Jump to content

Dziwna praca woblera RADY !!!!


polakkom

Recommended Posts

Witam

kupiłem kilka woblerów hand made, wykonanie pierwszorzędne ( wobki tonące 5-8 cm ) tylko praca jakaś dziwna, mianowicie pracują ładnie dość migotliwie i po chwili przestają pracować..., gdy mocniej podciągnę to tak jakbym je "budził" i znów zaczynają mocno pracować i po chwili znów idą jak patyk.... gdyby się wykładały na jeden bok i przestawały pracować to byłoby jasne, ale one raz płyną prosto i ładnie pracują a raz również gdy płyną prosto nie ma żadnej pracy.... są naprawdę ładnie wykonane i szkoda mi wyrywać ster i wklejać nowy.....

może ktoś coś poradzi..?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Były już uzbrojone czy je uzbrajałaś, jakiej masz grubości linkę, na przyponie czy samej agrafce próbowałeś?

Drobno pracujące wobki ,migotliwie czasami tak mają że nie mogą pracować w szybkim tempie lub w dużym nurcie.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem za radą kol. Sasanek kółka łącznikowego, nie pomaga, podgiąłem ster w dół, też bez poprawy.... łapię ze stalką 10 cm, wody stojące... inne wobki pracują dobrze... choć powiem szczerze że ta niby wada jaką jest nieregularna praca okazuje się zaletą... wczoraj chciałem ustawić wobka to w 2 godziny wyciągnąłem 3 szczupaki 38-65 cm, dziś ustawiałem drugiego i w 1.5 godz też 3 sztuki w tym jedna 70+...:) dawno nie miałem tak dobrych efektów..:) na sklepowe wobki ostatnio miałem kiepskie efekty... chyba ryba nie jest przyzwyczajona do samoróbek tak jak do sklepówek i chętniej na nie poluje... bo w taki zbieg okoliczności ciężko mi uwierzyć, że przez pół sezonu na tym samym łowisku złapałem na sklepówki tyle co na samoróbki w 2 dni....:) jutro wieczorem spróbuję ustawić trzeciego...:)

Link to comment
Share on other sites

chyba ryba nie jest przyzwyczajona do samoróbek tak jak do sklepówek i chętniej na nie poluje... bo w taki zbieg okoliczności ciężko mi uwierzyć,

Wierz, mi raczej w to ciężko uwierzyć, może po prostu ta ,,samoróbka'' jest skuteczniejsza od sklepowych po przez jej nietypową pracę bądź też malowanie? Albo po prostu ostatnio ryba zaczęła bobrze żerować :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ja takie wobki nazywam cichociemnymi.

Jak mam być szczery to przez to że je ustawiłeś, zmarnowałeś świetną przynęte na dni bezrybia.

Próbowałem ustawić... bo za chiny ustawić się nie chcą... i dobrze już nie będę kombinował... ale wczoraj 3 h na sklepówki i jeden króciak koło 35 cm a później te hand made.... i w 2 h 2 szczupaki 52 i 65 cm..:) na zdjęciu fajką oznaczyłem te na które coś połapałem ( praktycznie co wypad na spina to były efekty...) a w kółko wziąłem te które dość dobrze pracują... pozostałe pracują jak chcą...:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy