Skocz do zawartości

Jaki wybór: picker czy feeder?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym w tym roku spędzić sporo czasu nad wodą wpatrując się w szczytówkę... Z tym, że mam dylemat co wybrać: pickerka czy może lekki feeder? W mojej najbliższej okolicy mam do wyboru dwie, bardzo różniące się od siebie wody-żwirownię w Zwięczycy i Wisłok, odcinek płynący przez Boguchwałę. Proszę o Wasze opinie na ten temat, gdyż dotychczas miałem bardzo mało wspólnego z tymi metodami, a coś trzeba robić w sezonie wiosenno-letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak chcesz łowić?Ciężko czy lekko?Z koszykiem czy bez?Na Wisłok to na pewno przyda Ci się feeder i to taki do 100-120g wyrzutu z racji tego że oprócz leszczy czy płoci możesz trafić na ładną brzanę;) a wtedy mocniejszy kij się przyda.Oprócz tego to Wisłok należy raczej do rzek z mocniejszym uciągiem i często będziesz używał koszyków 40-70g.Co do żwirowni to też byłbym raczej za feederem.Niejednokrotnie łowi się dość daleko od brzegu i trzeba mieć czym machnąć.Pickerem tak daleko nie rzucisz a na pewno już nie z koszykiem.Tak że moja rada,bierz feedera tylko sprawdź czy ma trzy wymienne szczytówki (to standard) a niektórzy producenci dają cztery.Spotkałem się już z taka sytuacją że co niektórzy sprzedawcy,wyjmują jedną a potem sprzedają osobno albo wykorzystują je do robienia podlodówek:mad:.

Ja używam od wielu lat BYRON FIVE FIBRE FEEDER 350 3+3.Seria świetnych wędzisk tylko chyba już nie do kupienia.Z tej samej serii mam jeszcze dwie gruntówki (do 120g i do100g),które wykorzystuję do łowienia np.na trupka.Kupiłem je jeszcze w Niemczech i nawet dzisiaj nie zamienił bym ich na inne:).Szkoda że teraz coś mało słychać u nas o tej firmie bo robiła naprawdę porządny sprzęt tak samo jak Browning:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również poleciłbym Ci feedera z c.w do 120 g,ja posiadam również takiego który ma c.w do 150 g. Dzięki kilku wymiennym szczytówką będziesz mógł go wykożystać zarówno w szybkim nurcie jak i w wodzie stojacej. Kiedyś używałem delikatnych pickerów ale po pierwszym spotkaniu z brzaną na Sanie zrezygnowałem z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam feederka MITCHELL ELITE FEEDER 3,60 60-120g i powiem wam że za tą kase jest naprawde solidna wędka i ładnie sie prezentuje dla oka.Łowiłe nią na Wisłoce,Grabinach,albo stawy TC Dębica i spisuje sie rewelacyjnie.Cena w sklepie w Debicy około 140zł na allegro 124zł + koszt wysyłki czyli wychodzi podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet77,do 80g nie za lekko?Przy silniejszym nurcie koszyk 40-60g + zanęta może być problem.Chyba że bardziej nastawiasz się na wody stojące:rolleyes:.

Jest tak jak mówisz Rapala, nastawiam się głównie na wody stojące. I bardzo wolno płynący odcinek Wisłoka w Boguchwale poniżej kładki. Może jeszcze spróbuję swoich sił na Strugu w okolicy mostu drogowego koło żwirowni. Głównie wolne rzeczki i woda stojąca.

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet77,lepiej kup coś między 120 a 150 g. Ja również często łowiłem na Wisłoku w Boguchwale przy różnych stanach wody. Jeśli będzie niżówka to z gramaturą 30-80 może dasz radę połowić ale unikając głównego nurtu. Jeśli woda się podniesie to bedzi Ci gięło szczytówkę jak gałązkę wierzby. Ponadto będziesz musiał zastosować duże obciążenie co przy błędzie podczas zarzucania skończy się złamaniem wędki. Przerobiłem to na własnej skórze! Na wodach stojących zakładając najcieńszą szczytówkę nie będzie problemu z łowieniem na feedera o c.w 120 lub nawet 150 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia podpowiem ci , bierz mocniejszy kijek. Ja jako pierwszy feeder zakupiłem Konger Carbomaxx cw 90 g i na zbiornikach był dobry. Później wybrałem się nad San i tu...porażka nurt robił z nim co chciał. Dokupiłem drugi kijek Konger Spirado do 150 g i ten jest już lepszy. Ale ..zastanawiam sie czy nie powinienem był wziąść do 180 g. Ty planujesz łowić tylko na zbiornikach ale ....apetyt przychodzi z czasem :)...a łowienie na feederka wciąga i możesz szukać nowych wrażeń nad nową wodą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia podpowiem ci , bierz mocniejszy kijek. Ja jako pierwszy feeder zakupiłem Konger Carbomaxx cw 90 g i na zbiornikach był dobry. Później wybrałem się nad San i tu...porażka nurt robił z nim co chciał. Dokupiłem drugi kijek Konger Spirado do 150 g i ten jest już lepszy. Ale ..zastanawiam sie czy nie powinienem był wziąść do 180 g. Ty planujesz łowić tylko na zbiornikach ale ....apetyt przychodzi z czasem :)...a łowienie na feederka wciąga i możesz szukać nowych wrażeń nad nową wodą.

Pozdrawiam

Ja nie znam nawet "swojej" wody, która płynie mi 500 m od domu, na żwirownie w Zwięczycy mam 15 min na nogach. Biorąc pod uwagę rybność naszych łowisk to przyjdzie mi łowić płoteczki, leszczyki i okonki. San mi w ogóle nie w głowie tego roku, a jak będę miał "lekki" sprzęt nie będzie mnie kusiło posiedzieć nad "wielką wodą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta wędka spokojnie da radę i na Wisłoku i na Sanie, nawet z koszyczkiem do 40-50 g. Na wodach stojacych wymienisz tylko szczytówkę na delikatniejszą i będzie super. Można by się było pokusić o jeszcze mocniejszy kij ale po kilku łowieniach w różnych wodach sam wyciągniesz wnioski. Z tą gramaturą o której piszesz bedziesz miał bardzo uniwersalny kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wędka spokojnie da radę i na Wisłoku i na Sanie, nawet z koszyczkiem do 40-50 g. Na wodach stojacych wymienisz tylko szczytówkę na delikatniejszą i będzie super. Można by się było pokusić o jeszcze mocniejszy kij ale po kilku łowieniach w różnych wodach sam wyciągniesz wnioski. Z tą gramaturą o której piszesz bedziesz miał bardzo uniwersalny kijek.

OK. Dzieki. Tak tez myslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć pomogę ci ja mam 2 feederki KONGER CARBOMAXX TEAM FEEDER 3,6m/150gr Jest bardzo dobry polecam przy średniej wodzie 70/80 gr koszyk jest dobry .A drugie dwie moje wędki KONGER MEDALIST FEEDER 3,9m-150gr Też dobre :)A jeżeli masz kaski trochę KONGER IMPACT FEEDER 3,9m-150gr WĘGIEL :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pickerka Daiwy 3.3m (11 stóp), tylko nie pamiętam modelu. Jak uda mi się dokopać do sprzętu w piwnicy to dam Ci znać. To co go charakteryzuje to czułe, wymienne szczytówki i zapas mocy który rozkłada się w akcji parabolicznej podczas holu ryby. Fajna klucha za fajne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.