Skocz do zawartości

Blacha na szczupaka


Andrzejm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj tych z Corony, większość to kopie regionalnych błystek. I jeśli porównać do oryginałów marnie wykonane. Klepie je chyba jeden gość. Wiem co piszę bo miałem te blachy. Jedna mi się jeszcze ostała. Szkoda przepłacać. Kup coś z Suma, Polspingu. Nie pożałujesz. Jeśli chodzi o modele to zależy od wody gdzie będziesz łowił. Alga i Gnom chyba najbardziej uniwersalne. Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahadło to fajna przynęta i warto poświęcić jej trochę czasu co po pewnym czasie zaowocuje wynikami. Warto zapoznać się ze sposobami jej prowadzenia. Można też kombinować z podginaniem aby osiągnąć niepowtarzalną pracę, dlatego zawsze mam kombinerki w kamizelce. Można też ją podkleić z obu stron czymś błyszczącym, szczupaki to lubią. Dobre blachy robi Darek Kalista http://www.darspin.pl/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przynety z Corony Fishing to szkoda kasy. Ja kupując pstrągowe wahadełka Igora Olejnika znadalem sobke troche trudu i odnalazłem stronkę wytworcy i kupiłem blaszki za 1/3 tego co w CF.

Wracając do meritum, moje ulubione blaszki na szczupca to morsy rozmiar 2 i 3. Na te mniejsze trafił sie sandaczyk i kilka fajnych okoni. Miałem też kiedyś wode gdzie swietnie sprawdzał się złoty gnom 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego zamówienie w Coronie wstrzymałem sprzedawca polecał wahadłówki esox ,listek duży , z okoniowych kalewke i te miałem zamówić polecał też morsa i algę. Jeśli jeszcze ktoś łowił na te blachy to piszcie swoje spostrzeżenia .

Alga jest skuteczna ( tu gdzie wędkuje ) co do morsa to już nie mam takiej opinii , zawsze ją zakładam ale nigdy nic na nią nie złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli masz możliwość, to poproś kogoś, kto klepie blachy o wykonanie kilku tradycyjnych modeli jak Gnom czy Alga, ale z blachy miedzianej i żeby były nieco mocniej wykrępowane. Są lżejsze i dużo lepiej pracują.

Ja na szczupaki najchętniej używam błystek obrotowych z paltką aglia, wielkości 4. Mam podróbki Meppsów - Lukris i kilka ręcznie robionych. W płytkich łowiskach (gdzie najbardziej lubię łowić szczupaki) sprawdzają się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.11.2015 at 13:03, LuJu napisał:

DAMowskie Effzety są dobre, a kiedyś najbardziej lubiłem ABU Toby 18g - no ale cena jest wyższa.

Masz rację ABU Toby to świetna blacha. Sprawdza się idealnie na rzekach. Łowiłem na nie długo, potem robiłem podróbki na bolenie ze srebra, sporo bolków zaliczyłem. Na wody stojące trochę za wąska i dlatego na tych wodach za najlepsze uważam gnoma, algę, wydrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak jak kolega wędkarz 17 pisze:) alga 2,dodam mors 3.

Łowiąc szczupaki na spining miałem najlepsze efekty na te blachy.Były najprostsze i najtańsze i najskuteczniejsze na pobliskich mi łowiskach.

Starsi panowie na żywca łowili jakieś małe pojedyncze sztuki lub wo gule a mi udawało się za parę godzin wyciągnąć po 4,5 pistoletów.Tyle że ja wypuszczałem ryby:)

Nawet klepane własnoręcznie blachy dawały najlepsze rezultaty.

Prowadzenie takich blach jest rzeczą najistotniejszą.

Jeszcze nie tak dawno takie blachy można było nabyć po 4zł.Stosunek ceny do jakości bardzo na plus.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie będę oryginalny jeżeli napiszę, że moją ulubioną blachą na szczupaka jest "Mors" - najlepiej taki wyklepany z cienkiej blachy - przy odrobinie wprawy można go poprowadzić nawet w niezbyt gęstym trzcinowisku - taką blachą można "zagrać" jak na skrzypcach ;) - a szczupaki lubią takie "zgrzyty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.