Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna podkarpacka rzeczka która jeszcze nie ma swojego tematu. Może poza mną ktoś jeszcze uczęszcza jej niezbyt przystępnym dla wędkarzy korytem.

Na dobry początek zdjęcia z dzisiejszego wypadu na klenie. Wisłoka wysoka więc spenetrowaliśmy ze znajomym jeden z jej dopływów. Pogoda niezbyt do łowienia ale koniec końców coś się trafiło:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania panowie!!!

Wisłoka wysoka więc spenetrowaliśmy ze znajomym jeden z jej dopływów. Pogoda niezbyt do łowienia ale koniec końców coś się trafiło:

Według mnie to znaczy, że zdjęcia pochodzą z jednego z dopływów Wisłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopływ to tak jak pisałem w innym temacie Stary Breń ( bądź Brnik) w okolicach Gawłuszowic, jak słusznie zauważył Andre powyżej drewnianego mostu. Miejscówka jest mocno średnia i ogólnie ją odradzam. Miejsc gdzie można połowić jest niewiele a wędkarzy i wiejskich kłusoli cała masa. Jeden mnie nawet zaczepił, najpierw mówił jaki to on nie jest związkowiec a potem zaczął opowiadać jak przeciągali siecią po całej długości rzeczki od mostu w dół. Eh..szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie była taka bardzo podniesiona, pojechałem na spacer a ze spining był w samochodzie to pośmigałem i przy 3 rzucie zapiąłem bolka, aż się zdziwiłem poszedłem kilka metrów dalej i jeszcze 2 jazie, a wszystko to było w jak przechodziła rura z gazem w Pustkowie pod dnem Wisłoki tam była ułożona jakby tama z kamieni.Sam się zdziwiłem ze podniesiona woda i coś wzięło NA OKRESACH OCHRONNYCH SIĘ ZNAM.

Edytowane przez Andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsca dojazdowe:

W Pustkowie za zabudowaniami byłego Iglopoolu kręcisz w prawo od strony Mielca potem masz rozjazd w 2 miejsca dla auta. Jeszcze bardziej w górę kojarzę następną drogę. Następnie w Brzeznicy przed samym kościołem na górce skręcasz w prawo i jedziesz w miejsca w okolicach przepompowni . Dobre miejscówki na grunciki ,bolonkę. Zjazd pod rzekę masz kilkaset metrów niżej w lewo za małym domkiem z białego sidingu. (Rada auto lepiej zostawiać na wprost przepompowni na drodze dojazdowej ,wiem ze właściciel tamtych gruntów jest ostry,ale tez ma swoją rację) Jeśli chodzi o spining to polecam odcinek w górę od mostu. (Bardziej urozmaicone koryto)

Edytowane przez Dzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy łapaliście może miętusy na Wisłoce?gdzie się na niego nastawić można?

Znam pewnego gościa co potrafił złowić kilkadziesiąt miętusów za sezon w zimie. Na rozgrzewkę miał niewielka ilość % i jechał w największe mrozy :). Do dzisiaj nie wiem dokładnie gdzie wędkował ,wiem tylko ,że pomiędzy Pustkowem a Brzeznicą gdzieś. Ja tam próbowałem ze znajomymi i lipton był. (może wina błędnej lokalizacji może pory brań) . Wiem na pewno ,że ten wędkarz łowił w takim okresie co teraz jest okres ochronny- Grudzień .Ogólnie to jest najlepszy okres na połów tej ryby, bo jest ona jeszcze przed tarłem a pogoda już ją ożywia. Teraz wydaje mi się że musisz mieć dużego fuksa żeby trafić na dobre żerowanie tej ryby już po trafionej lokalizacji,ale nic nie jest wykluczone. Mogę dodać że kilka lat temu kolega złowił kilka sztuk nieopodal mostu w Brzeznicy na tych kamieniach za filarami ,ale to tez był Grudzień gdy jeszcze nie było okresu ochronnego. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pewnego gościa co potrafił złowić kilkadziesiąt miętusów za sezon w zimie. Na rozgrzewkę miał niewielka ilość % i jechał w największe mrozy :). Do dzisiaj nie wiem dokładnie gdzie wędkował ,wiem tylko ,że pomiędzy Pustkowem a Brzeznicą gdzieś. Ja tam próbowałem ze znajomymi i lipton był. (może wina błędnej lokalizacji może pory brań) . Wiem na pewno ,że ten wędkarz łowił w takim okresie co teraz jest okres ochronny- Grudzień .Ogólnie to jest najlepszy okres na połów tej ryby, bo jest ona jeszcze przed tarłem a pogoda już ją ożywia. Teraz wydaje mi się że musisz mieć dużego fuksa żeby trafić na dobre żerowanie tej ryby już po trafionej lokalizacji,ale nic nie jest wykluczone. Mogę dodać że kilka lat temu kolega złowił kilka sztuk nieopodal mostu w Brzeznicy na tych kamieniach za filarami ,ale to tez był Grudzień gdy jeszcze nie było okresu ochronnego. Powodzenia

To moze byc wg opisu w Pstkowie jak jest zjazd na stara droge trzeba zostawic samochod na starej drodze i przejsc na skrzyzowaniu w strone Wisloki jest tam brzeg umocniony kamieniami zlapalem tam kilka mietowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.