Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatj.

Popatrz może za Ticą Fario 2,74m 7-17g. Bardzo dobry kijek w dobrych pieniądzach. Poziadam go od około 2 tygodzi, był ze mną już chyba z 6 razy na rybach i kardzo fajne wrażenia. Wolałbym dołożyć te 45 zł i kupić Tice niż kombinować z Cormoranami. Ja za swoją dałem 245 zł z wysyłką. To jest tylko moje zdanie, zrobisz jak zechcesz ;)

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Daiwy jak najbardziej tylko ze cenowo moga odstraszać, Cormoran Black Star 3-20g trochę tańszy ale b.dobrze się go czuje, ja obecnie zaryzykowałem próbując tańszego patyka od Robinsona - Diplomat 5-18g i musze powiedziec ze jestem mile zaskoczony, niby szczytowa akcja ale pod obciążeniem ładnie przechodzi w półparabolik a właśnie taką akcję powinna mieć kleniówka, do tego jest leciutki, niektórzy piszą żę ok. 140g w co nie za bardzo wierzę, niemniej sprawia wrażenie piórka, ze szczupaczkiem 68-ką radził sobie rewelacyjnie amortyzując odjazdy, a więc polecam..............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Diplomat 2,7 5-18 to świetny kij (c.w. zawyżony)! Przeczytałem o nim opinię jakiś czas temu i tak się zdarzyło, że spotkałem go w sklepie, pomachałem nim, przymierzyłem i doszedłem do wniosku, że za 160 zł to jak za darmo. Jedyne zastrzeżenia mam co do korka bo jest nędzny i szpachli jest dużo ale jest leciutki, cięty i w ogóle warto. Kijek kupiłem z przeznaczeniem na przedzieranie się przez krzaczory na zarośniętych rzeczkach i bezczelnie obciąłem rękojeść o kilka cm żeby był wygodniejszy w manewrowaniu. Według mnie producenci przesadzają z długością rękojeści bo to już któryś z kolei kij w mojej kolekcji, którego nieprofesjonalnie skracałem. Mam jeszcze trzymetrowego Powergripa do skrócenia ale troszkę szkoda...

A wracając do Diplomata to naprawdę porządny kij i chyba już ciężko go spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

XT-PRO New Generation Fast Tip Spin 2,7m 4-22g.

Po przeczytaniu wszystkiego stwierdzam że żaden nie ma ''podejścia'' do tego kijka;)

Posiadam 2 modele(4-22g;10-35g) a miałem wiele kijków rożnej produkcji,wszystkie przereklamowane kijki jak najbardziej udane,polecam.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT-PRO New Generation Fast Tip Spin 2,7m 4-22g.

Mam tą wędkę, bardzo fajna, ale jakoś nie widzi mi się na klenie, szczególnie do małych przynęt, łowię(a właściwie łowiłem)nią bolenie na Wisłoku. Jeśli ktoś nastawia się na grube kleniory i będzie łowił na spore przynęty to może się sprawdzić.

Wędka po paru miesiącach łowienia poszła za szafę, niestety obluzował się w niej spigot, wysłałem do serwisu który to naprawił, po naprawie wytrzymała jeszcze 2 bolki i spigot znowu się obluzował, a że było już po gwarancji dałem sobie z nią spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kongera Iri Lucky i dla mnie to bardzo dobry patyk na Wisłokę.Za używkę zapłacisz ze 150zł a nie pożałujesz.

No dobra dzięki. Ale jak z wyrzutem. 4-20g sprawdzi się na klenie, czy lepiej 3-14g? Chciałbym mieć bardziej uniwersalną wędkę (z tym większym c.w.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MB.karp- specem od wędek nie jestem, ale cw,jako jedyne kryterium przy wyborze wedziska ( w tym wypadku pod klenia) może spowodować, ze kupisz kij nie taki o jakim myślałeś. Tak było ze mną. Kupiłem Kongera Cobrę 5-20 g polecaną mi przez bardzo doświadczonego wedkarza i ..... było o.k, ale po kilku wypadach uznałem, ze jest zbyt pałowaty:eek:.Nie jest to zły patyk, ale do mnie nie pasował. Znalazłem na niego kupca i zacząłem poszukiwania następcy. Nie przeciągajac opowieści, skończyło się na Daiwie Exceler Jigger 3-18. Kosztowała ok.180 pln?, korek średniej jakości, przelotki nie najwyższych "lotów", ale...polubiłem ją od pierwszego wejrzenia(macania). I z wzajemnością, odpłaciła mi przez ostatnie dwa sezony pięnymi wycholowanymi na nią rybami. Wiem, że są droższe i może "lepsze" od niej kije i że na pewno będę miał kidyś wędkę zrobioną wg. moich wskazówek, ale teraz są inne priorytety!!! Jeden z naszych Kolegów ma kij o podanym przez Ciebie cw. i porównał swoją wedkę do mojej nad wodą. Stwierdził, że jego wędka w porównaniu do mojej jest pałowata. Zaznaczam,że nie jestem pracownikiem Daiwy, ani testerem tego sprzętu. Życzę dobrego wyboru i gdybyś chciał pomachać Daiwą to daj cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz taniej uniwersalnej wędki na Wisłok, to kup sobie Kongera arcus 5-20g za niewiele ponad 100zł. Od kilku miesięcy łowie tylko na tą wędkę. Na żyłce 0,16 woblerkiem salmo tiny przerzucam Wisłok, rzucam kilkunastogramowymi boleniówkami i daje radę. Ryby rzadko spadają, łowi się nią bardzo dobrze. Na ten moment to moja podstawowa wędka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger ma chyba najlepsze blanki ze swojej półki cenowej, są one naprawdę godne uwagi i wolę je od znacznie droższych Dragonów chociaż ktoś może się śmiać.

Z mniejszym cw polecam Kongera black tiger spin do 18g, taka jak na aukcji:

http://allegro.pl/konger-black-tiger-spin-270-do-18g-od-smok24-i2630848629.html

Jest to tani uniwersał, możesz nawet próbować rzucać za szczupakiem jak Ci się znudzi a i klenia obsłuży. Ewentualnie z tej serii masz jeszcze 1-10, ale jak taki cw to wolałbym zapolować za Iri Lucky, którego szczerze polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To miejmy nadzieję, że jakiś użytkownik posiadający wędzisko wypowie się w temacie ;) swoją droga chętnie bym pomachał tym kijkiem też jestem na etapie szukania czegoś delikatnego, mam już wytypowane kilka opcji w tym kijek na blanku batsona, jest tego sporo i momentami ten wybór mnie przeraża i na co postawić wziąć coś seryjnego co leży w dłoni jeśli chodzi o parametry,akcje,ugięcie i nie koniecznie jest tańsze niż patyk z pracowni w formie ekonomicznej czy też sprawić sobie patyk z pracowni który właściwie będzie się różnił od seryjnego jedynie wyglądem.. a może wrócić do equsa heh. Jestem wzrokowcem (to przemawia za kijem z pracowni) i do tego ciężko mi się zdecydować ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę go testował na rybkach zobaczymy co i jak z czym to się je :> polecił mi go zaufany sprzedawca, kij jest opisany jako Med-Fast może i nada się na okonie z brzegu na zbiornikach nie tylko jaź, kleń ... zastanawiałem się też nad kijem z pracowni ale ten leży dobrze w łapie a mam ją jak łopata do węgla heh dobrze się wyważa ze stradicem 3000 jak i z 2500 więc będzie chyba ok

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.