Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wisłoka to dość duża rzeka. jeżeli się uprzesz lub będziesz miał szczęście to fajną troć, pstrąga czy brzanę złapiesz. Niestety większość (praktycznie wszystkie) tych troci zostanie zabrane. Czyli wydano 28mln złotych żeby dziady mogły se raz na parę lat  zeżryć troć. Smutne ale prawdziwe?☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GryDis napisał:

Wisłoka to dość duża rzeka. jeżeli się uprzesz lub będziesz miał szczęście to fajną troć, pstrąga czy brzanę złapiesz. Niestety większość (praktycznie wszystkie) tych troci zostanie zabrane. Czyli wydano 28mln złotych żeby dziady mogły se raz na parę lat  zeżryć troć. Smutne ale prawdziwe?☹️

Myślę, że właśnie taki cel przyświecał autorom tego projektu i jego wykonawcom. Nie ma przepławki, źle bo ryby nie mogą migrować, jest przepławka, jeszcze gorzej bo ryby będą zjedzone i to co do sztuki. Faktycznie przepławka wydała wyrok na ryby. Jak rozumiem, przed jej zbudowaniem trocie miały moc niewidzialności a teraz ich dni są policzone. Szok i przerażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? Ciekaw jestem.

Zwróć uwagę na to, że ktoś korzysta z programu unijnego który finansuje 80% tego przedsięwzięcia. Nie twierdzę, że nie można tych pieniędzy wydać lepiej, ale mimo wszystko uważam, że zostały dobrze wydane. Kierunek działania jest dobry.

Tu nie chodzi tylko o troć. Jest dużo gatunków które na tym skorzystają. 

Rzeki generalnie powinny być drożne dla ryb, bo chyba nie trzeba tu nikomu tłumaczyć, że wiąże się to z możliwością odbycia tarła. Tak samo dla świnki, klenia, brzany, pstrąga, itd.

Moim zdaniem to super program i bardzo chciałbym, żeby ktoś zrobił coś podobnego na Wisłoku. Przepławka w Rzeszowie to żart. Ktoś się nie zgodzi?

Dodatkowo ktoś mógłby się wziąć za dopływy. W okolicach Rzeszowa wszystkie potencjalne tarliska mamy poprzegradzane.

Lubcza, Lubeńka, Gwoźnica, Mrowla, Strug wyżej, Chmielnik, nawet Świerkowiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W  Brzeżnicy  niżej mostu zrobiono tarliska kilka  lat temu też ,  tylko ze  po kilku dużych wodach pozostało tylko tyle .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fordo48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że zostały źle wydane, zawsze lepiej zrobić przepływanke niż zarybić karpiem. Dawniej tamy też były a ryb było tyle że szkoda mówić. Tata mi mówił że rybostan zaczął spadać na przełomie lat 80 i 90. Przecież dawniej Wielopolka (taka mała rzeczka na mapach Google se znajdziecie) była tak brudna że od Sędziszowa do Witkowic to ryb wogule nie było, ścieki leciały z zakładów w Sędziszowie. Bądźmy realistami, Wisłoka aktualnie jest bezrybna. Niestety ryb jest i będzie coraz mniej. Wędkarzy jest mało, w poprzednim roku to tylko 5 widziałem i wszyscy mówili to samo że ta rzeka to bezrybie skończone. Pułapek na drapieżnika to od 4 lat nie widziałem, nawet kłusole se odpuścili. Gwarantuję wam że po zbudowaniu tej przepływanki nic się nie zmieni. Oczywiście uważam że rzeki powinny być drożne dla ryb, ale co to da że rzeki będą drożne jak ryb i tak wogule nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We  Wisłoce jest bardzo mało rybek bo i jak będą jak w roku 2018 była zarybiona  sandaczem w 2020  też sandaczem i tak go było od  groma okonia  tez nie brakuje .

Jeśli  łowi sie na  federa  lub  przepływankę   wrzući sie  zanęty od  razu  bije  drapieżnk  mój  znajmy  w  tamtym roku  złowił  sandacza  o  wadze  9,50 kg .

Zamiast  zarybić  płoćią , wzdręgą karpiem  leszczem  to uwzieli się  na sandacza  .

Od  czasu do  czasu komuś  uda się  coś  złowić  ładną  rybkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u faceta to mi pokazywał preparowane łby takich sumów 1,2-1,5m, mówił że oba są z 2019roku i że gdzieś je koło Mielcu złowił. Jak pisałem wcześniej Wisłoka to dość duża rzeka i jakiś okaz zawsze tam się uchowa. Kto bogatemu zabroni, gwarantuje koledze że jakbyśmy zamiast na zarybienie dali na kontrolę to byśmy na parę takich zarybień z mandatów zarobili, ale niestety to PZW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GryDis napisał:

Ostatnio byłem u faceta to mi pokazywał preparowane łby takich sumów 1,2-1,5m, mówił że oba są z 2019roku i że gdzieś je koło Mielcu złowił. Jak pisałem wcześniej Wisłoka to dość duża rzeka i jakiś okaz zawsze tam się uchowa. Kto bogatemu zabroni, gwarantuje koledze że jakbyśmy zamiast na zarybienie dali na kontrolę to byśmy na parę takich zarybień z mandatów zarobili, ale niestety to PZW??

Owszem  zgadzam się  z tym  że jeśli byłoby więcej kontroli na wodzie  byłoby lepiej ,  wiem tylko to  że parę  lat temu  do kola  należało prawie 370 osób  a  teraz tylko 150  pare  chyba nie wszyscy pomarli od razu ,  ale  i to jest to że dużo  jeżdzi  na komercje  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tymi tarliskami, szkoda tylko że woda je zniszczyła. Orientujecie się koledzy czy jest może jakaś literatura na temat budowy sztucznych tarlisk/krześlisk w rzekach?  Ewentualnie macie może jakieś doświadczenie w ich budowie w swoich kołach i możecie się nim podzielić? Ale chodziło by mi raczej o mniej spektakularne/tańsze obiekty niż te na wisłoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam  takie  czasy  za młodu  że  ryby były większe ode mnie   i  to mówię  prawdę  wtedy  nie łowiełem bo bylem za młody na to tylko się  przyglądałem takiemu  Panu jak łowił  i akurat złowił brzane  na  żabę jeszcze mi powiedział abym siedział cicho   miałem wtedy  z 11 lat  lub ze 13  ale  była  większa  ode mnie  ale  te  czasy już nie wrucą napewno  ale  to było jak ze  zakłądów mięsnych  z Dębicy  puszczali wszystko co tylko mogli   w  ścieki do wisłoki  więc ryba tym się  żywiła  i rosła szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.