Jump to content

Kij na klenia


czkawa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Panowie mam prośbę. Gdyby ktoś z Was zauważył w sklepie (w Rzeszowie, Mielcu, może gdzies indziej) któryś z poniższych kijków to proszę dać znać. Z chęcią pojadę i pomacham i jeśli mi spasuje to kupię.

KONGER Equs Bravo 290m / 3 - 14g

KONGER Equs Salto 290m / 5 - 18g

Może Rzeszów, Mielec

Link to comment
Share on other sites

W sprawie tych kijków nie spieszy mi się (na razie). Po prostu gdyby ktoś był w jakimś sklepie i przypadkiem rzucił okiem czy są to będę dźwięczny ;)

Propozycja @Michała85 jest całkiem całkiem, ale jak sobie coś człowiek wije do głowy, że ma być ten jedyny (oczywiście ostatni) to żeby pługi z nieba leciały zdania się nie zmienia.

Nieźle przeliczał :D

Edited by bronzo77
Link to comment
Share on other sites

Co sądzicie o daiwie exceler jigger 270 3-18g, jako uniwersalnym kiju na Wisłok jednak z nastawieniem na woblerki 3-5cm, mniejsze obrotówki od 0 do 2 i tu pytanie, czy kij ten w roli wędki kleniowej nie będzie za ciężki?:)

Link to comment
Share on other sites

Zdecyduj czy ma to być uniwersał czy wędka pod klenia? Wisłok jest tak zróżnicowany, że wolałbym mieć jednak trochę więcej mocy w zapasie. Mam wędki do 14 i 18g. Lepiej łowi mi się tym o większym ciężarze wyrzutu. Zawsze można skutecznie zaciąć brzanę czy porzucać za boleniem. Wędką do 14g bym tego nie obskoczył. W tym roku mam zamiar połowić zdecydowanie więcej na przynęty przypowierzchniowe, więc lżejsza będzie częściej używana. Jeżeli miałbym wybrać jedną wędkę to wziąłbym tą mocniejszą.

Link to comment
Share on other sites

@apioo!Ta Daiwa to naprawdę fajna wędeczka. Co prawda miałem ja na Sanie zaledwie kilka razy ale to co mogę o niej powiedzieć to to, że jestem nią zachwycony. Przynęty o których piszesz latają naprawdę daleko, nawet z "nadgarstka". Kij fajnie się ładuje przy wyrzucie, ma niewielki cieżar(jak dla mnie) i posiada wystarczający zapas mocy aby utrzymać grubszą rybkę. Nie jest to" klucha" ale fajnie sprężysty i czuły kij-polecam.

P.s.Nie mam tej wędki na sprzedaż:)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką wędeczkę, której nikomu nie oddam. Ma grubo ponad 10 lat:D Archaiczny wręcz, nie do kupienia Mikado Magic Spinn do 25g chociarz tak naprawdę to 15 g. już bym z niej nie cisnął:D Wędka jest mega miękka a pod 35 cm klenikiem przechodzi juz w pełną parabolę. Na Popradzie i Dunajcu sprawowała się ******ście i mam do niej taki sentyment, że szoookkkkk. Do niej na klenika stosuję jakąś mega miekką żyłeczkę np. Sufix-a i wierzcie lub nie ale na kilka stówek holowanych kleni na palcach jednej ręki mogę policzyć zejścia z tego zestawu. Jakiś zaczarowany :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Wciągnęło mnie bardzo ultralightowe łowienie spiningowe szczególnie kleni. Chciałem poznać wsze opinie na temat kijków w głównej mierze pod smużące przynęty o o bardzo małej wadze. Posiadam kijek capture trabucco2,60 z cw 3-14, kóowrotek shimano technium 1500 i żyłeczka 0,16 jaxon eternum spining. Powiem że taki zestaw pod najmniejsze wabiki, o wadze 1-2 gr jest minimalnie za sztywny. Kiedy brodzę po płytkich rzekach, np Osława czy San brakuje mi czasami tych 5m zasięgu, szczególnie kiedy woda jest tak czysta i mała jak obecnie. Kleń jest bardzo płochliwy i zauważony bardzo ostrożny. Interesuje mnie kij z większym zasięgiem, myślę że coś ok 2,7 do 3m i mniejszym cw. Wszyscy chwalą Kongera IRI lucky, myślę o tego typu kijku. Kwota jaką chcę wydać to ok 200zł, może ktoś posiada coś do sprzedania o takich parametrach.

Wielkie dzięki za wasze opinie i spostrzeżenia.

Link to comment
Share on other sites

Jaki kij polecacie do połowu kleni małymi przynętami.

Wszystko zależy od definicji "małe przynęty". No i od rodzaju wody na której pragniesz te klenie łowić (szerokości, uciągu, dostępności brzegu). Generalnie przyjęte jest że kleniowy kijek ma 260-300cm i do 15g wyrzutu ale ja z taką tyczką nie dał bym rady na kanałkach gdzie często łowię na zwykły ledwo 2metrowy okoniowy patyk do 10gram. Jak lubisz takie długaśne kluski to u nas w Mielcu w "Gazosie" sprzedawca ma Beastmastera ze starej serii 300L czyli do 14g za fajną cenę bodajże 250zł.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy