Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Tego, niestety, nie unikniemy. Chyba to jednak lepsze niż prostowanie i betonowanie wszystkiego co płynie w ramach "wyższej konieczności" czy "nadrzędnego dobra społecznego".

Prawo powinno regulować konieczność systematycznego odmulania takich zbiorników, skoro już muszą powstawać. Sam sposób jego przeprowadzania powinien obowiązkowo być ujęty w projekcie zbiornika.

Ciekawe jaką przepławkę rybkom wybudują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po atomowym braniu, na złotą obrotówkę prowadzoną w poprzek wartkiego nurtu, oczyma wyobraźni widziałem już ładnego pstrąga. Długi, spokojny odjazd, mocny opór i liczne fikołki na spokojniejszej wodzie. Ostatecznie z wody wyjechał niebrzydki klenik. Wcale nieźle - zważywszy, że nad wodą zameldowałem się dopiero przed czternastą, a pogoda nie nastrajała specjalnie do działania.. Ale miał być w końcu pstrąg... Ale, jednak  to "ale" - znacie to? 

P.S.: pozdrawiam forumowych kolegów spotkanych nad wodą!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a gdzie takie efekty? - chodzi o rejon Wisłoki.

Jak byłem młody to też takie dni bywały - klenie brały dosłownie na wszystko i można było ich złapać nawet do 100.

Pamiętam klenie na wiśnie, szał - my z kuzynem na wiśnie puszczaliśmy dość daleko wzdłuż brzegu i co rzut to kleń. Gościu po drugiej stronie nie mógł uwierzyć co się dzieje bo też łapał ale na czereśnie - też rzucał pod ten sam brzeg i kicha.

Ale to były dawne czasy.

geogps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Mielcu na tamie można obecnie pooglądać drogę świnek na tarło.Dużo ludzi robi zdięcia i nagrywa filmy, super to wygląda jak takie "piędziesiątki" drą pod prąd w kipieli :)

Niestety nie wszyscy doceniają piękno przyrody.Patolka ze starówki nic już nie uszanuje.Przyszły chamy już na bezczelnego z podbierakami na te świnki,tylko za dużo ludzi było  i strażnik na tamie,więc siedli z harnasiami w krzakach,pewnie na przeczekanie.Te same mordy co tłuką tam bolenie co roku.Nie ma na nich bata .I to jeszcze z bandą dzieci,które niestety będą robiły tak jak tatuś :(   No cóż...aha dorzuce fotke

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pittspeed napisał:

Mam pytanko, chodzi mi o odcinek od Nowy Żmigrud, tz koniec górskiego początek nizinnego, czy warto tam jechać z Rzeszowa czy jest to samo co u nas tz na wisłoku?

Na tą chwile jeszcze warto bo woda jest lekko podwyższona, z kolei latem jest kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.