Skocz do zawartości

Rzeczka Lubcza


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Ja od lat łowie na tej rzece na naturalne przynęty i nikt się nie przyczepiał ale są wyniki. Zobaczymy czy teraz jak zrobili melioracje rzeki się poprawi co do ryb i jestem bardzo ciekawy czy będą kontrolować tą rzekę bo jak od małego łowię to nigdy nie widziałem i nikt się nie przyczepiał ale naprawdę przydało by się bo jest pogrom w rybach jak młodzi zaczną łowić i starsi to biorą wszystko, chodzę często to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to wszystkie dopływy wisłoka nie ujęte w zezwoleniu okręg rzeszów są taktowane jako wody górskie

Nie słyszałem do tej pory o czymś takim, a informacji podobnej treści na stronie Okręgu też nie ma. Wykaz wygląda tak: Okręg PZW Rzeszów

Lubcza w wykazie wód krainy pstrąga i lipienia nie jest ujęta (i chyba nigdy nie była). Czy tam pstrągi występują - nie wiem, nie dane mi było złowić, choć kilkakrotnie odwiedzałem tą rzeczkę z lekkim spinem (klenie) lub spławikówką (klenie, kiełbie, strzeble i tuż poniżej Nosówki karasie).

@zygo regulacja na tym odcinku to kompletny idiotyzm. Przecież cały odcinek od tego mostu kolejowego w górę rzeki, aż na koniec Racławówki płynie między dość wysokimi burtami. Pola otaczające rzekę są, jak sądzę, w stanie przyjąć dość wody opadowej by zapobiec powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powodzi to jeden z kolegów to się troszkę myli że Lubcza nie wylewa, wylewała ostatnich latach na wysokości szkoły w Racławówce a nawet na wysokości straży potrafiło rozerwać prowizoryczne wały i cofnęły się wszystkie dopływy. Może teraz dzięki tym stopniom lepiej zrobionych trochę z tłumią wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio z kolegą pierwszy raz na Lubczy i od razu się załamałem widokami. Oczywiście nic też nie złowiliśmy :D

Schodząc w dół od mostu kolejowego były piękne miejsca i aż się prosiło o pstrąga ale widoki widełek mówią same za siebie :( jestem również ciekaw jaki deb.. równa rzekę, która płynie przez pola ??

A to był taki fajny odcinek rzeczki...te podmycia brzegów, kołki po starej regulacji pośrodku nurtu, no i spore jak na tę rzeczkę dołki. Taką ją pamiętam z drugiej połowy lata 90-tych kiedy bywałem dość często. Jak tam czasem możesz zajrzeć to "popraw" nieco panów meliorantów, powtykaj patyki wierzby tu i ówdzie, a natura resztę załatwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lowiłem tam wielokrotnie kilka ładnych lat temu. Nigdy szczerze nie widziałem tam żadnego wędkarza, ryb jest tam całkiem sporo aczkolwiek niewielkich rozmiarów. Ale jakieś historie o szczupakach to mogą być nieco naciągane. Moja największa rybka stamtąd to ładny jazik około 40cm. Dużo jest strzebli więc pstrąg miałby co jeść jakby był. Wybiorę się tam w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byłem jakiś miesiąc temu na ultra light spinie i co prawda małe rybki ale na 1,5 godziny łowienia to chyba 10 sztuk wyjąłem głównie Okonie. Trafiły się dwa pistoleciki, a nawet miałem trzy brania typowo pstragowe ale niestety wszystkie spadły. Przynętą był RagWorm od Savage gear.

Ps. Zdjęć nie daje bo będą usunięte bo ryby za małe.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam łowił ktoś może ostatnio w lubczy na wysokości racławówka szkoła w duł rzeki lub od szkoły w górę rzeki. Dawno tam nie łowiłem  a wiem że klenie są tam piękne pstrągi też były ale to pale lat temu po 30-35 cm łowiłem a teraz to nie wiem jak sytuacja wygląda. Prosze o odpowiedz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy był ktoś ostatnio na rzecze lubcza na rybach ja niestety nie mam czasu ostatnio ale wybieram sie na lubcze na wysokość nosówka racławówka. Prosze o odpowiedz czy był ktoś ostatnio i co można teraz złowić na rzecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Lubczy jest bardzo dużo ryb ale trzeba znać miejsca, na niej padła moja życiówka klenia który miał 46 cm i łowiłem z powodzeniem pstrągi +/- 30 cm na spina i na spławik, próbowałem na muchę ale ciężko, niestety jak kiedyś łowiłem w rzece u sb i u sąsiada na polu to na drugi dzień i później widziałem regularnie osoby tam łowiące i później pstrągów już łowiłem coraz mniej, a było ich naprawdę dużo w dołkach odnośnie kleni to jest ich bardzo dużo i jest pełno wielkich klocków ale do nich bardzo trudno się zbliżyć a co dopiero złowić. Lecz ryby są ale nie długo bo niestety chodzi tam pełno kłusoli (osoby bez kart, biorące wszystko, mięsiarze) i nie dają oni rzece się rozwijać. Były też raz na jakiś czas karasie, liny i słyszałem o miętusach w dolnym biegu przy ujściu i pistoleciki poniżej mostu kolejowego.

Edytowane przez nemo976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.