Skocz do zawartości

Kijek Sandaczowo szczupakowy.


Dominik18king

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego loboss a czy ten kij nadaje się pod woblerki 4, 5 cm ??? Bardzo fajny kijek pokazałeś. Chodzi o to że chce kupić jeden kij uniwersalny na klenie sandacze szczupaki bolenie. Większość z was używa od 2 do 4 kijków ale ja chciałbym jeden pod 4 do 5 cm woblerki do takich pod 8cm na bolenie. Oczywiście chce też łowić na gumki do 15 gram .Mam nadzieje że się nie powtarzam ale nie chce kupić czegoś czego będe żałował>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem kija z którym zapoluje na klenia i jazie, ale przy okazji śmignę za boleniem ciężkim wahadłem. Od kolegi z forum zakupiłem patyk Dragon Infinity o dł 2,75 i cw-3-18g i z tego kija jestem bardzo zadowolony. W końcu mam kij który pozwoli wygodnie łowić na smużaki 2cm a i nie boi się gum na główkach 12g. Idąc na rybki biorę tylko jeden patyk i cały arsenał różnych przynęt. Kij niby do 18g, ale górne cw jest raczej zaniżone i śmiało można zakładać cięższe przynęty. Nie ma patyków uniwersalnych pod każdą rybę i przynętę, ale ten Dragon dla moich potrzeb jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wobki 4,5 cm to raczej nie, ale chciałeś kijek szczupakowo-sandaczowy.Natomiast do wobków, które podałeś to coś z wyrzutem 7-21g, 4-21g, 5-18g lub jeszcze lżej tak jak kolega wyżej napisał 3-18g. Ja na twoim miejscu wybierałbym z dwóch pierwszych w długości 2,75 m lub 2,60. Dodatkowo pociągną one też gumki, które wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie szukam kijka Sandaczowo- Szczupakoweg. Wiem że nie ma kija Uniwersalnego ale ja właśnie tekiego szukam. Pod gumki i wobki. Woblery do 8 cm. Gumk do 15 gram. Bardzo bym prosił o jakieś propozycje kijków do 300zł . Chętnie odkupie używany.

Jeśli jesteś zainteresowany to jest nówka z jeszcze nie podbitą gwarancją

Team Dragon 2,45cm 7-21g akcja Fast cena 329zł ( cena w F-M 407zŁ)

Przesyłka gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z czystym sumieniem polecam ten kijek http://allegro.pl/team-dragon-2-70m-cw-10-25g-i1480159181.html, troszkę droższa opcja niż kolega wcześniej polecił. Ja posiadam Team Dragon 2,55 m 10 - 28 g i używam go jako uniwersału sandaczowo-szczupakowego z brzegu i jest ok. :)

i chyba się na to zdecyduje:) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba się na to zdecyduje:) dzięki

To chyba wklejanka dobra na gumy.Ale moze taki:

"Dragon Millenium Super Fast 2,7m 5-25g -

Uniwersalne wędzisko spinningowe do średnich przynęt; bardzo szybka akcja, płynne ugięcie przy holu; świetne właściwości rzutowe; znakomity spinning rzeczny."

Tak ten kij opisuje Dragon.Mam taki sam i naprawde jest O.K.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten power jig to pod sandałka bardziej, sam taki mam. Ten super fast z millenium jest ciekawy. Cena też dobra i wykonanie jak na tą półkę też bardzo dobre według mnie(posiadam 2 kijki z tej serii).

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ten kijek Team Dragon 2,45cm 7-21g akcja Fast nie będzie za miękki. Wkużało mnie w moim mikado 10-25 g że była za miękka . Jak wobler szedł pod prąd na Wisłoce wędka strasznie się uginała.

To zależy na jaką rybę bardziej się nastawiasz . Wiadomo że na szczupakowego kija nie będziesz łowił owadami 2 gr. i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Daiwa Powermesh 2,70m 5-25g. Używałem go jakiś czas, nawet go jeszcze posiadam i od czasu do czasu zabieram nad wodę. Kijek ma zapas mocy, spokojnie poradzi sobie z większym sandałem czy szczupakiem. Do podanych przynęt byłby w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze. Teraz to tylko zostaje wycieczka do sklepu i pomacanie wymienionych modeli. Na pewno coś wybierzesz odpowiedniego.

Posłuchaj tego co Ci @Dziencioł napisał!Tyle teorii doboru kija ilu wędkarzy a każdy ma inne preferencje.Kija nie kupuje się z internetu bo nigdy nie będziesz wiedział jak on leży w ręce.Teoretycznie można pisać w nieskończoność im więcej propozycji modeli tym większy mętlik w głowie.Im więcej czytasz tym mniej wiesz i bardziej odchodzisz od podawanych przez siebie założeń o charakterystyce kija.Tylko wizyta w sklepie i "obmacanie" pozwoli na ewentualny trafiony zakup przez internet;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.