Skocz do zawartości

Wędka na Szczupaka


piter1991

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałem spytać bardziej doświadczonych wędkarzy jaki polecają spining dla początkującego, zaznaczę że będzie to moja pierwsza wędka typowo spiningowa, chciałbym żeby była pod szczupaka ale również żeby poradziła sobie również z innymi rybami typu kleń, sandacz, sum, chciałbym również żeby nie była to wędka na sezon lecz na kilka lat.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem wędka do wszystkiego :) Cuda podobno bardziej regularnie zdarzały się ok 2000 lat temu ;) A na poważnie,temat przewijał się przez forum. Osobiście gdybym miał mieć jeden uniwersalny kij to byłby to pewnie St Croix Premier PS76MF2 (230cm dł, c.w. 7-18g). Oczywiście to nie na szczupaki przez duże S czy sumy przez duże S, ot rybki do ok 90cm łowione na średniej wielkości przynęty. Nie mam tu na myśli celowego połowu suma czy polowania na dużego szczupaka na ten kij, ale z niewielkim przyłowem na pewno sobie poradzi. Kij na wiele lat. Nada się do połowu z brzegu, łódki czy pontonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że temat był już wałkowany tyle razy ale odnaleźć się teraz w tych wszystkich wędkach zwłaszcza amatorowi który teraz będzie łowił 2 sezon to masakra kij spoko ale chyba nie na moją kieszeń 800stów za sam kij trochę dużo.

Mógł byś polecić coś w granicach (400-500zł) najlepiej kijek + kołowrotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdaję sobie sprawę że post nie mój ale spróbuję.

A co byś Cię polecili coś pod gumę i wahadło w granicach max 50gramów i 2.40cm długości:beer::beer::beer::beer:.Bo z blanków jakoś nie mogę znaleść:).Do łowienia z pontonu i oczywiście pod szczupaka 90+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź coś klasycznie 5-25 2,70 fast albo xfast, np. dragon millenium (chociaż mam Dragon express xfasta i dla mnie troche za sztywny, wolałbym fasta, ale na szczupaka będzie dobry), w 200 zł się zmieścisz i z 150 na kołowrotek do tego i na początek będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej.

Dużo ludzi jako pierwszą wędkę kupuje mocny kij na szczupaki. Po paru wyprawach zrażają się do spinningu bo sukcesów nie ma i tyle ich przygody. Dodatkowo im mocniejszy sprzęt tym oczywiście cięższy, do tego łowienie sporymi przynętami i po paru godzinach machania mamy dość łowienia na długi czas.

Moja rada jest taka żebyś kupił w miarę delikatny kij tak powiedzmy realnie do 15 gram i zaczął łowić nim okonie i klenie.

Nie myśl o tym że wędka ma być super i starczyć na wiele lat bo jak się wciągniesz w spinning to i tak zaraz będziesz zmieniał i dokupował a jak Ci się nie spodoba to szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan znaku smoka polecam dragona z serii moderate albo pułke niżej express lub millenium. Ja łowie głównie moderatem 4-15g i praktycznie siłowo wytargałem zębatego 80cm. Wędka gieła się do samej ręki. Ale przynęty do 10gmax bo to parabol. Kołowrotek ryobi zauber nie do zajechania i tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdaję sobie sprawę że post nie mój ale spróbuję.

A co byś Cię polecili coś pod gumę i wahadło w granicach max 50gramów i 2.40cm długości:beer::beer::beer::beer:.Bo z blanków jakoś nie mogę znaleść:).Do łowienia z pontonu i oczywiście pod szczupaka 90+.

Może takie coś:

http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=773664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Daiwę Exceler 15-50g. Jest trochę miękka ale przynęty do 20 kilku gramów na rzece spokojnie obleci. Wody stojące, to można spokojnie cięższy kaliber zastosować. Minus ma taki, że dolnik jest trochę długi, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Z tego co pamiętam to kosztował jakieś dwie stówy z małym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.