Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

mimo wszystko spróbuje dziś połapać na Wisłoce, Rzemienia mam już dość, czasami mam wrażenie, że tam nie ma ryb:) mimo tego, że woda jest brudna spróbuje, a motywują mnie wspominki jak na brudnej wodzie w tym roku pięknie bolki brały, praktycznie przy zerowej przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No woda jest już super, nic tylko śmigać :D

Witam masz racje Łukaszu woda robi sie fajna ja dzis byłem w okolicy Pilzna szału nie było ale parę kleników się zawiesiło.A pro po tych miętusów to kolego Kokos może zdradzisz jakąś miejscóweczke i co na hak bo jeszcze nie było mi dane złowić tej rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówki nie moge zdradzić bo ostatnio się pochwaliłem w sklepie wędkarskim to na drugi dzień stało w tym miejscu i obok 6 gruntówek :mad:Mój zestaw na mietusa to :żyłka główna 0.25 rurka z ciężarkiem 60-80g jak łowię blisko głównego nurtu jak blisko brzegu to 30-40g.Moją najskuteczniejszą przynetą jest filet z uklei,ostatnio testowałem wątróbke i rosówki ale ciągle je podryzały świnki i dałem sobie spokój.Brania zaczynają mi sie dopiero po zmroku ,najwcześniej o 20 ale jak przyjdą przymrozki i pogod będzie paskudna to miętus będzie bardziej aktywny i zacznie wcześniej żerować:)

A to wyniki ostatniej piątkowej zasiadki 47 i 50 cm:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówki nie moge zdradzić bo ostatnio się pochwaliłem w sklepie wędkarskim to na drugi dzień stało w tym miejscu i obok 6 gruntówek :mad:Mój zestaw na mietusa to :żyłka główna 0.25 rurka z ciężarkiem 60-80g jak łowię blisko głównego nurtu jak blisko brzegu to 30-40g.Moją najskuteczniejszą przynetą jest filet z uklei,ostatnio testowałem wątróbke i rosówki ale ciągle je podryzały świnki i dałem sobie spokój.Brania zaczynają mi sie dopiero po zmroku ,najwcześniej o 20 ale jak przyjdą przymrozki i pogod będzie paskudna to miętus będzie bardziej aktywny i zacznie wcześniej żerować:)

A to wyniki ostatniej piątkowej zasiadki 47 i 50 cm:D

Niezłe miętowe ja byłem wczoraj na Wisłoce w Pustkowie zero brań jedna mała certka a na spining ani trącnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne rybki ale kolego zdradz gdzie ich szukać ja łowie w okolicy Parkosz i coś mi się wydaje ze raz cię tam spotkałem ale nie jestem pewien.Ja byłem z bratem w sobotę w okolicy mostu w Jaworzu od godziny 13 do 17 klonki gryzły pięknie a i okonek się trafił łowiłem na woby dorado to nr1 na te wody pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Parkoszu łowię bardzo rzadko ostatnio byłem tam jak sie nie myle w lipcu ale nie wiele połowiłem bo woda była podniesiona i na spinning słabo gryzły:( Mój znajomy jak łowił miętusy to właśnie tam pod mostem na Pilzno ale to było jakieś 3 lata temu a nie wiem jak jest tam teraz z miętusem.Mietusa szukaj blisko filarów mostów,kamienistego dna wszedzie tam gdzie będzie miał możliwosc sie ukryć.Zazwyczaj łowie na dwie wędki,jeden zestaw rzucam wzdłuz brzegu a drugi blisko srodka koryta rzeki jeśli prąd nie jest za silny.W momencie brania nie zacinam odrazu tylko biore kij do ręki zwalniam kabłak i kontroluje palcami wysówanie sie żyłki.Miętus zazwyczaj bardzo pewnie łapie i szybko połyka przynete ale ja mu daje chwilke czasu żeby połknął fileta i po około 1min.od brania zacinam.Na miętusa wybieram sie dopiero jak wiekszość idzie juz do domu,zaczyna sie robic ciemno zimno :) ale nie dla mnie i miętusów :D jak przyjdą przymrozki to dopiero bedzie jazda :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówki nie moge zdradzić bo ostatnio się pochwaliłem w sklepie wędkarskim to na drugi dzień stało w tym miejscu i obok 6 gruntówek :mad:Mój zestaw na mietusa to :żyłka główna 0.25 rurka z ciężarkiem 60-80g jak łowię blisko głównego nurtu jak blisko brzegu to 30-40g.Moją najskuteczniejszą przynetą jest filet z uklei,ostatnio testowałem wątróbke i rosówki ale ciągle je podryzały świnki i dałem sobie spokój.Brania zaczynają mi sie dopiero po zmroku ,najwcześniej o 20 ale jak przyjdą przymrozki i pogod będzie paskudna to miętus będzie bardziej aktywny i zacznie wcześniej żerować:)

A to wyniki ostatniej piątkowej zasiadki 47 i 50 cm:D

Gratuluje Kokos. Zawsze chciałem nastawić się na te rybki lubię łowić nowe gatunki i nowe wędkarskie przygody... może w tym roku mi się uda a może nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... bo w tym roku mamy taki antysezon.:mad::mad::mad:

Na karpika ze zbiornika trzeba się przerzucić.:cool:

To było jakieś zarybienie??? Na moich wodach króluje teraz żywiec ale jak pójdzie świąteczny karp do zbiorników to i w grudniowe noce aż do pierwszych lodów będzie kuku na haku. Mięso to mięso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy jak tam woda w okolicy Mielca?? Stan 219 cm to wiem ale czy czysta i czy można już pochodzić ze spinnem?? Macie jakieś efekty??

Auto u mechanika także do piątku/soboty mam spokój :-) W sobote rekonesans, w niedziele Przecław. W razie gdyby ktoś z Mielca chciał jechać to mam wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.