Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z tobą Piotrek całkowicie że w latach 80-90 ryb było zdecydowanie więcej.Powiem wam więcej ,pamiętam jak byłem dzieckiem to ryby były nawet w polnych kanałach retencyjnych,powiem wiecej nawet raki były no ale przemysł zaczoł zatruwac rzeki a rolnicy zaczynali stosować opryski i tak się zaczeło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj byłem niemal cały dzień nad wodą. Spinningowałem troszkę w Gawłuszowicach w okolicach mostu. Efekt zerowy. Dopiero w Brzyściu nałapałem okoni ok 20sztuk wszystkie tak do 10cm. Więc zabawa była. Szkoda tylko, że większe okazy nie współpracowały :( .

Dziś z samego rana byłem na grunt próbować szczęscia. Niestety bez większego sukcesu.

Dla zabawy nałapałem masę płotek na pinki (żeby nie było, że nic nie złowiłem:cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wczoraj wyskoczyłem na miejski odcinek od kładki w kierunku mostu na Woli Mieleckiej. Efekt to 2 okonie do 18 cm:cool:. Rybki oczywiście wróciły do wody;). Woda czysta i niska co nie zaskakuje. Nie wiedziałem że 2 małe okonie mogą tak cieszyć ale przy takim bezrybiu to wszystko cieszy. Fajny deptak robią od kładki do mosty na Woli. Pod dawną Rzeźnią gość łapał piękne Jazgarze na pinkę. Takie około wymiaru:). Poza tym cisza. Pod koniec dnia tak przed 19 zaczął ładnie bić boleń. Do 19 cisza i ładny zachód.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wody to 171cm czyli tylko o 11 cm wyższy od najniższego notowanego stanu więc niska;). Poza tym wystarczy popatrzeć na pierwsze zdjęcie z pod Rzeźni. W niektórych miejscach wystają niewielkie łachy.Po tych 2 dniowych opadach podniosła się około 15 cm po czym spadła. Co do deptaka to podobno mają być tam tez miejsca na grilla wydzielone.Ten deptak ma prowadzić od kładki aż po działki na Borku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wczoraj wyskoczyłem na odcinek „Miejski” od kładki w kierunku mosty na Woli Mieleckiej. Efekt to 1 okonek , 2 sandaczyki i jeden klenik. Z tego co zaobserwowałem to rybki biorą na malutkie woblerki:). Na wobka salmo 5 cm nie miałem nawet brania a na wobka 3 cm to co chwilkę atak. Fajna zabawa. Woda jeszcze spadła o około 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piatek w okolicach mostu spotkałem kilku miłych wędkarzy z którymi podzieliłem się informacjami .Z ich opowieści w czwartek coś się działo nad wodą,a ja zostałem na nocke spróbować na nocke na sandacza ale bez brań.Apropo wreszcie od lat spotkałem w piątek straż rybacka.Byli z deka zagubieni tak jakby byli tutaj pierwszy raz!!!Ja też czuje się coraz częściej zagubiony nad wisłoką bo naprawde jej nie poznaje.Zostaną tylko chyba wspąpienia z dziecięcych lat!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak Kolego degradacja linji brzegowej jest straszna robią pustynię niszczą co się da pod pretekstem "naprawy rzeki"Mi to też się nie podoba ale cóż taki mamy kraj w którym zarobić można na rzeczach które w rzeczywistości na nic się nie przydadzą:mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znowu afera. Kilka dni temu poniżej zapory Mokrzec kilku panów urządziło sobie obławianie. Zaobserwowani przez straż częściowo uciekli. We współpracy z policja udało się złapać kłusowników. W niedalekim barze zostali zatrzymani. W bagażniku 81 ryb, głównie drapieżnych. Panowie elegancko odziani, trudnili się połowem i późniejszą sprzedażą w restauracjach. Kara jakaś będzie. Ryb się nie wróci. Przypuszczalnie nie byli tam pierwszy raz.

Komentarz pozostawiam każdemu z osobna w zależności od temperamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na temat rybek to dziś kiepsko. Jeden klenik zaczepiony kotwiczką o grzbiet, ale zawsze jakaś pociecha.

Woda coraz niższa... oj wysycha nam ta rzeczka.

"szarastrefa" niestety, ale to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Tu człowiek chodzi gdzie wolno i cieszy się z każdej wyjętej ryby i w moim przypadku buzi i "płyń po dziadka lub babcie", ale są i tacy właśnie którzy mimo zakazów robią to dla kasy. I jak ma być w rzece Wielka Ryba..? TĘPIĆ!! Ciekawe jakie kary się posypią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znowu afera. Kilka dni temu poniżej zapory Mokrzec kilku panów urządziło sobie obławianie. Zaobserwowani przez straż częściowo uciekli. We współpracy z policja udało się złapać kłusowników. W niedalekim barze zostali zatrzymani. W bagażniku 81 ryb, głównie drapieżnych. Panowie elegancko odziani, trudnili się połowem i późniejszą sprzedażą w restauracjach. Kara jakaś będzie. Ryb się nie wróci. Przypuszczalnie nie byli tam pierwszy raz.

Komentarz pozostawiam każdemu z osobna w zależności od temperamentu.

Jaka akcja tam co dzień ktoś łowi wysyłałem im fotki jakieś trzy lata temu było czarno na białym wystarczyło podjechać i zgarnąć typków ot cała filozofia,pracownicy zapory tez maja na sumieniu zrobił bym foty jednym i drugim ale dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 3 godziny brodzenia (15:30 - 18:30) przyniosły efekt w postaci klenia 40+ i jednego małego okonka. Dobrze, że już trochę lepiej znam swój odcinek, bo szukając w ciemno mogłoby się skończyć na "0" - żadnej aktywności ryb.

Rybki, jak zawsze gdy tylko się da, odhaczone w wodzie, bez kontaktu z ręką itd. Mam nadzieję, że długo jeszcze będą pływały i się z nimi spotkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.