Skocz do zawartości

1% podatku - na jaką OPP warto przeznaczyć


Suwek

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z nas będzie składać zeznania podatkowe za 2018, warto się zastanowić jaką organizację pożytku publicznego wesprzeć przekazując 1% podatku. Pomyślałem, że możemy zrobić sobie małą bazę OPP na które warto przekazać 1%.

 

Ja zachęcam do wsparcia: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra", które sam od kilku lat wspieram.

 

salama.jpg.cc956e475119e200b02965197dbeccb8.jpg

W dużym skrócie główne cele i działalność towarzystwa to:
- ochrona nietoperzy,
- program SUSEŁ (przywracanie faunie Polski wymarłego gatunku ssaka - susła moręgowanego),
- ochrona ptaków w miastach (zapobieganie skutkom niewłaściwego ocieplania bloków),
- ochrona popielicy w Polsce Zachodniej,
- Natura 2000 (starania o właściwe wyznaczenie sieci Natura 2000 w Polsce),
- program Ginące Gatunki (ograniczanie zagrożeń wynikających z nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami).
 

Więcej informacji o działalności towarzystwa znajdziecie na: http://www.salamandra.org.pl i FB: https://www.facebook.com/PTOP.Salamandra/

 

KRS: PTOP "Salamandra": 0000117212

 

Napiszcie na jakie OPP przeznaczacie 1% i co warto rozważyć i pamiętajcie, że jak sami nie zdecydujecie to politycy (rząd) zdecydują za was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. Jest tu Kolega na forum, którego dziecko można wspomóc -Procencik dla Antosia - przekaż 1% swojego podatku

Cele "Salamandry" są również szczytne, choć moim zdaniem takie organizacje mają większe pole do manewru, jeśli chodzi o zbiórkę funduszy niż rodzice chorych dzieci.

Z pomocą państwa bywa różnie... Wiem, bo sam mam dziecko wymagające co najmniej kilkuletniego leczenia. O środki unijne nie mogą się ubiegać.

 

Ja co roku przeznaczam 1% na konkretne dziecko, bo to czasem pomaga jego rodzicom uwierzyć, że jeszcze da się coś zrobić, by poprawić "jakość jego życia". Czasem trudno lub wręcz niemożliwe jest wyleczenie.

Wybieram "losowo" spośród karteczek, które co roku pojawiają się w przedszkolu moich dzieci. Trudno byłoby mi celowo wybrać, któremu dziecku pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że dobry temat tylko że nie rusza wszystkich podatników a na leczenie dzieciaków potrzeba masę środków, na pomoc zwierzakom również ale ogólnie to państwo powinno zapewnić fundusze na utrzymanie potrzebujących. Oczywiście co roku przekazuję 1% -  i ciekawostka gdy nie wybierzemy innego celu na dany rok to urząd wyśle z automatu to samo co wysłaliśmy rok wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.