Skocz do zawartości

Majowy San


zap007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieram się w ten weekend do Leska. Podpowiedzcie proszę jakie muchy zabrać ze sobą. Na Sanie łowiłem tylko późną jesienią i nie bardzo orientuję się w majowych wzorach, rozmiarach i kolorach.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kilka razy miałem w maju okazję na Sanie pohasać. Fruwało sporo "Popielatki" tak na oko 16-14, czasem większej. Oliwkowe i brązowe jętki też się roiły. Takież same nimfy leciutkie, bądź emergery dawały radę. W maju to śmiało zonkerem konkretnych rozmiarów można machać zwłaszcza przy wyższej wodzie (w tamtym roku killer popielaty króliczek 11cm :D, ale koledzy połapali sporo na mniejsze 4-6cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Odgrzewam temat. W tym roku na majówkę wybieram się nad Solinę. Będzie oczywiście czas na muchowanie. I tu pojawia się kilka pytań. Czy wiadomo już na jakim odcinku będą się rozgrywać zawody o puchar Sanu? Czy tak jak w zeszłym roku 2 kilometry OS będą wyłączone z zawodów?

Czy powyżej Soliny (San i Solinka) można coś połowić? na jakie ryby można się nastawić? (pytam bo nigdy tam nie byłem i nie wiem czego się spodziewać?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Co do drugiego pytania byłem na majówce w Rajskim w zeszłym roku i jeżeli chodzi o pstrąga to jest słabo. Połowiłem raczej klenie i inny białoryb, tylko na nimfy. Ryby stały na głębszej wodzie w dołkach. Za pstrągiem pewnie trzeba by zapuścić się dalej, w dziksze tereny :) Nie ukrywam że w tym roku jest taki plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do Sanu wyżej Soliny to tak jak pisał Łukasz. W miejscowości Rajskie jest sporo klenia i można trafić naprawdę medalowe sztuki. Co do Solinki to również sporo klenia, świnki, pstrągi też się trafiały, ale raczej w śladowych ilościach. Mimo tego warto zapuścić się w te rejony, woda przepiękna ... Kolega w roku 2015 zabrał mnie w kilka miejsc na rzece Solince na których dotychczas nie miałem okazji łowić. Piękna sprawa. Wcześnie należy sobie sprawdzić na których odcinkach można wędkować ;) Ponoć warto spróbować szczęścia na Wetlince ... ;) Na ten rok mam plany żeby odwiedzić rzeki i rzeczki powyżej Soliny. Sam klimat tamtych miejsc przyciąga jak magnes :)

Połamania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będzie i mnie można spotkać w tamtych rejonach bo planuję sporo wypadów począwszy już od maja.

Byłem w zeszłym roku i zakochałem się w tych górskich potokach. Nie ważne, że pstrążki najczęściej nie mają więcej jak 25 cm ale klimat łowienie zgoła odmienny jak w okolicach Leska - dla mnie oczywiście na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Nie będę zakładał nowego tematu a mam kilka pytań. Przede wszystkim jak woda na Sanie w Lesku. I druga sprawa, podpowie ktoś jakie much sprawdzają się o tej porze roku? Sucharki,małe nimfki czy może jakieś mokre?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok na stan i kolor wody:

http://zwierzyn.eu/

http://www.zagorz.pl/kamera-w-zasawiu

http://www.gosciniec.bieszczady.pl/kamera.html

Wszystko poniżej 180 cm w Lesku będzie dobre http://www.pogodynka.pl/hydro/

Muchy - teraz to już małe jętki popielate, szare, oliwkowe, ceglaste. Do tego nimfy - kiełż, bażant - złotogówka, i komplet nimfetek zwanych pedałkami. I pewnie gangrendka, parkinson, itp wynalazki. Na mokre o tej porze roku nie łowie, przynajmniej ja.

Muchy najszybciej i najodpowiedniejsze kupisz w sklepie Top Fly w Sanoku u Adama Skrechoty.

Ostatecznie zawsze możesz zadzwonić do strażników z OS San i podpytać jaka woda i co będzie dobre z much. Rożnica pomiędzy OS a tym co poniżej OS nie jest jakaś duża - jedyny wyjątek to jak poleje i Hoczewka brudzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Much raczej nie będę kupował, muszę tylko dokręcić kilka sztuk do tego co mam już w pudełku. Będę w Lesku przez całą sobotę. Jeżeli ktoś ma ochotę wspólnie połowić to jestem otwarty na propozycje. Zawsze można jakąś piankę wychylić :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.