Skocz do zawartości

St. Croix Triumph TRS90LM2


marekn

Rekomendowane odpowiedzi

Marek ma tak zjechane palce od strugania woblerów że nie jest w stanie nic wystukać na klawiaturze :D

Te fiszing testy są jak opowieści z Tysiąca i Jednej Nocy.

Ja jakbym dostał kij za 600zł to bym nawet Tira w biegu zaciął żeby pokazać ugięcie :D a Ochom i Achom nie było by końca.

Mnie też ten kij interesuje lecz potrzebna opinia użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety struganie woblerów w tym sezonie idzie mi jak krew z nosa :D.@ Kaskader, wyobraź sobie, że zrobiłem już wcześniej tak, jak poradziłeś wczoraj, przeczytałem, co było, tylko nie o to mi chodzi. Założyłem, że jeżeli ktoś z naszego regionu ma ten kij, to byłaby szansa umówić się i pomachać nim osobiście. Tak jak pisał Piotrek, te testy nie są dla mnie w pełni wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D spoko myślałem, że nie widziałeś nic na temat kija ja też kiedyś o niego pytałem tutaj na forum. Później pisałem na Corina Foshing to dostałem kilka odpowiedzi z pozytywnymi opiniami. Ja się nie zdecydowałem ponieważ uważałem, że za tą cenę można kupić już coś lepszego niż kija zbrojonego kilka dobrych lat temu w stare ciężkie przelotki :) Ale to tylko moja opinia. Aczkolwiek pewnie blank nie jedno by wytrzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego modelu nie miałem ale łowiłem i posiadałem troszkę krótsze modele. Blanki fajne, mięsiste z zapasem mocy ale zbrojenie faktycznie troszkę nie z tej epoki :) Do delikatnego finezyjnego łowienia kleni wybrał bym coś innego - jeżeli koniecznie ze stajni Croixa to Avida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie o klenie chodzi, a o pstrągi w wersji light lub nawet ultra light (ale z zapasem mocy). Lubię wędki 2,70, jak łowię na krótsze, to "jakoś czegoś" mi brakuje. Rozumiem, że mięsisty, to jeszcze nie "kluchowaty", bo taki mi nie pasuje. Avid to już 1000+pln, więc wolałbym już coś zbudować i pewnie na tym się skończy, chyba że znajdę seryjkę, która będzie mi odpowiadała. Założyłem, że do maja coś wybiorę, tak na niską wodę, a na razie "badam grunt" :).

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręce kiedyś u znajomego z Opola Panfisha i kijek bardzo fajnie mi leżał, szybki z bardzo głębokim ugięciem, i waga mega... mega leciutki patyk. Kumpel był z niego zadowolony dopóki nie strzelił go drzwiami :D Taki kijek kleniowo-pstrągowy myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te parę zdań w oczy rzuciło odnośnie w/w kijaszka: http://www.corona-fishing.pl/Grupy/ST.CROIX/St._Croix_Triumph_TRS90LM2/76,forum_posty,663,0

Prócz tego wrażenia z użytkowania lżejszego i dużo dłuższego patyka z tej serii: http://wedkarskiewakacje.pl/2014/04/niezla-tyczka/ (raczej nie na temat ale poczytać można) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mojim skromnym zdaniem kije St. Croix sa mega przereklamowane a stosunek jakosci do ceny jest poprostu tragiczny...( wiem, ze prawdopodobnie naraze sie osoba ktore tymi kijami machaja...no trudno), ja macham Dragonami i jak dla mnie nie ma lepszych kijow na rynku na dzien dzisiejszy...a stosunek ceny do jakosci jest naprawde ok... ale kazdy lub cos innego... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kije ST Croix z serii Premier, spinningowego PS70MLF2 i castingowego PC66MF2, nie sadze żeby były przereklamowane, nie kosztowały kto wie ile, dawałem za nie ok 450zł -500zł, producentem banków jest St Croix a nie firma niewiadomego pochodzenia, STC produkuje jedne z najlepszych o ile nie najlepsze blanki, wiem co kupuje. Nie miałem wędek z serii Triumph ale z tego co pamiętam są one budowane z tego samego materiału co seria Permier, która dla mnie jest bardzo uniwersalna, taki kijek PS70MLF2 nadaje się dosłownie do wszystkiego, od łowienia sandaczy z opadu po pstrągi z małych rzeczek, kija u mnie ma dożywocie, mam go od 8lat i nie zamierzam sprzedawać to świetna "klasyczna" wędka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten kijek w wersji 3.04cm cw.1.75-7g miotał by smużaki na żyłce 0.12 :)http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/401-st-croix-panfish-pfs90lmf2

Dobrze by miotał, takie kije są to tych przynęt stworzone. Miałem tego Panfisha i był ok ale "czegoś" mi brakowało i poszedł dalej. Właśnie dlatego proponuje pomacać przed kupnem albo odwiedzić pracownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek nie myślałeś o kiju z pracowni na Blanku batsona albo fenixa ?? Mniejsza kasa a kija sam tworzysz :)

Lucek, myślałem i cały czas myślę, ale jak pisałem, szukam czegoś lekkiego, raczej na pstrągi. Taki Triumph to w granicach sześciu stówek, więc chyba nie większa kasa. Problem w tym, że szukam okazji, żeby wziąć go do ręki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten kijek w wersji 3.04cm cw.1.75-7g miotał by smużaki na żyłce 0.12 :)http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/401-st-croix-panfish-pfs90lmf2

Dokładnie o tym kiju pisałem tylko, że bodajże tamten był w wersji coś koło 270 już nie pamiętam. kumpel łowił nimi na malutkie smużaki i osiągał naprawde zadowalające odległości. Kijek pracą bardzo podobny do parabellum 0-7 tylko dłuższy. Na przyszły rok myślę czy go nie wypróbuję osobiście na kleniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.