Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaliczony w końcu spływ po naszej rzeczce. Odcinek Pilzno-Podgrodzie płynęliśmy we trójkę od 8 do 19. Efekt to mnóstwo okoni, kleni kilka małych boleni, szczupak. Poniżej zamieszczam dwie fotki złowionych rybek.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tam głęboko ale nie miałem ciężkiego sprzętu przy sobie. Po drodze są dwa fajne progi, na obu klenie siadały. Ale porównując wyniki z tego roku a z lat poprzednich ze spływu to bez rewelacji. Dawniej regułą było że ktoś na spływie złowił rybę 50+. Teraz za cały dzień może 4 klenie podobnej wielkości jak na powyższej fotce. Ale i tak było *****iście, w środę i sobotę powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby Wam się udał spływ.Bo zapowiadają dużą ilość opadów i woda może wezbrać.

Dla przykładu podobną miejscówkę mam obok siebie tylko z silnym nurtem:)Wczoraj robiłem tam fotki Pozdrawiam.Woda jest niska okropnie lecz w tym dołku z pianą ma grubo ponad 3 metry.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie fajne tereny? Napisz coś więcej o Twojej okolicy. Można przepłynąć jakiś odcinek pontonem czy może być problem? Jeśli są tereny odpowiednie do spływu to daj znać skąd dokąd można płynąć oraz jak wygląda sytuacja z dojazdem do rzeki co by ponton zwodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłoka kapkę dygnęła do góry ale to nie koniec, jak pogoda i opady prognozowane się sprawdzą to woda ruszy do góry!Wtedy coś może zacznie się dziać.

Byłem dzisiaj na spacerku nad Wisłoką w okolicy ZŁotnik i spotkałem znajomego wędkarza, mówił że chodzi na nocki i łowi Sumy takie do ok. 3kg-5kg. na jego specifik którego nie zdradził. Złowił też dwa tyg.temu węgorza na 1 metr.Atak poza tym to cinko jak powiedział.A chodzi średnio 3 razy w tyg.Jedyny plus tych nocek, jak mówił to totalny brak komarów...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówił że chodzi na nocki i łowi Sumy takie do ok. 3kg-5kg. na jego specifik którego nie zdradził.

Na złotnikach ich raczej nie złowił, na sumy to powyżej ujęcia wody trzeba się wybrać,

"specyfik" standardowy te większe to na martwą rybkę ( i to sporą) mniejsze walą w rosówki których nie polecam ze względu na głęboki połyk.

Sąsiad miał słabość do wisłoczanych sumów, w roku średnio ze 6-8szt po 8-10kg wypełniało jego lodówkę,

w 97 jak zawiesił jednego na trzepaku to mu jeszcze 1/3 ogona leżała na ziemi, po jego śmierci sumy z Wisłoki niewątpliwie odetchnęły z ulgą... jako że to był chyba jedyny specjalista od tych rybek.

Nie pochwalam zabierania ryb, ale wiedza na temat sumów i pasja tego człowieka zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

@RICARDO jak chcesz to "sprzedam" Ci jego starą miejscówkę, ja odpadam od kiedy na Surowej sum mi z ręki "wyjął" leszcza odczuwam jakąś dziwną obawę związaną z owymi rybkami :D

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złotnikach ich raczej nie złowił, na sumy to powyżej ujęcia wody trzeba się wybrać"

A z tym to się nie koniecznie zgodzę, poniżej progu też można ładne sumy połowić:)

Choć nie mówie że przed ujęciem nie możne równierz połowić wąsacza, ale tamtych rejonów nie znam:(, ale chętnie poznam. Jeżeli się kolega podzieli "starą" miejscówką sąsiada będę wdzięczny:beer:

Może się zdąże wybrać w tym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszy poranek udało się złowić kilka rybek. Było widać życie w wodzie szczególnie gdy mgła opadała. Efekty to ładny Pstrąg Potokowy-57cm, dwa Okonki, parę Kleników około wymiarowych i na koniec Świnka około 33cm (delikatnie brały i tylko jedną mi się udało złowić). Wszystkie rybki wzięły na woblera dorado i pływają dalej :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.