Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak zwykle wybieram się na rybki z piątku na sobotę na grunt metoda Feeder.Pewno będzie trzeba zabrać kije z górnej półki do 150gr,bo czuję że stan będzie około 200cm :).Mi tam kawa nie przeszkadza tylko żeby nie darło nic :) A brania będą :)

Podoba się miejsce ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy w okolicach Mielca połowił ktoś jakieś klenie ostatnio? Byłem ostatnio kilka razy ale tylko jeden mały klenik padł (były okonie był boleń). Możecie mi doradzić gdzie w tym okresie (wrzesień) a gdzie w lecie na Wisłoce (okolice Mielca) szukać kleni? Może to nie pora na klenie może w złych miejscach łowię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wybieram się na Wisłokę więc zdam relację co się działo, ale jeśli chodzi o Klenia to ostatnio na spinning brał bardzo fajnie, nie były to duże sztuki bo największy miał 32cm, no ale większość brań była w wodzie o szybszym nurcie.Chcesz łowić na spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenie, klenie, kosztowało mnie to sporo samozaparcia i potu. Ostatnio złowiłem "tam" kilka kluch w tym jednego powyżej 2,5kg. Chciałem go jak najdelikatniej odczepić strzelić fotke i do wody. Niestety klucha nie miała ochoty pozować i wyślizgnęła mi się. Dwie kotwice z woblera zostały wbite i to znacznie w dwa palce , a klucha spadła do wody. Operację przy pomocy kleszczy przeprowadzałem przez ok.20 minut. Po tym z pokrwawioną ręką mogłem wracać do domu i nie mieć problemów z wrzucaniem biegów. :mad::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce łowić na spining. Ja łowię głównie przy opaskach kamiennych i na przelewach. Chodzi mi o tą nową opaskę pod mostem Mielec-Wola Mielecka (w kierunku Tarnowa). @kappa00 w jakim rejonie ty łowisz?

Ja łowię w okolicach Jasła. Szukam napływy lub odcinki o szybszym nurcie.Na spokojnej wodzie jakoś niemiałem efektów.

A poza tym dziś od 8-14 spędziłem ze znajomym przy feederkach. U mnie kiepsko bo tylko Sumik karłowaty, ale ogólnie na ilość brań nie narzekam, ale za to kolega złowił pierwszego w swoim życiu Leszcza...i to na 60cm! Oraz Krąpia, 2 Certy i 4 Świnki 40-47cm. Woda kawka ale to chyba nawet plus.

Edytowane przez kappa00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest wystarczająco skomplikowane, by komplikować je jeszcze bardziej.

Kolego zrób użytek z tego cytatu i zacznij stosować kotwiczki bezzadziorowe, albo z przygiętym/złamanym zadziorem - przy dobrze dobranym sprzęcie ilość "spadów" jest podobna jak przy kotwiczkach z zadziorem, za to znacznie łatwiej uwolnić przynętę z zaczepu typu np. korzeń.

Dzisiaj miałem podobną sytuację, z tym, że przy poślizgu ze skarpy - gdyby były zadziory, to chyba byłby potrzebny chirurg :rolleyes:

PS

Woda w Wisłoce opada i zaczyna się klarować - drapieżnik zaczyna się ruszać, chociaż jeszcze niemrawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób użytek z tego cytatu i zacznij stosować kotwiczki bezzadziorowe.

Osobiście więcej takiego błędu nad wodą nie popełnię. Co do kotwiczek i haków bezzadziorowych to dostałem kiedyś od kolegi z Kanady piękną błystkę na łososie z hakiem bezzadziorowym. Tam gdzie on wędkuje i kupuje przynęty tylko takie są dozwolone. W pierwszym odruchu zamierzałem zmienić hak na kotwicę z zadziorami, ale przecież hak trzyma lepiej niż kotwica, więc pozostał. Straciłem przez to kolosa szczupaka na rzece. Wystarczyło mu trzepnąć łebem nad wodą by pozbyć się przynęty. Miejsce było fatalnie trudne technicznie więc manewry miałem ograniczone. To mnie nauczyło "nie komplikować sobie życia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.