wybito tam wszystko co miało płetwy:mad: Po nim czyszczono ten największy i wtedy odłowiono trochę ryb i wpuszczono do środkowego, głównie leszczy i płoci.

Z tego co wiem to był jeszcze dorybiany pózniej karpiem... pytanie tylko co tam zostało po powodzi z 2010 roku:confused:

Wtedy cały ten teren zalała Wisłoka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam wieści nie są one na 100 % pewne ale na 90 już tak ;) no więc na Pawełkowy tam gdzie wpuścili te rybki ze spuszczonego stawu w tym roku mamy zakaz łowienia a od następnego roku będzie tam no kill co mnie bardzo cieszy bo w końcu wyhodujemy tam karpie 5kg+ w większych ilościach i jeśli będziemy chili sobie fajnie połowić będzie gdzie , a tak to z debicy musieliśmy w celu większego karpia jechać na rzemień ;) mam nadzieje że dokupią amura jeszcze żeby tego zielska tam tyle nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam wieści nie są one na 100 % pewne ale na 90 już tak ;) no więc na Pawełkowy tam gdzie wpuścili te rybki ze spuszczonego stawu w tym roku mamy zakaz łowienia a od następnego roku będzie tam no kill co mnie bardzo cieszy bo w końcu wyhodujemy tam karpie 5kg+ w większych ilościach i jeśli będziemy chili sobie fajnie połowić będzie gdzie , a tak to z debicy musieliśmy w celu większego karpia jechać na rzemień ;) mam nadzieje że dokupią amura jeszcze żeby tego zielska tam tyle nie było

I tak Rzemień i Wisła większość aut RDE......

Wiem widziałem i tak pewnie zostanie............Minie trochę czasu zanim ryba urośnie i będzie no kill u Was....(chyba że handlówka was cieszy)....

Bylem nie raz na igloopolu i wiecznie na środkowym dziadki i zawody, lepiej by było zrobić komercje, ryby wpuścić i gość by miał kasę i ludzie zadowoleni by byli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością dobre to wieści, ale zarówno Pawełkowy jak i Lubelski będą musiały być czyszczone tak jak Środkowy. Wisłoka narobiła szkody naruszając brzegi oraz nanosząc duże ilości mułu. Jest to oczywiście sprawa na następne lata. No i zostaje jeszcze sprawa nocnych wędkarzy, którzy za nic mają wszelkie rozporządzenia i zalecenia, a ryby traktują jako jedyne tanie mięsko bez wzgl. na jego jakość. Niejeden raz wracając z wędkowania na Grabinach porą późno-nocną widziałem zapalone świeczki na brzegach w/w. stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega ma rację :( też się z tym spotkałem. A komenda miejska policji 500 m od stawu :( Zresztą ładnych parę lat temu byli tacy co się chwalili nocnym łowieniem karpi i sumów :( Ja tylko zastanawiam sie nad jednym... ile te rybki w "Pawełkowym" popływają skoro była już raz akcja z przeciągnięciem po nim sieci :mad:

Obym nie wykrakał:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.