Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kilka godzinek nad Wisłoką w okolicach Jasła przyniosło tylko 2 Okonie ok 20cm, i to na bocznego troka, z opadu zero puknięcia. Na takim mroziku mały Okoń cieszy nieziemsko :) Po za tym marznąca plecionka i przelotki no i zero widoku jakiegokolwiek życia w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za tym by składka wzrosła , nawet dość znacznie , co by nam to dało? Otóż było by więcej funduszy na kontrole co spowodowało by wyeliminowanie bezczelnych kłusowników i osób nie przestrzegających zasad, co poprawiło by stan naszych wód , w dodatku cos tam więcej było by na zarybienia. Zostali by też członkowie dla których wedkarstwo to pasja a nie sposób na "darmową" rybę.

Jednak to tylko moje zdanie , według którego wędkarstwo to przywilej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za tym by składka wzrosła , nawet dość znacznie , co by nam to dało? Otóż było by więcej funduszy na kontrole co spowodowało by wyeliminowanie bezczelnych kłusowników i osób nie przestrzegających zasad, co poprawiło by stan naszych wód , w dodatku cos tam więcej było by na zarybienia. Zostali by też członkowie dla których wedkarstwo to pasja a nie sposób na "darmową" rybę.

Jednak to tylko moje zdanie , według którego wędkarstwo to przywilej.

Fajne postrzeganie dzisiejszego świata;)

To że więcej komuś dasz do kieszeni nie będzie znaczyło że za każdym krzakiem będzie stał strażnik a ryb będzie więcej niż wody!

Chłopie to nie szpital:D.Czy podnoszenie cen prądu,paliw ubezpieczeń z roku na rok coś ci daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za tym by składka wzrosła , nawet dość znacznie , co by nam to dało? Otóż było by więcej funduszy na kontrole co spowodowało by wyeliminowanie bezczelnych kłusowników i osób nie przestrzegających zasad, co poprawiło by stan naszych wód , w dodatku cos tam więcej było by na zarybienia. Zostali by też członkowie dla których wedkarstwo to pasja a nie sposób na "darmową" rybę.

Jednak to tylko moje zdanie , według którego wędkarstwo to przywilej.

Według mnie zwiększenie składek nie podniesie ilości kontroli, ja w tym roku 2-3 razy dzwoniłem po straż rybacką i myślisz, ze ktoś się pojawił - NIE !!!! Dlatego w moim odczuciu powinni się kontrolami zająć ludzie z powołaniem a nie stado ludzi ze "starego " systemu z przyzwyczajeniami PRL-u. Tyle mojego zdania i jeśli ktoś ma ochote na polemikę zapraszam na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego?

[h=1]Petycja o wprowadzenie jednej opłaty wędkarskiej na całą Polskę.[/h]http://www.petycjeonline.com/petycja_o_wprowadzenie_jednej_opaty_wdkarskiej_na_ca_polsk

chyba jest jakiś błąd w linku u mnie nie działa

http://www.petycjeonline.com/petycja_o_wprowadzenie_jednej_opaty_wdkarskiej_na_ca_polsk

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może gdyby składki były mniejsze,więcej było by członków a co za ty idzie wpływy do budżetu były by większe i tym samym mniej kłusowników.Wyobraź sobie że tracisz pracę żona nie pracuje i łowisz( bo to jest twoja pasja) zachowując NO KILL nie zabierasz żadnej rybki ,jesteś Kłusownikiem przez duże K.Przypadki ludzkiej tragedii można by mnożyć bez liku.Żadna kasa pchana w chory system nie poprawi kondycji,sam Marszałek Radosław.S pokazał jak się wyciąga kasę z budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że powinny powstać jakieś małe zrzeszenia ludzi z pasją które naprawdę opiekowały by się łowiskami.

Jakiś mały klub zrzeszający dajmy na to 50 osób opiekuje się jakimś zbiornikiem albo odcinkiem rzeki. Składki jakieś symboliczne, z zarybień należy zrezygnować. Co jakiś czas każdy z członków musi odpracować ileś godzin dajmy na to na porządkowaniu brzegów, sadzeniu drzew, tworzeniu tarlisk, kontrolowaniu wędkarzy.Całkowity zakaz zabierania ryb, każdy uprawniony do wędkowania ma prawo skontrolować innego wędkarza w razie czego telefon na policje bo na PSR szkoda liczyć. Tego typu polityka na pewno sprawdziła by się na mniejszych rzekach oraz na wszelkiego typu stawach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji dwukrotnie większej jak Polska pod wzgl. zarówno terytorialnym jak i ludności jest urzędników o POŁOWĘ MNIEJ niż u nas. I tu jest pies pogrzebany. Nasze składki bez względu na to o ile zostaną podniesione zasilą kieszeń tychże urzędników. Jak myślicie po co PZW stworzył rejonizację? Po to by dać godziwe utrzymanie dla obszernej rzeszy urzędników (prezesów, zastępców, sekretarek). Więc większe składki to równocześnie większe wypłaty dla tychże "działaczy". I na koniec jeszcze jedno, we Francji mimo, że urzędasów o połowę mniej niż u nas wszystko funkcjonuje w jak najlepszym porządku, nikt nie wymyśla idiotyzmów utrudniających życie obywatelom, a petenci nie stoją w kolejce i nie chodzą od jednego do drugiego by załatwić swoje sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.