Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

]Proszę bardzo

c) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

„2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru.”,

Tak więc widzicie że na różnych terytoriach kraju uprawnione do rybactwa są różne okręgi i każdy ma wydawać zezwolenia na zarządzane przez siebie wody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kolego potwierdziłeś moje słowa. Gdzie w tych paragrafach ustawodawca rozróżnia zezwolenia wydawane przez dany Okręg. Na mocy porozumień Okręgi w całej Polsce mogą posiadać takie same zezwolenia, które np Mógłbyś kupić w sklepie jeśli nie braknie ich w danym dniu, bo jedynym kryterium ich dostępności jest liczba zezwoleń na dane łowisko. Rozróżnienie wprowadziły same Okręgi bo nie mogą się dogadać lub nie chcą, ewentualnie interpretują tę ustawę podobnie jak Kolega. Wzory zezwoleń i bardzo proste regulaminy połowu znajdują się na stronach RZGW i wystarcza jedna strona A4 a nie książki, wydawane przez PZW. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ustawie jest zapis "potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim " to chyba jest jasne że może go wydać tylko ten który zarządza tymi wodamiz, albo ja coś nie rozumiem:confused:

Bo jak ktoś może wydawać zezwolenie na coś co do niego nie należy ?

Pozdrawiam

P.S. A to że okręgi nie mogą się dogadać to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem Kolego, że nie rozumiesz bo zapis: "potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim" nigdzie nie określa, że wydaje go ten kto zarządza tymi wodami. Na mocy porozumień każdy Okręg ma prawo do wydania takiego zezwolenia jeśli posiada z innym Okręgiem porozumienie, jest on bowiem uprawniony do rybactwa w danym obwodzie na mocy porozumienia. Kolejna sprawa to ta, że porozumienia są wewnętrzną sprawą PZW i ustawodawca w to nie wnika, dlatego też równie dobrze ZG PZW może wydać zezwolenie na wędkowanie na terenie całego kraju, tylko nie zrobią tego ze względu na kasę i partykularne interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.Uprawniony do rybactwa jest ten komu zostało przyznane do gospodarowania dane terytorium.Uprawniony do rybactwa ma również w obowiązku zarybiać wody według operatu jaki otrzymuje.Chcesz powiedzieć że jeden okręg zarybia z własnych środków wody innego i dzięki temu może wydawać pozwolenia na wędkowanie na tych wodach ? Poprostu uprawniony to ten komu coś prawnie przyznano.Wyobrażasz sobie że ktoś może ingerować na to kto będzie jeździł twoim samochodem , jeśli ty ponosisz koszty jego utrzymania ? Albo że sąsiad może zbierać plony przykładowo na twoim polu bez twojego pozwolenia ?

Jeśli przykładowo na Sanie w Lesku uprawnionym do rybactwa jest okręg Krosno to on wydaje pozwolenie a nie np.Gdański bo on prawnie nie jest uprawnionym do rybactwa na tym terytorium i nie może rozporządzać tym co prawnie do niego nie należy.

To o czym piszesz to anarchia, każdy robi co mu się podoba.

A jeśli chodzi o porozumienia między okregami to zupełnie inna bajka która nie jest ustawowo regulowana.

Pozdrawiam

Edytowane przez redfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę powiedzieć, że Okręgi zawierając porozumienia przekazują sobie uprawnienia do wydawania zezwoleń na wędkowanie, czyli do rybactwa w obrębie danych obwodów rybackich. Co do zarybień, to podpisywane porozumienia odbywają się na zasadzie wzajemności, czyli bez dodatkowych uwarunkowań, lub na innych zasadach określając np dopłaty jakie dany Okręg musi uiścić aby stać się uprawnionym "do rybactwa" w obwodzie zagospodarowanym przez okręg z którym zawiera porozumienie. Innymi słowy Okręg płatnik kupuje prawo do rybactwa. Tak to się odbywa obecnie. Obecnie też, zamiast jednego zezwolenia na którym np wyszczególnione są Okręgi które się porozumiały, masz trzy lub cztery pozwolenia żebyś wiedział na co wydajesz kasę, nie wspomnę już o wymiarze ekologicznym.

Aby zobrazować w bliższy Koledze sposób sprawę porozumień użyję analogicznego jak Kolega przykładu. Jeśli mam auto i umawiam się np z Kolegą że może go używać kiedy chce, to tym celu nie wyrabiam nowego dowodu rejestracyjnego czy innych dokumentów. Może Kolega z niego korzystać na mocy porozumienia, staje się kolega uprawnionym do jeżdżen ia tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam pytanie moze troche nie naczasie ale prosze o podpowiedz jak zrobic zeby było dobrze:D heh a wiec do rzeczy mam opłacone składki w pzw rzeszów oprócz górskich bo wiadomo u nas nie ma ich za duzo, i teraz chciał bym powedkowac na sanie w okolicach dynowa nozdrzca itp to ile minie wyniesie zakup składki rocznej i dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie moze troche nie naczasie ale prosze o podpowiedz jak zrobic zeby było dobrze:D heh a wiec do rzeczy mam opłacone składki w pzw rzeszów oprócz górskich bo wiadomo u nas nie ma ich za duzo, i teraz chciał bym powedkowac na sanie w okolicach dynowa nozdrzca itp to ile minie wyniesie zakup składki rocznej i dziennej

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/lista/63/skladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.