Skocz do zawartości

Jakie kotwiczi i koluszka polecacie


Dj.McG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zakupiłem parę wobków które teraz muszę uzbroić

jakie kotwice i koluszka do nich możecie polecić.

Chciałbym zakupić sprawdzony sprzet a nie taki jak kiedyś łowiąc na troling

prawdopodobnie wielki sum wygiął mi kotwice :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dzięki za info

Zakupiłem te kotwiczki cannelle

Cześć, jak Ci się sprawdzają te kotwice??

Używał ktoś może tych?

http://allegro.pl/kotwiczki-czarny-nikiel-nr-10-najtaniej-100-szt-i1549665491.html

wyglądają w zasadzie podobnie do tego co jest teraz Siek'ach czy Kenartach seryjnie montowane, a że ostatnio na rozginałem trochę kotwic na zaczepach muszę coś zakupić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak Ci się sprawdzają te kotwice??

Używał ktoś może tych?

http://allegro.pl/kotwiczki-czarny-nikiel-nr-10-najtaniej-100-szt-i1549665491.html

wyglądają w zasadzie podobnie do tego co jest teraz Siek'ach czy Kenartach seryjnie montowane, a że ostatnio na rozginałem trochę kotwic na zaczepach muszę coś zakupić;)

Cięzko poznać po zdjęciu ale wygladają podobnie do tych które strasznie pękają

niestety nie mam pewności czy to właśnie te

Najlepsze kotwice to owner

a te co ja zakupiłem narazie się dobrze sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka nie chcę zakładać nowego wątku zapytam tutaj kupiłem jakieś parę dni temu dwa wobki Dorado Invander imitacja pstrąga i powiem ze maja jakieś takie dziwne kotwice takie małe haki, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, czy może to wpływać na spinanie się ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki2, mówisz o tych z linku po 29gr/szt? są całkiem ok, tylko zdarzają się sztuki z pojedynczym tępym grotem więc trzeba na to zwrócić uwagę przy zakładaniu;)

Mimo wszystko zostanę przy tych troszkę droższych bo tych za 29gr nie idzie na zaczepie rozgiąć(przynajmniej moją plecionką)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przymierza się ,przymierza;).Faktycznie trzeba nieco "odgrzać" ten wątek.

Czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia z kotwicami Eagle Claw ?

Chodzi mi głównie o rozmiary 3-1.Z tego co,kiedyś wyczytałem to bodajże firma Salmo zbroiła,niektóre modele woblerów w te właśnie kotwiczki.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nigdy nie oszczędzałem na kotwiczkach, kółkach, agrafkach i karabińczykach. Głupotą było by stracić rybę życia z powodu takiego drobiazgu (różnica w cenie może ze 3 zł.). Trzeba przez cały czas pamiętać o jednym:"twój zestaw jest tak mocny jak najsłabszy jego element".:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółeczka Kostal!

Łukasz, czy nie ma przy nich problemu z rdzewieniem i rozginaniem, mam trochę Dorado i innych do przezbrojenia ze słabych kółeczek i nie chciałbym musieć zaraz znowu przezbrajać:)

Ewentualnie jakieś inne typy??

Edit,

widzę na allegro, że są kółeczka Kostal przeginane i zwykłe, ktoś testował czy jest między nimi różnica w mocy i rdzewieniu?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z dwoma typami kółeczek. Podczas zakładania-rozginania "zwykłych" nie wracały do poprzedniego stanu czyli były lekko rozgięte a przy "przeginanych" nie zauważyłem tego problemu i są o wiele mocniejsze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie posta pod postem, jeśli chodzi o ownery dziś bolek i to wcale nie jakiś 80+ czy nawet 70+ mocno nadwyrężył ownery ST-36 nr 8, więc tak szczerze powiedziawszy sam już nie wiem w co zbroić przynęty, łowię zestawem wędka do 22g i żyłka 0,2mm, więc nie jakiś super mocarny.:) ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze Mustady , z tym że każdą sprawdzam w ten sposób - każde ramię kotwiczki wbijam w starą korkową rękojeść i delikatnie rozginam (te przehartowane się obłamią nie do hartowane wygną się jak cienki drucik ) wiadomo w każdej produkcji masowej można trafić na towar niepełnowartościowy.

Wiem że to żadna metoda, ale po prawdzie ze 3 razy zawiodłem się na tak testowanej kotwiczce.

Średnio na około 100 szt. z 9 do 12 jest do wywalenia, więc w moim przypadku tragedii nie ma ( co nie znaczy że producent troszku nie przegina z jakością oferowanego towaru)

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najzwyklejsze, znajomek przysyła mi hurtowo ze Szwecji po 300 - 500 szt.

Przeżywalność mają małą, ale przy groszowej cenie nie ma to znaczenia.

Ups teraz zauważyłem że piszesz konkretnie o boleniu (pewnie rozkojarzenie po 2 zmianie :D )

Moje Mustady mają rzadki kontakt z ową rybką, wydaje mi się że mogą być zbyt delikatne :(

W tym wypadku lepszym wyborem mogły by być VMC Barbarian, niestety nie są tanie , niektóre wielkości są ciężko dostępne (albo niedostępne)

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.