Skocz do zawartości

Zawody wędkarskie (nie dotyczy cyklu GP)


irenikus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kilka informacji z Leżajska:

1. Jutro w godz 15-18 zawody dal dzieci, w niedzielę rano dla seniorów - Zalewie Floryda. Dokładne informacje w załączniku lub na stronie Koła. W ogłoszeniu mała nieścisłość gdyż nie zaznaczono że w zawodach dla dzieci nie obowiązują opłaty, natomiast jeżeli dziecko będzie bez opiekuna powinno mieć zezwolenie od rodziców. Jest to obowiązkowe. Jeżeli kapitanat dopuści delikwenta bez zezwolenia na zawody, bierze odpowiedzialność na siebie, zarówno podczas imprezy jak i w drodze na i z powrotem.

2. W drugim załączniku zamieściłem skrzynkę wędkarską. Miała być przeznaczona na nagrodę w zawodach dla dzieci ale jest to skrzynia dość duża z dodatkowymi bocznymi kieszeniami i miarką na wieczku. Długość skrzyni to około 50 cm. Po załadowaniu nabierze jeszcze więcej wagi i prawdę mówiąc nie nadaje się dla dziecka a raczej dla krzepkiego seniora. Wartość takiej skrzyni w sklepie to coś ponad 60 zł. Jest nowa i nie używana. Zamknięcia ma metalowe więc bardzo trwałe. Chętnie zamienił bym ją coś co bardziej by się nadawało dla młodzieży np. krzesełko, może jakiś sygnalizator czy tym podobne, oczywiście nowe tak aby nadawało się na nagrodę. W tej sprawie proszę o kontakt na prv

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedawno wyczytałem gdzieś informację, że zarybia się trocią i łososiem górną Wisłę i dopływy (więc może i Wisłok:confused: ?). Ponadto TVP emitowała niedawno film dokumentalny (w odcinkach) prezentujący Wisłę od źródeł do ujścia. Między innymi była też informacja, którą podałem wyżej. Pokazywali biedne rybki, które spływając w dół, do Bałtyku napotykają największą przeszkodę - zaporę we Włocławku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łososiem jest prowadzona akcja na doplywach górnego Sanu, Wisłoki oraz Dunajca jesli dobrze pamietam. Najlepsze efekty reintrodukcji (przeżywalonść mat. zarybieniowego) obserwuje sie w naszej podkarpackiej Hoczewce i małopolskiej Białej Tarnowskiej. Rav_id pisze o tym programie, o którym wspominałem w innym wątku. Naprawdę dokument warty obejrzenia, mżze za jakiś czas łososie wrócą na podkarpacie i poznamy ich sile na kiju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jaka jest zasada na tych zawodach czy są losowane miarki z numerami i robienie zdjęć przy miarce, ale siatce przetrzymuje sie złowioną rybę aby inny zawodnik był świadkiem przy mierzeniu i podpisaniu się w karcie startowej gdzie daną rybę się wpisuję, na takiej karcie jest podpis zawodniki i innego zawodnika(sędziego). Co do przemieszczania się z żywą rybą w siatce z miejsca do miejsca wędkowania, rybie nic nie będzie możesz mi zaufać, miałem raz przypadek że w pełnym słońcu goniłem z rybami 2 km do sędziego i rybkom nic nie było odpłynęły tak jak by były dopiero złowione, ale to są raczej skrajne przypadki , na pewno w pobliżu będzie sie znajdował jakiś inny zawodnik który może być świadkiem i zrobić podpis. Siatka jest także dobra jak np. znajdziesz miejsce żerowania ryb i łowisz np okonie i masz ich kilka lub kilkanaście robienie fotek każdemu złowionemu okoniowi jest moim zdaniem trochę nie poręczne, wyciąganie komórki czy aparatu i bawienie się tracisz czas , lepiej sobie kilka złowić jak sie znajdzie takie miejscówkę pózniej sobie można chwilę zrelaksować się dymek lub:beer: i wyciągnąć przy kimś rybki:eek: i zrobić im fotki oraz wpis w kartę. Myślę że to tak trochę pomogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Obowiązki służbowe ostatnio mocno skomplikowały mi wędkowanie i komentowanie na forum, jednak chciałbym zaprosić kolegów na kolejną edycję wspaniałej imprezy. Szczegóły na www.pzw.rozwadow.pl. Wpłaty się zaczęły, a liczba drużyn ograniczona. Sceptyków zapraszam do galerii na wymienionej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.