Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam woda na Wisłoce jest czysta jedynie jest to że w ciągu całych 24 godz podnosi śię , lub opada od 5 do 10 cm nie raz i więcej a to jest przez tą zapore w Strzegocicach oni tam ta wodą regulują a to jest nie za dobre według mnie . To się zmienia co 2 godz . Ryby dlatego nie biorą ja tak myslę sobie .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż to rzadki widok na Wisłoce w okolicach Mielca. Od lat łowie w okolicach Złotnik i odkąd ''zamknęli lufę" nie miałem z nimi do czynienia. Nie wiem czy to prawda ale czy te wahania wody nie są winą tamy w Strzegocicach? Bo jeśli tak to wiadomo dlaczego ryba nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale czy te wahania wody nie są winą tamy w Strzegocicach? Bo jeśli tak to wiadomo dlaczego ryba nie bierze.

Otóż kolego nie masz racji. Byłem w Strzegocicach przy tamie 30.04 - i dzisiaj woda tak samo płynie, bokiem, nie przelewa się przez koronę zapory. Z informacji od znajomego wiem, że 02.05 tez tak samo się przelewała - więc nie jest to wina tej tamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieszkam bardzo blisko tej zapory czasem jadę zobaczyć co się dzieje. I stwierdzam że nie pamiętam kiedy ostatnio woda przelewała się przez "balony"tam jest susza w tamtym roku tez tak było woda leci tylko przez turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakieś wieści z nad wody z Wisłoki?Widać że coś kiepsko w tym roku z rybkami.

Nie często pisze narzekając na brak ryb ale da się zauważyć ze Wisłoka to istna pustynia jeśli chodzi o ostatnie sezony.Pocieszające jest to że "remont,regulacje" Wisłoki przyczyniły się do rozrzucenia tarlisk.Wiec w tym roku mnóstwo ryb tarło się poniżej słynnego progu.Druga wspaniała rzecz to to że większość np boleni gromadzi się w ostatnich km Wisłoki.Lecz jest jeden minus.Kłusownictwo też jest już coraz perfidniejsze.Podobno jakiś miesiąc temu były rozłożone sieci po szerokości Wisłoki w jej dolnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie chodzi o ten próg w Mielcu jak Kolega wyżej wspomina , jak ta ryba może być wyżej jeśli woda jest mała i nie ma żadnej możliwości popłynąć do góry tak że my powyżej musimy już zapomnieć o rybie to co zostało to nie liczne stadka rybek . Kolega wspomniał ze jest pustynia na Wisłoce i to jest prawda i tak już zostanie , nie ma żądnych zarybień to i skąd sie wezmie z nieba nie spadnie sama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem przed chwila zobaczyć nad wodą nadal sie podnosi stan wody od godz, 12,30 do godz 19,00 podniosła sie o 90 cm i nadal idzie w góre . Nie szybko będzie można się wybrać na rybki .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to po tej dużej wodzie to sprawdzą się umocnienia te wykonane w ubiegłym roku i czy spełnią swoją rolę ,ale obawiam się że po opadnięciu wody do stanu co najmniej 220cm.Odsłoni :rolleyes::D co woda potrafi zrobić,i że naturalne wikliny oraz drzewa wraz z systemem korzeniowym o wiele lepiej trzymają brzegi a niżeli te prowizoryczne materace wraz z siatką i kamyczkami razem wzięte!!!!!!!!!!!:P

A morze się mylę.;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.