Skocz do zawartości

Konik polny


kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Hak- 4-6 long

Podkład z nici ,ciało wykonane z pianki + drucik na segmenty +bażant na odnóża

Dziś zrobiłem nowy projekt konika(choć nie wiem czy jest podobny).Na podobne wzory łowiłem w tamtym roku na Solince i Solinie piękne klenie.Pamiętam jak na wakacjach wielu wędkarzy i wieloma metodami próbowało złowić wygrzewające się byki w jednym takim miejscu na Solince,nikomu się nie udało.Przyszedłem tam oni dalej łowili mówią"Panie nie da rady ich niczym przechytrzyć ,próbujemy już dwa dni" ja odpowiedziałem-"zobaczymy"

Udało się wtedy złowić dwa klenie ok 45-50 cm w ciągu 2 h i dwa mi urwały żyłkę 12 .

Opadnięcie konika na wodę z dosyć dużym odgłosem z rozszerzonymi o odnóżami -zrobiło swoje.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przypomniałem sobie jak dawno temu łowiąc klenie na Wisłoce stały piękne kleniska na wodzie o głębokości 50cm i i w żaden sposób nie można było je podejść zawodziła porzeczka, wiśnia i truskawka,spining i muszka wtedy jeszcze nie były tak znane i dostępne jak teraz.Spotkałem wtedy doświadczonego wędkarza który mi doradził taką opcje żeby łowić na sam haczyk, a na niego zakładać dorodnego konia polnego i spławiać z nurtem to był strzał w 10 klenie biły jak głupie a widowisko było jaszcze piękniejsze,do tej pory tam łowię na konika i nigdy mnie nie zawodzi tylko teraz jest nim wobler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Zaintrygował mnie ten temat, otóż w kwietniu przeprowadzam sie z pomorza do Jelnej, z zamilowania jestem muszkarzem, interesowalo by mnie czy ktos w okolicach Starego Miasta polowil wlasnie na tego typu przynety? terenu nie znam, a co gorsze rzeki nigdy na oczy tam nie widzialem. Póki co zbieram informacje co to technik jak i miejsc gdzie smialo mozna by polapac jazie i klenie na muche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolek93 przynęty sprawdzają się na Sanie w Rajskim ,Solince i Solinie ,podejrzewam że na innych rzekach też.Chyba nie ma klenia na Solinie ,którego bym nie ściągnął tymi przynętami a na Solince kiedyś trafiłem takiego pod 50 i dwa mi urwały żyłke miałem 0.12 z takim impetem ładowały w koniki polne.Gordon jeśli są klenie w tej rzeczce i żerują na różnych owadach a podejrzewam że na pewno żrą to ,zapodanie im takiego babola zrobi robotę na pewno.Już przysłowiowo zjadłem kilka zębów na bieszczadzkich kleniach i co nie co wiem tak że życzę powodzenia.

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zakładać nowego tematu wiec się dołączę. W lecie kolego znalazł 3 muszki na OS które mi dał. Chciałbym się dowiedzieć wogóle czego to jesteś imitacja i co może się na to skusić?Pzdr :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak jakaś ćma. Pod wieczór to może być niezła przynęta bo ćmy wylatują jak się z ciemni. Szczerze to nigdy na to nie łowiłem ale tak mi się tylko zdaje. Co się może na to skusić? Np. pstrąg, na klenia może to być dobre bo jest duże i jak pacnie o wodę to może sprowokować klenia do brania, podobnie jak koniki na które kolega @kroku ciągnie potwory.:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest imitacja komara bo trudno byłoby taką zrobić ze względu na jego wielkość. To jest raczej komarnica, owad z rodziny koziułkowatych (Tipulidae), który jest podobny do komara ale dużo większy i nie żywi się krwią ale nektarem :). Komarnice z tego co pamiętam pojawiają się około sierpnia, szczególnie w nocy lubią łazić koło żarówki pod sufitem wywołując panikę wśród płci pięknej i kategoryczne nakazy zabicia tego wielkiego "komara" krwiopijcy ;)

W nomenklaturze muchowej nazywa się to Daddy longlegs i jest dobrą muchą jeziorową (mokrą).

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec komara żywi się nektarem i jest z 10 razy większy od swojej partnerki. :D

Zdaje mi się ,że chodzi nam o tego samego owada, jedni mówią komarnica inni samiec komara,kij z tym jak się tam nazywa, ważne że imitacja tego stworka jest łowna.

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem samiec komara odżywia się nektarem i dymorfizm płciowy u komarów jest twyraźny - samce mają krzaczaste czułki, a samice nie, ale wielkością się nie różnią. :D

Często ludzie je mylą ale to jest ZUPEŁNIE inna rodzina owadów. Niektórzy też myślą, że "samiec komara" ma żądło, a to jest pokładełko za pomocą której samica komarnicy składa jajeczka

W dyskusjach muszkarskich zawsze w końcu zejdzie na entomologię :)

Co ciekawe mucha dobrze wpasowała się w temat konik polny bo Daddy longlegs robi się też w wersji zwanej hopper - bez skrzydełek.

Muszkę spróbowałbym podać na lince Intermediate lub Sinktipie i delikatnie podciągał, żeby nóżki pracowały.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolek93 masz w giełdzie jaki rozmiar haka -co do pianki ,parę rzeczy musi zostać dla mnie.

Solińskich cukierków nie będę pokazywał bo się różnią tylko praktycznie wielkością i mają troszkę więcej odnóży z bażanta.Wstawię kilka łownych muszek na San no i "pupy" ,łowienie przeobrażającymi chrustami jest fenomenalne.Pokaże też kilka jętek na które późna jesienią trafiłem w jedno popołudnie 7 miarowych lipieni w tym jednego na 45 ...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega @luk_hna nauczył mnie robić koniki z pianki, zdjęcia nie najlepszej jakości do robione telefonem. Dolek93 pianki szukaj w sklepach pasmanteryjnych można tanio trafić, a poza tym to w sklepach wędkarskich http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cPath/322_85_87.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.