Skocz do zawartości

Trolling i inne pomysły z Akacjowej ;=)


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy zakazy brodzenia, mieliśmy wypowiedzenie porozumień bo jakiś Einstein się zorientował po iluś latach, że ludzie wolą opłacać w Tarnobrzegu za 90zł i brać porozumienie na Rzeszów niż płacić stówkę więcej w Rzeszowie. A teraz mamy dozwolony trolling za 160zł miesięcznie :) Więc możemy trollingować na rzece San, tylko uwaga, jak napisano w linku poniżej "Są to składki roczne- obowiązują znaki."...chyba dymne ... ;)

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/169086/60/aktualizacje_i_zmiany_w_skladce_na_ochrone_i_zagospodarowanie_wo

Warto wspomnieć o jednej rzeczy, na wodach okręgu rzeszowskiego możemy pływać na wiosłach i silnikach elektrycznych ( http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/19304/prawa_i_obowiazki_wedkujacego_na_wodach__pzw_okreg_w_rzeszowie_2 )

 

Więc kto  da 160 za trolling na elektryku po Sanie :D Hallo Einstein, pomyśl nad silnikami spalinowymi, pewnie wielu chętnych nie będzie, ale może wtedy ktoś Ci te 160 rzuci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekiwać od betonu :/

Nota bene, powala mnie stylistyka, cyt. „…użytkownik rybacki w przypadku stwierdzenia naruszenia przez osobę posiadającą niniejsze zezwolenie, przepisów o amatorskim połowie ryb – wydający zezwolenie może je cofnąć oświadczeniem doręczonym jego posiadaczowi bez odszkodowania.”

Szkoda słów, zaorać i posiać buraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z regulaminu

 

"Zakaz połowu metodą trollingową na wszystkich wodach Okręgu."

Podkreślam na wszystkich. Nie na tych z porozumienia. 

 

A następnie dodają opłatę trollingową. Czy ja czegoś nie rozumiem? Czy przepisy się zmieniły? Czy tylko opłaty dla naiwnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2018 o 21:40, apioo napisał:

Mieliśmy zakazy brodzenia, mieliśmy wypowiedzenie porozumień ...

 

Chyba nadal jest zakaz brodzenia. Cytuję aktualne prawa i obowiązki w okręgu Rzeszów:  "Wędkowanie może odbywać się tylko z brzegu i jednostek pływających, przy czym jednostki nie mogą być wyposażone w silnik spalinowy. DOTYCZY WSZYSTKICH WÓD OKRĘGU PZW W RZESZOWIE!!! "

 

Czy to nie oznacza zakazu brodzenia? Te 3 wykrzykniki na końcu robią wrażenie :D Chyba, że znowu źle interpretuję pisarzy PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak, fajnie, że to wychwyciłeś, ciekawe ile jeszcze takich perełek w regulaminie ma Okręg Rzeszów. W 2016 mieliśmy wpisany zakaz brodzenia w pozwoleniu, po tym jak został obśmiany, zmienili go na zakaz brodzenia na zbiornikach. O ile dobrze pamiętam w 2017 już takiego zakazu nie było, a tu widać okręg sprytnie zakaz zakamuflował, ewidentnie jest to objaw geniuszu jakiegoś Einsteina. :D 

 

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/125870/60/sprostowanie_do_zezwolenia_na_amatorski_polow_ryb_wedka_na_2016_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ORINOKO napisał:

A następnie dodają opłatę trollingową. Czy ja czegoś nie rozumiem? Czy przepisy się zmieniły? Czy tylko opłaty dla naiwnych? 

Tutaj wszystkie opłaty są dla naiwnych. Włączając w to mnie :D

 

Jedynie poławiacze tucznika karpia mogą chwalić "użytkownika rybackiego". Przemianować Okręg PZW Rzeszów na Polskie Zagłębie Karpiowe i wszystko będzie się zgadzać. 

 

Ja nie rozumiem zbyt dobrze skąd zakaz trollingowania w naszym okręgu. Z pewnością wpadł na to jakiś ekspert, który nigdy nie miał okazji tak łowić. Te argumenty, słyszane tu i ówdzie, że to "samołówka", są właśnie na takim poziomie zorientowania.

 

Mogliby się wykosztować chociaż, żeby filolożka polska zerknęła im na te ich wypociny, bo człowiekowi ręce opadają jak to czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak zamierzają weryfikować rzeczone zezwolenie za dopłatą na połów metodą trollingową. Jeszcze nie widziałem na zalewie Mokrzec-Strzegocice czy stawach w Strzegocicach kontroli prowadzonej z użyciem środków pływających - wyłączając z tego sporadyczne sytuacje, kiedy z kolegą przemieszczaliśmy się łódką z brzegu na brzeg, albo na na wyspę, by dokonać kontroli. Może w Rzeszowie takie kontrole z wody są praktykowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 23:17, Suwek napisał:

 

Chyba nadal jest zakaz brodzenia. Cytuję aktualne prawa i obowiązki w okręgu Rzeszów:  "Wędkowanie może odbywać się tylko z brzegu i jednostek pływających, przy czym jednostki nie mogą być wyposażone w silnik spalinowy. DOTYCZY WSZYSTKICH WÓD OKRĘGU PZW W RZESZOWIE!!! "

 

Czy to nie oznacza zakazu brodzenia? Te 3 wykrzykniki na końcu robią wrażenie :D Chyba, że znowu źle interpretuję pisarzy PZW.

Będąc początkiem kwietnia w siedzibie PZW na Akacjowej pytałem o to. Pani przyznała, że faktycznie zapis został niefortunnie sformułowany i może to sugerować, ale zakazu brodzenia w tym roku nie ma. Tak właściwie to nie wiadomo po co ten zapis jest. Czy dla łowienia z brzegu i środków pływających jest jakaś alternatywa? Środki latające może? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest łowienie z molo, mostu, pomostu, kei, łachy piachu na środku rzeki czy głazu wystającego ponad lustro wody, przypuszczam, że chodziło o zakaz łowienia z mostów, tylko kogoś przerosło jak to sformułować.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, apioo napisał:

Alternatywą jest łowienie z molo, mostu, pomostu, kei, łachy piachu na środku rzeki czy głazu wystającego ponad lustro wody, przypuszczam, że chodziło o zakaz łowienia z mostów, tylko kogoś przerosło jak to sformułować.

Tylko po co się powtarzać skoro zakaz łowienia z mostów jest jasno zapisany w RAPR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic nie drgnęło tylko tak miało być, aby nie było niejasności dotyczy to tylko Sanu na obwodzie. Niestety San od mostu w Sieniawie do ujścia do Wisły jest ostoją ptasią, więc w okresie lęgowym chyba zakaz pływania na spalinach dotyczący wszystkich jednostek ( tego nie jestem pewien, ale znajomy wielbiciel ptactwa coś mi kiedyś sugerował takiego ). Chyba walka o spaliny na Sanie udała się połowicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.