Skocz do zawartości

Turkuć podjadek na suma


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem dość interesujący artykuł o tym owadzie i podobno jest to bardzo dobra przynęta na suma. Łowił może ktoś z was na taką przynętę i czy to prawda że jak sum poczuje substancje którą ten stworek wytwarza to sumik dostaje fioła??

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem dość interesujący artykuł o tym owadzie i podobno jest to bardzo dobra przynęta na suma. Łowił może ktoś z was na taką przynętę i czy to prawda że jak sum poczuje substancje którą ten stworek wytwarza to sumik dostaje fioła??

Ja z koleji słyszałem że karp tesz jest smakoszem tego owada ale niełapałem kolega cos mi otym mówił nawet widziałem tego sfora ale bym go na haka niezałożył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 sezony wstecz polowałem z większym trupem na suma. Siedziałem sobie tak dłuższą chwile i jak nic się nie działo tak cisza w wodzie. Po brzegu właśnie lazło ,,ło to o", złapałem mutanta, szybko zmieniłem hak na mniejszy, przebiłem dziada za odwłok i srrruuuu do wody. 10 minut później pingpong przywalił o kija... brania nie wykorzystałem :) Sam jestem ciekaw czy przypadek czy faktycznie coś w tym jest i co można z wody wyhaczyć za pomocą właśnie turkucia.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tę stronkę jest tam coś ciekawego na temat turkucia

/http://birbant.webnode.com/news/sum%20a%20turku%C4%87%20podjadek2/

a co do ochrony to sprawdzałem w encyklopedii i na necie w Polskiej czerwonej księdze zwierząt i tak o turkuciu nic nie ma wiec ja już zgłupiałem...

http://www.iop.krakow.pl/pckz/lista.asp?nazwa=lial&je=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku planuję popróbować na turkucia na Wilczej bo mam tam rzut beretem a tam w ogóle są sumy????

W niedziele był program na kanale Planete o łowcach wodnych potforów i coś z tym turkuciem jest bo było pokazane jak sobie robal pływa a sum go według autora programu uwielbia.Teraz pytanko jak go podać z gruntu czy z powieżchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele był program na kanale Planete o łowcach wodnych potforów i coś z tym turkuciem jest bo było pokazane jak sobie robal pływa a sum go według autora programu uwielbia.Teraz pytanko jak go podać z gruntu czy z powieżchni

Z gruntu gdzieś wyczytałem że można go do haka przywiązać .

Info z innego forum :

Turkucia należy nawlekać na hak bardzo delikatnie pod chitynową osłoną grzbietu. Najlepiej jednak wiązać go do haka nitką w połowie tułowia, między przednimi i tylnymi kończynami. Ale podczas tej operacji należy zachować ostrożność, gdyż - turkuć gryzie boleśnie i podobno jadowicie. Zestaw z turkuciem na haku należy wyrzucać bardzo ostrożnie, powolnym i płynnym ruchem, ale najlepiej jest wywozić na głębię łódką lub pontonem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele był program na kanale Planete o łowcach wodnych potforów i coś z tym turkuciem jest bo było pokazane jak sobie robal pływa a sum go według autora programu uwielbia.Teraz pytanko jak go podać z gruntu czy z powieżchni

Kolego mylisz programy: "Polowanie Na Wodne Potwory" - premiera na NG w czwartki o godz 21.00 oraz powtórka na NG Wild:p.

Odnośnie Trkucia Podjadka masz rację "na zakończenie programu pływał sobie na powierzchni wody po czym sostał zaatowany przez suma (może jest i sposóB)...

.... ale mnie przerazili ci nIEMCY (na Odrze) co łowili sieciom.... sam przyznaj chciałbyś takie leszcze na focie uwiecznić.... ale nie taką metodą.

Niestety tak "dbamy" dzięki PZW o nasze wody, w końcu my płacimy składki. :(

PS. A na Turkucia Podjadka sam spróbuje złowić suma w tym roku:cool:

Edytowane przez rrs1914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele był program na kanale Planete o łowcach wodnych potforów i coś z tym turkuciem jest bo było pokazane jak sobie robal pływa a sum go według autora programu uwielbia.Teraz pytanko jak go podać z gruntu czy z powieżchni[/quote=ukleja;13932]

Kolego mylisz programy: "Polowanie Na Wodne Potwory" - premiera na NG w czwartki o godz 21.00 oraz powtórka na NG Wild:p.

Odnośnie Trkucia Podjadka masz rację "na zakończenie programu pływał sobie na powierzchni wody po czym sostał zaatowany przez suma (może jest i sposóB)...

.... ale mnie przerazili ci nIEMCY (na Odrze) co łowili sieciom.... sam przyznaj chciałbyś takie leszcze na focie uwiecznić.... ale nie taką metodą.

Niestety tak "dbamy" dzięki PZW o nasze wody, w końcu my płacimy składki. :(

PS. A na Turkucia Podjadka sam spróbuje złowić suma w tym roku:cool:

Może i pomyliłem kanały, robala złapie i w lipcu zapoluje na pana suma na Cz. Sędziszowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w necie i znalazłem fajny portal Łowców Sumów;)Ciekawe forum i mnóstwo informacji na temat połowu tej ryby.Dużo o przynętach (turkuć,kule z jętki itp.) i samym sposobie połowu a także bardzo ciekawe "patenty";).Tylko trzeba się zarejestrować aby mieć dostęp do forum ale dla tych,którzy zamierzają zapolować na tego drapieżnika to warto.

http://www.sum.pawluk.net.pl/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.