Skocz do zawartości

Lubenka


stig

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo substancja ta jest mocno barwiąca skórę, raczej nie należy na razie wkładać rąk do rzeki. Rękę zafarbowała mi niebieska substancja którą oklejony był patyk wyjęty z rzeki.

http://i495.photobucket.com/albums/rr317/apioo/DSC_1940_zpsmhwvsp3p.jpg
http://i495.photobucket.com/albums/rr317/apioo/DSC_1939_zpstci7uegl.jpg
http://i495.photobucket.com/albums/rr317/apioo/DSC_1938_zpskw7he2gu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mareckii napisał:

Tą sprawą zostało poruszonych dużo służb państwowych i nie powinno zostać zamiecione pod dywan tym bardziej że to się stało na dopływie rzeki Wisłok powyżej ujęcia wody dla miasta Rzeszowa JEDYNEGO ujęcia pitnej wody dla miasta !

Aaaa tam.... JEDYNEGO  jest jeszcze woda w Lidlu 1,5 L za 0,65 zł

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tam siedzą, są wszędzie. W mojej okolicy dyżurny mięsiarz już kończy czyścić  ostatnie świnkowe miejsce. Pozostały tylko pojedyncze sztuki.

Niestety świnka której było naprawdę dużo 5 lat temu została systematycznie odłowiona i zamarynowana. A co robi najlepszy okręg w Polsce???

Podnosi limit świnki z pięciu sztuk na dobę do pieciu kilo. Teraz już nie ginie 5 sztuk ryby tylko 10-15 bo łączna waga pozwala zabrać tyle mniejszych ryb albo może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pzw powinno wyznaczyć na pewnych długościach Wisłoka odcinki no kill i zrobić jeszcze tak żeby wedkarze sportowi czyli my promujący zasade złòw i wypuśc mieli np o połowę mniejsze opłaty za łowienie od tych dziadków co wszystko ladują do siat. Myślę że w dużym stopniu poprawiło by to sytuacje z rybostanem.

Ale to tylko takie moje ciche marzenie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie - czy ktoś mógłby napisać w którym miejscu (dokładniej) doszło do pierwszego i drugiego zatrucia?

Okolice Delikatesów centrum, Ośrodka Zdrowia, Gminy, któregoś z mostów, przy którymś ze sklepow, okolice młyna czy gdzie.

Będę bardzo wdzięczny za info gdzie znajdował sie wylot rury z oczyszczalni która zatruła rzekę, i gdzie było zlokalizowane źródło tej niebieskiej substancji.

Może być opis, info z google maps itd

Będę zobowiązany i bardzo wdzięczny  za  info.

 

ps. a jakaś odpowiedz z Gminy przyszła, ma ktoś info co an to pzw, wioś itp?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zatrucie rozpoczęło się ok 100 m od przystanku PKS "Lubenia Dół" w stronę centrum Lubeni, ze studzienki kanalizacyjnej . Tak z 500 m w linii prostej poniżej progu wodnego. Drugie, jakieś 100, 200 m od Banku Spółdzielczego, w górę rzeczki . Reakcji zaangażowanych organów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.07.2016 o 13:08, wojtas1944 napisał:

Moim zdaniem pzw powinno wyznaczyć na pewnych długościach Wisłoka odcinki no kill i zrobić jeszcze tak żeby wedkarze sportowi czyli my promujący zasade złòw i wypuśc mieli np o połowę mniejsze opłaty za łowienie od tych dziadków co wszystko ladują do siat. Myślę że w dużym stopniu poprawiło by to sytuacje z rybostanem.

Ale to tylko takie moje ciche marzenie . :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.