Skocz do zawartości

Rzeczka Lubcza


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co najmniej dwa razy dziennie przejeżdżam most nad małą, rzeczułką, na pograniczu Boguchwały i Rzeszowa. Ostatnio nawet zastanawiałem się, czy w tej małej rzeczce mogą być jakiekolwiek rybki. Na pewno widziałem kleniki pod mostem prowadzącym na żwirownie koło ujęcia wody i łowiłem płoteczki i ukleje u ujścia Lubczy, poniżej ujęcia. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tą rzeczką to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam łowiłem tam klenie na koniki polne z mostku prowadzącego nad żwirownie. Złowiłem tam pierwszego pstrążka w życiu, klenie na żaby. Z ryb dodałbym jeszcze jazie. Jednak za "stary" już jestem aby tam skierować swe wędkarskie poczynania. Co do dobrych miejsc to dodałbym most drogowy w Zwięczycy i odcinek rzeki przy żwirowni a dokładnie przy prywatnej posesji.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to była rzeka mojej młodości jak karty jeszcze nie miałem to tam łowiłem

ogólnie mówiąc w tamtym roku z kolegom byliśmy z trzy razy może, zawsze mieliśmy chociaż jednego klenia powyżej 40cm , osobiście muj rekord 49 cm, są tam oprucz kleni jeszcze karaśie , kiełbie, ukleje, szczeble, liny, i śliże, sporadycznie szczupak ipstrąg, no i wydry też są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to była rzeka mojej młodości jak karty jeszcze nie miałem to tam łowiłem

ogólnie mówiąc w tamtym roku z kolegom byliśmy z trzy razy może, zawsze mieliśmy chociaż jednego klenia powyżej 40cm , osobiście muj rekord 49 cm, są tam oprucz kleni jeszcze karaśie , kiełbie, ukleje, szczeble, liny, i śliże, sporadycznie szczupak ipstrąg, no i wydry też są

W niedzielę mój kuzyn opowiadał mi o szczupakach z Lubczy, myślałem, że ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wtrącę swoje trzy grosze. Miałem okazję łowić na tej rzeczułce wiele lat temu ale na odcinku od mostu kolejowego w górę rzeki - rzeczka płynie tam przez pola uprawne; oraz na wysokości Nosówki. Głownie na spinning, maleńkie woblerki i obrotówki. Brały klenie, a raczej kleniki takie do 20cm bo większe (widziałem je) wtedy skutecznie unikały moich przynęt;) oraz strzeble potokowe(!). Rzeczka ciekawa, sporo głębszych dołków, jakieś spiętrzenia i kołki po starej faszynie na środku rzeczułki. Nie łatwo się na niej łowiło, szczególnie latem jak wysokie trawy porastały brzegi i nierzadko kładły się na wodę. Trudno było oddać dłuższy rzut i poprowadzić przynętę tak by nie zaczepiać i trawy. Pamiętam, że na zestawy spławikowe oprócz w/w brały również kiełbie, a w Nosówce też karasie (uciekinierzy ze stawu prywatnego; nie wiem czy nadaj on jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja miałem okazje przyjrzeć się temu potokowi na terenie ujęcia wody gdzie miałem praktyki. Na terenie zakładu znajduje się jaz miej więcej 1 m wysokości, naturalnie gromadziły tam się ryby. Z tego co za obserwowałem sporo było tam okoni, brzan albo brzanek, kiełbi i kleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich wędkarzy :) Dzisiejsze słoneczko zachęciło mnie do wybrania się z aparatem nad Lubczę, przeszedłem około kilometrowy odcinek poniżej mostu kolejowego nad Lubczą w Boguchwale. Zobaczyłem kilka ciekawych miejsc, jednakże podejście do niech z brzegu jest bardzo ciężkie (dużo drzew i krzaków), zatem ciężko będzie podejść także do ryb, o ile jakieś tam są.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Reszta zdjęć oraz zdjęcia z nad Wisłoka, trzech stawów nad Wisłokiem oraz pracy panów bobrów pod linkiem. Serdecznie zachęcam do obejrzenia :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
w ktorym dokladnie miejscu lubcza tak wyglada jak na zdjeciach ?

To pod mostem kolejowym w Zwięczycy (te zdjęcia na forum, z linka to odcinek od mostu kolejowego w dół). Bywałem tam za kleniami ;)

Edytowane przez rav_id
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi Matios. Na spinning, w tamtym roku były jakieś wyniki ale dość mierne, w tym postaram się o większą różnorodność jak chodzi o przynęty.

Sasanek . W tamtym roku złowiłem klenika 35+ , w tym zrobię zdjęcie :D

Edytowane przez sluther90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.