Jump to content

wędka do suchej muchy do 1500zł


Guest

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym sobie sprawić nową wędkę do suchej muchy. Budżet jakim dysponuję to 1500zł (absolutne maksimum), ale jakby udało się zamknąć w kwocie 1000zł to byłbym dużo bardziej szczęśliwy :) Potrzebuję wędki na niewielkie, miejscami zakrzaczone rzeki, ale również na 2-3 razy w roku na San. Szukam wędki fabrycznie nowej, nie z pracowni, z możliwie najdłuższą gwarancją producenta. Do tej pory byłem fanem Orvisa. Mam Streamline'a i Western'a. Bardzo podoba mi się 25 letnia Orvisowska gwarancja bezwarunkowa, dlatego wstępnie typując wędki wybrałem jako faworyta Orvisa Clearwater 7' #4 (zastanawiam się też nad klasą #3 ewentualnie, bo spotkałem się kiedyś z opinią że w/w wędki są mocniejsze niż opisana klasa - z tym że opinia ta dotyczyła pierwszej wersji wędki, nie wiem jak jest w przypadku generacji drugiej). Wędka jest 4 częściowa co też mi bardzo odpowiada. Nie cierpię szybkich wędek do suchara, wolę iść w kierunku wolniejszych kijków.

Ewentualnie biorę też pod uwagę Redingtona Classic Trout lub Echo Solo. Wszystkie z wieczystą gwarancją, z tym że nie wiem czy bezwarunkową - p. Talma jeszcze mi nie odpisał.
Przez moment myślałem też o Vision Nite lub Vipu, ale 5 letnia gwarancja mnie trochę odstrasza (wiadomo, że i tak jest długa, ale lepiej mieć 5x dłuższą, daje to spokój psychiczny, że co by się nie działo, wyślą nową wędkę za darmo). Poradźcie coś Panowie. Dzięki

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na takie niewielkie i zakrzaczone rzeczki osobiście używam Fibatube 7' #3/4 (wędka zbrojona z blanku). Jak dla mnie sprawdza się znakomicie i ma akcję jaką sam preferuję i pewnie jakiej sam poszukujesz. Zastanów się nad kijami w więcej niż dwóch kawałkach, bo akurat w tej długości i klasie wędek wg. mnie każde łączenie tylko usztywnia patyk co czyni wędkę szybszą......a przecież nie o to nam chodzi :). Życzę owocnych poszukiwań.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o clearwatera to posiadam troszkę inny kijek mianowi cie 9' #5 jest on dość szybki, łowiłem również 10' #7 (obie 2 generacji) i również szybki nie wiem jak krótsze wersje ale jeśli lubisz wolniejsze kijki to polecam poszukać czegoś innego. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 6.02.2016 at 10:19, Szwagier napisał:

Ewentualnie biorę też pod uwagę Redingtona Classic Trout lub Echo Solo. Wszystkie z wieczystą gwarancją, z tym że nie wiem czy bezwarunkową - p. Talma jeszcze mi nie odpisał.
 

Ja niestety z gwarancją  Redingtona mam złe doświadczenia. Gwarancja oczywiście jest, ale trzeba zapłacić za transport do ameryki w obie strony. W moim wypadku było to 250 PLN - wcale nie mało.

Link to comment
Share on other sites

Orvis kiedyś podawał flex - czyli akcję kija. I można było kupić 9' do #4 w 3 akcjach - wolnej, średniej lub  szybkiej - każdy mógł wybrać co lubi. Nie wiem dlaczego najnowszy Clearwater nie jest opisywany flex'em. Może jeszcze z czasem to uzupełnią i nadal będzie można wybierać sobie flex.

A może coś z  Greysa? na pierwszego właściciela maja chyba dożywotnią gwarancje. Ja mam 2 streamflexy (10') i jednego 9'6'' i bardzo je lubię. Łowiłem kiedyś też 8' do #4 na suchara i była rewelacyjna.

Kiedyś machałem na sucho Snowbee -nie pamiętam modelu, ale brązowy blank i chyba czerwona prostokątna tuba - całkiem zacna zabawka coś za 900pln. I tez dożywotnia gwarancja.

W zasadzie Wachwood będzie tez bardzo podobny. A i za 1kpln to z Loopa by coś znalazł.

Tylko nie wiem czy pogodzisz tak łatwo kij na małe rzeczki z kijem na San. jedyne co mi przychodzi d głowy to takim kompromisem bedzie coś koło  +/- 8' do #4 może #4/5

 

Poniżej masz info o gwarancjach poszczególnych producentów:

http://www.sportfish.co.uk/fly-fishing-tackle-buying-guides/rod-warranty

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy