Skocz do zawartości

Konserwacja kołowrotków.


Pebar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ktoś się może orientuje, gdzie mogę przesmarować Shimano GTM-RB? W Karinie potrzymali go 3 tygodnie,aż w końcu stwierdzili, że sobie nie poradzą, gdyż kołowrotek ma "draga", więc potrzebny jest specjalny klucz i dlatego ratuje mnie tylko serwis.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może orientuje, gdzie mogę przesmarować Shimano GTM-RB? W Karinie potrzymali go 3 tygodnie,aż w końcu stwierdzili, że sobie nie poradzą, gdyż kołowrotek ma "draga", więc potrzebny jest specjalny klucz i dlatego ratuje mnie tylko serwis.

Ja posiadam stary (ale jary) Super Aero GTM (też na "draga") - oddaję go co roku do przesmarowania w sklepie "TO TU" (przy pl. Wolności) - konstrukcja może inna, ale pan "Złota Rączka" powinien sobie z tym "dragiem" poradzić ;)

PS.

Jeżeli będziesz w tym sklepie, to czy mógłbyś się zapytać o to, czy pan "Złota Rączka" poradzi sobie z konserwacją kołowrotka Penn "Slammer", ewentualnie D.A.M "Quick FD" ? - rozważam zakup którejś z tych maszynek - ale wcześniej chciałbym się upewnić, czy będzie je gdzie konserwować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sklep TO-TU przy pl. Wolności jeszcze istnieje? Kolega był ostatnio i powiedziano mu, że sklep jest zlikwidowany. Druga sprawa, ten " Złota Rączka" nie obsługuje czasem też sklepu w Karinie i innych w Rzeszowie? Boję się, że został mi tylko serwis. Jeśli chodzi o Slammera, to podobno ma tak prosty mechanizm, że kłopotów z przesmarowaniem nie powinno być. Gorzej ma się sprawa części zamiennych. Gość z serwisu Shimano poinformował mnie, że serwisu Penna w Polsce nie ma i on sam ma kłopot z tymi kołowrotkami, których kilka, jak sam twierdzi, starych, ale posiada. Jednak czy to prawda, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sklep TO-TU przy pl. Wolności jeszcze istnieje? Kolega był ostatnio i powiedziano mu, że sklep jest zlikwidowany.

Istnieje i nie zauważyłem, aby miał być likwidowany - a kiedy tam był kolega ? - bo ja na początku maja - może to konkurencja rozpuszcza takie pogłoski ?

Druga sprawa, ten " Złota Rączka" nie obsługuje czasem też sklepu w Karinie i innych w Rzeszowie?

Nie mam pojęcia - ale jeżeli kołowrotek nie zostanie "zakonserwowany", to (raczej) właściciel sklepu Cię za to nie "skasuje", ewentualnie pobierze symboliczną opłatę.

Jeśli chodzi o Slammera, to podobno ma tak prosty mechanizm, że kłopotów z przesmarowaniem nie powinno być. Gorzej ma się sprawa części zamiennych.

Pierwszy i ostatni kołowrotek, który padł ofiarą mojej "konserwacji" miał banalnie prostą konstrukcję - ale i tak po złożeniu pracował jak betoniarka :D - wolę to pozostawić fachowcom (kołowrotek to w końcu tzw. mechanizm precyzyjny).

No i właśnie z tymi częściami jest problem - podobno ten "Quick" ma "dożywotnią" gwarancję na wszystkie części - a z tego co słyszałem D.A.M (po odbiciu się od dna, ze względu na chińską konkurencję) - obecnie wyjątkowo dba o swoją renomę (jakość produktów, serwis itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Panowie mam nastepujący problem z kołowrotkiem.Rozkręciłem go do nasmarowania i złożyłem z powrotem wszystko jest ok hula cichutko itp, ale jeden minus teraz nie nawija mi żyłki równo, kupiłem nową żyłkę i nawinął tak że u góry jest więcej na dole mniej, wcześniej nie było tego problemu żyłka była nawinięta równomiernie, co może byc nie tak?Kołowrotek to Spro Black Arc 8200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucił bym jedną podkładeczkę pod szpulę, chociaż dziwne jest to,że wcześniej było dobrze.

Już chyba wyczaiłem co zrobiłem źle, kolejnośc podkładek pod szpulą była nie ta narazie na sucho wydaje sie że nawija dobrze:)okaże się nad wodą jak będzie:)dzięki za info Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.