Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jednym z moich postów pisałem że opłaty okręgowe (Rzeszów) na 2011 mają pozostać na poziomie tych z 2010 r. Niestety informacja okazała się błędna:(. Skarbnicy kół dostali nowe cenniki i niestety podwyżka jest. O 2zł drożeje składka członkowska natomiast opłata okręgowa pełna (wody nizinne i górskie) została podniesiona ze 160zł na 172zł. Podobno jest zamieszane ze zbiornikami rozliczanymi na zasadach pożytku publicznego ( Rzemień 1 i 2, Rajszula ). Według jakiś nowych przepisów aby mogły działać na dotychczasowych zasadach trzeba założyć odrębną działalność gospodarczą, czyli kasę fiskalną itp:eek:. Ciekawe jak to się zakończy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych kasach słyszałem już 2 miechy do tyłu od znajomego. W Polsce wszystko zbiega się do szukania kasy w każdym miejscu. Nie jestem fanem biurokracji nie wiem jaki będzie tego efekt, czy to zrobi porządek czy jeszcze większy burdel w kołach. Czy koła na tej zasadzie będą funkcjonowały lepiej czy gorzej. Doszły mnie też opowieści o bardzo restrykcyjnych karach dla kłusowników ,mniejszych lub większych, o jakimś nowym kwicie do tych co mamy(oprócz karty i legitymacji) . Ktoś na pewno coś wie na ten temat więc proszę tutaj pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to świadczy tylko o tym, jak nędzne mamy zbiorniki w okręgu. Teraz tylko się cieszyć, że opłata na zbiorniki to tylko 50zł. Chwała zarządowi.

Witam

Opłata na zbiorniki na 2011 rok jest wliczona do opłaty okregowej i nie bedzie rozdzielona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris miszczowska odpowiedź na nasze pytania. Wklejenie odnośnika do wątku o opłatach w którym nie ma słowa o opłacie za zbiorniki. Ale jeśli dobrze rozumiem to opłata za zbiorniki jest zniesiona a za to podnoszą nam tylko o kilkanaście złotych opłatę okręgową, czyli doczekaliśmy się obniżek:eek: Wychodzi teraz z tego, że płacąc przez kilka lat opłatę za zbiorniki to dymaliśmy się, ponieważ teraz wynika, że za te kilkanaście złotych więcej też da się utrzymać zbiorniki:cool:

Ps. Co by z tego nie wynikało to i tak idę lepić uszka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział Składki Członkowskiej - 45% Koło; 45% Zarząd Okręgu; 10% Zarząd Główny. Tak zwane składki okręgowe (za wędkowanie - wody górskie, nizienne, zbiorniki itp.) i wpisowe (chyba) pozostają w 100% do dyspozycji Zarządu Okręgu. Fundusz Koła (ekwiwalent za prace społeczne), i opłata za egzamin w 100% pozostają w kołach.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris miszczowska odpowiedź na nasze pytania. Wklejenie odnośnika do wątku o opłatach w którym nie ma słowa o opłacie za zbiorniki. Ale jeśli dobrze rozumiem to opłata za zbiorniki jest zniesiona a za to podnoszą nam tylko o kilkanaście złotych opłatę okręgową, czyli doczekaliśmy się obniżek:eek: Wychodzi teraz z tego, że płacąc przez kilka lat opłatę za zbiorniki to dymaliśmy się, ponieważ teraz wynika, że za te kilkanaście złotych więcej też da się utrzymać zbiorniki:cool:

Ps. Co by z tego nie wynikało to i tak idę lepić uszka:)

Wczesniej opłata za zbiorniki wynosiła 50zł a pozostałe wody nizinne 70zł, czyli na wszystkie nizinne razem ze zbiornikami 120zł.Na wody górskie 40zł, więc razem 160zł.

W 2011 opłata pełna na wody nizinne wraz ze zbiornikami i wodami górskimi 172 zł.

Nie będzie rozdziału na zbiorniki i wody płynące.

Tak więc nie staniało a poszło w górę o 7,5%, tylko nie pamietam czy równo na nizinne i górskie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Krosno :) 100 % gwarancja właściwego zagospodarowania kasy :cool:.

Tu się zgodzę.Najwyżej jak będziesz chciał połapać na rzeszowskich wodach (nizinnych) to dopłacisz około 130zł i będziesz miał tu i tu, bo na porozumienie miedzyokręgowe to raczej bym nie liczył.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej opłata za zbiorniki wynosiła 50zł a pozostałe wody nizinne 70zł, czyli na wszystkie nizinne razem ze zbiornikami 120zł.Na wody górskie 40zł, więc razem 160zł.

W 2011 opłata pełna na wody nizinne wraz ze zbiornikami i wodami górskimi 172 zł.

Nie będzie rozdziału na zbiorniki i wody płynące.

Jestem w o.Krosno i dopłacałem 120zł (70zł wody nizinne i 50 zbiorniki Rzeszów). Teraz mam dopłacić 172zł, czy nadal moge tylko nizinne + zbiorniki zapłacić? Jak nie będzie podziału to wychodzi mi suma 172zł. Dobrze to moja zkacowana głowa myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

172 zł minus górskie;).Teraz mają być tylko nizinne (rzeki + bajorka).W tym sezonie prawie nikt nie płacił zbiorników,trochę kasy im uciekło:D to się wycwanili i zlikwidowali opłatę na zbiorniki podwyższając tym samym nizinne:mad:.Rządzi drób:D.

Jednak ta opłata za zbiorniki była dobra bo nie musiałem dotować zarybień mułojadem.

Jakoś ten fakt @Siksa przeżyjesz bo nie masz teraz innego wyjścia:D.Na następny sezon o ile bogowie będą łaskawi,postaram się połowić ładnych karpi (mułojadów) i wrzucić kilka zdjęć do galerii:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział Składki Członkowskiej - 45% Koło; 45% Zarząd Okręgu; 10% Zarząd Główny. Tak zwane składki okręgowe (za wędkowanie - wody górskie, nizienne, zbiorniki itp.) i wpisowe (chyba) pozostają w 100% do dyspozycji Zarządu Okręgu. Fundusz Koła (ekwiwalent za prace społeczne), i opłata za egzamin w 100% pozostają w kołach.

Zdzisku z tego co mi się wydaje to wpisowe zostawało w całości w kołach,piszę zostawało bo wiem na 99%,że w tym roku tak nie będzie.Podobnie w takich samych procentach mogę napisać o funduszach koła,w tej chwili były obowiązkowe jeśli jakieś koło je wprowadziło i kwota została zatwierdzona na zebraniu.I tu znowu się doczepili bo nic z tego nie mieli,a więc fundusz będzie najprawdopodobniej wycofany (tylko czkać na oficjalne pismo w tej sprawie ).Pozostaną ewentualne dobrowolne datki nigdzie niepotwierdzające naszą wpłatę.Pytanie tylko kto będzie płacił :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej opłata za zbiorniki wynosiła 50zł a pozostałe wody nizinne 70zł, czyli na wszystkie nizinne razem ze zbiornikami 120zł.Na wody górskie 40zł, więc razem 160zł.

W 2011 opłata pełna na wody nizinne wraz ze zbiornikami i wodami górskimi 172 zł.

Nie będzie rozdziału na zbiorniki i wody płynące.

Tak więc nie staniało a poszło w górę o 7,5%, tylko nie pamietam czy równo na nizinne i górskie.

Pozdrawiam

Poszło w górę 7,5 % ??!! Ja opłacałem nizinne 70 zł.+ dopłata zbiorniki 50 zł. Byłem na zbiornikach tylko 1 raz ..słownie jeden raz za 50 zł. !!W przyszłym roku miałem zamiar opłacić tylko nizinne bez zbiorników a tu taka niespodzianka. Wolałbym dopłacić nizinne Przemyśl i mam do łowienia niezły akwen.

Dla mnie jest to zwykłe wyciąganie kasy przez okręg który ma w planie "zarobić" dodatkowo- przymusowo 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło w górę 7,5 % ??!! Ja opłacałem nizinne 70 zł.+ dopłata zbiorniki 50 zł. Byłem na zbiornikach tylko 1 raz ..słownie jeden raz za 50 zł. !!W przyszłym roku miałem zamiar opłacić tylko nizinne bez zbiorników a tu taka niespodzianka. Wolałbym dopłacić nizinne Przemyśl i mam do łowienia niezły akwen.

Dla mnie jest to zwykłe wyciąganie kasy przez okręg który ma w planie "zarobić" dodatkowo- przymusowo 50 zł.

Witam

Górskie pozostały na poziomie z 2010 roku czyli 40zł, natomiast nizinne (rzeki i zbiorniki)

132zł (+10%).Najbliższe zebranie okręgu 28.12.10.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie też opowieści o bardzo restrykcyjnych karach dla kłusowników ,mniejszych lub większych, o jakimś nowym kwicie do tych co mamy(oprócz karty i legitymacji) . Ktoś na pewno coś wie na ten temat więc proszę tutaj pisać.

Jak piszesz @Dzach o nowym kwicie to pewnie o tym

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/37899/60/wzory_zezwolen_na_polow_ryb_na_wodach_uzytkowanych_przez_pzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie opłat na okręg Rzeszowski 2011. Jak ktoś już zauważył wniosek nasuwa się jeden, „Nie chcecie płacić zbiorników, nic nie szkodzi, teraz zapłacicie czy łowicie czy nie”. Mi się opłaty w Rzeszowie kojarzą jeszcze z prawem „łoma” (czym cięższy łom tym lżejsza śmierć i na odwrót) czyli „im mniej ryb w wodzie, a członków w okręgu tym wyższe opłaty i wyższe koszt”.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE - OGÓLNO ZWIĄZKOWE

Składka członkowska - pełna - 62,00

Składka członkowska - ulgowa 50% (młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat, członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW, mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia) - 31,00

Składka członkowska - ulgowa 75% (członkowie uczestnicy do lat 16, członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami) - 15,00

Wpisowe:

Członka zwyczajnego PZW - 25,00

Członka uczestnika PZW - 12,00

Legitymacja członkowska - bezpłatna

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE – OKRĘGOWE

Składka roczna podstawowa - pełna Wszystkie wody Okręgu - 172,00

Składka roczna ulgowe Wszystkie wody nizinne Okręgu - 132,00

Składki uzupełniające do wysokości rocznej, podstawowej - pełnej składki - 40,00

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE ULGOWE (młodzież szkolna i studenci i w wieku 16-24 lat, członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia)

Wszystkie wody Okręgu - 86,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu - 66,00

Składki uzupełniające do wysokości rocznej - ulgowej składki - 20,00

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE ULGOWE (członkowie uczestnicy do lat 16)

Wszystkie wody Okręgu - 43,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu - 33,00

SKŁADKI 1- DNIOWE

Wszystkie wody Okręgu - 32,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu - 22,00

OPŁATY DLA NIEZRZESZONYCH

Opłaty całoroczne

Wszystkie wody Okręgu - 615,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu - 492,00

Opłaty 1-dniowe

Wszystkie wody Okręgu - 86,10

Wszystkie wody nizinne Okręgu - 61,50

OPŁATA EGZAMINACYJNA - Nie pobiera się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.