Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Doraźnie można dzwonić na policję, Państwową Straż Rybacką (jak nie ma ich w okolicy to raczej nie zdarzą przyjechać), a dobrze byłoby się zapytać o numer do Społecznej Straży Rybackiej w Mielcu - zarząd każdego koła PZW w Twojej okolicy powinien od ręki dać Ci potrzebny numer. Kłusolom nic nie tłumacz, szkoda Twoich nerwów. Możesz spisać numery rejestracyjne jeżeli wiesz jakim samochodem przyjechali, możesz zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj woda lekko tracona.  Jednak nie wpłynęło to negatywnie na brania. 

Oblawialem jasielski odcinek.

Ok 20 okoni. 7szt +30 z czego 5szt medalowych. 35-37cm.

Kleni masa jednak bez rewelacji, max 35cm. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, woda krystalicznie czysta i bardzo bardzo niska. 

Nad brzegiem zameldowalem się parę minut po 6, słoneczko powoli przebijalo się przez lekką mgle i zapowiadał się ładny, ciepły ii słoneczny dzień. Do ok 7 byłem bez brania, normalnie pustynia,przerzucilem pół pudełka i dalej cisza. Dopiero później coś ruszyło. Głównie to młodzież współpracowała, widać że jesień powoli się zbliża bo wszystkie dzisiejsze klenie były już grubiutkie.

Złowiłem 8 kleni w przedziale 25-37 , wiec rozmiarowo bez szału, trafił się też jeden malutki okonek. 

Dzień na plus, jutro będzie lepiej :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisloka w miarę się unormowala i wyklarowala, także popołudnie spędziłem nad wodą. 

Zacząłem łowić około 16 było bardzo ciepło i słonecznie. Brań i ryb sporo, głównie max 30 stek, do tego 2 okonie , jeden przedszkolak a drugi już warty uwagi. Zmierzony do kija , potem sprawdziłem i wyszło około 33 cm. Zdjęcia brak bo byłem daleko od brzegu i się bałem trochę o tel hehe.

Był jeszcze jeden plus dzisiejszego wędkowania, a w zasadzie dwa. Największy kleń 38 cm uderzył w swojaka, a drugi to taki, że nie umiem robić samojebek hehe. 

 

 

,

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiałem czy w ogóle jechać bo około południa trochę się zachmurzylo i zanosilo się na deszcz. 

Zacząłem przebierać nogami jak Jelonek bambi i o 15 byłem już nad wodą. Chmury zgestnialy i po ok 20 min zaczął lekko padać deszcz. Jednak nie odpuściłem, deszczyk zamienił się w mzawke i jakoś dało się wytrzymać. Lowilo mi się średnio, ryby jakieś niezdecydowane były, co prawda obijaly woblery, ale tak bez przekonania. Udało się kilka sztuk złapać w przedziale 20-35 cm, także nie było tak źle. Największy kleń na zdjeciu 39 cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i mi trafiło się coś "sensownego" na naszej pięknej Wisłoce.Kleń 47 cm/1,4 kg na przepływanke.

Ogólnie w sobotę w 3 h złowiłem 6 gatunków ryb (klenie,płocie,okonie,ukleje,jazgarza i małą brzanę - co cieszy),ale tylko ten jeden kleń godny uwagi.

Ponoć już miętusy szaleją wieczorami ;)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę popołudniu też odwiedziłem Wisłokę w okolicach Dębicy.Zanim się rozlało na przepływankę klenie brały bardzo dobrze. Złowiłem kilkanaście sztuk w przedziale 25-35cm. Trafiła się bardzo ładna świnka 50cm i sporo pięknych jelców. Wisłoka bardzo pozytywnie mnie zaskakuje, w dodatku rzeka przepiękna i mała presja w porównaniu do śmierdzącego Wisłoka w Rzeszowie. Oczywiście wszystko pływa dalej a ja czekam na kolejny wypadzik.

Odnośnie miętusów to może koledzy podpowiedzą jak łowić i gdzie ich szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 3 godzinny wypad nad Wisłokę.
Na spławik cały czas coś się działo.Złowiłem kilka okoni,2 kiełbie, parę uklejek i ładnego lina 37 cm.Zdjęcie nie wyraźne,bo rybka chwile powalczyła,więc fota na szybko i do wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Druga wędka grunt, łowiłem na filet.Żadnego puknięcia.Ogólnie bardzo miły wypadzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojechałem na ryby. Nad wodą byłem coś przed 7.  Słoneczko przebijalo się niemrawo i zapowiadał się przyjemny dzień. Chociaż lekki wiaterek trochę przeszkadzał ale pogodowo było całkiem całkiem. 

Ryby jakieś niezdecydowane były. Tyle nietrafionych strzałów w wobki to już nie miałem dawno, aż mnie to wk....iac zaczęło bo ładne sztuki były, a jak coś siadlo to 20 cm podrostek. Mimo wszystko jeden z tych większych który trafił zapozowal ze mną w tle.

Fajna gruba spasiona 39 - tka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego. Trzeba pilnować miejsc bo jak jakiś lokales zauważy że coś nawet małego wyciągasz z wody to zaraz siedzi tam z innymi gumowcami i walą w beret wszystko. Dlatego za każdym razem jak mi się pytają jak schodze z wody jak dziś było to odpowiadam, że tu nie ma ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.