Jump to content

Wyważenie zestawu kij + kołowrotek.


MarcinV

Recommended Posts

Hej, mam do was pytanie czy wasze kije są wyważone tak jak na prezentacji w filmie poniżej.


Czy macie tak idealnie czy pozwalacie sobie na margines błędu?

Kupiłem nowy kij savage gear black savage i penn battle II 3000 zestaw wyważa się na samym końcu forgripa (rękojeści) 2 cm od zaczepu na przynęty. Powiem tak jak spieram kij przy biodrze i trzymam blisko końca forgripa to jest OK i nic mi nie przeszkadza. Ale chwyt idealnie przy stopce kręcioła, czuć już jak leci kij na pysk. Spróbuję doważyć kupiłem taśmę ołowianą owinę przy dolniku i najwyżej zacisnę opaską samo zaciskową.Czy wy wyważacie ? Wiem mogłem kupić większy kołowrotek ,ale z penn battle II 4000 daje nie wiele więcej (środek ciężkości przesuwa się o nie cały centymetr)  Pasuje dociążyć na samym końcu dolnika zgodnie z prawami fizyki ,dowinę 12 gram narazie.

Link to comment
Share on other sites

OK, zrobię na razie sobie test zobaczymy jak jest bez i jak jest z dociążeniem. Ogólnie mogło by tak zostać, zobaczymy jak kij wymęczy rękę.
Ostatni raz kupuję kij w stylu dzielony dolnik japan style. Wędki z klasycznym długim dolnikiem jednak lepiej się wyważają.

Link to comment
Share on other sites

Dosyć dobrze to jest pokazane na filmie.

Z twojego opisu wynika że bardzo źle jest wyważony ten kij który kupiłeś.

 I tak jak napisał kolega @damien79 nie wolno przesadzić z doważeniem dolnika bo całość będzie sprawować sie gorzej niż przed wyważeniem.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem dokładnie wersję 20-60g 251cm .
http://savage-gear.com/pl/product/black-savage/  

Kij jest mocarny jak na nasze wody, ale gnie się pięknie testowałem  ugięcie , szybki piekielnie, na forach piszą, ze zapas mocy jest dość duży. . Wada wyważenie kija strasznie trudne, kołowrotki Penn Battle II 3000 ważą odpowiednio 347g i wersja 4000 362g, nie będę przecież zakładał mu kołowrotak pod 400 gram. Kij kupiłem w promocji w jednym ze sklepów internetowych, poniżej 300zł. Penna Battla II 3000 miałem już u siebie na stanie służył przy berkleyu- emotion 10-30g .  Sprzedawca mówił, że savage mają cięższe przeloty i że ten kij w długości 220cm byłby lepszy.

Kija kupiłem pod jigowanie na ciężko gumy 12 cm do 18cm.  Chciałem spróbować ciężej , mam też możliwość wyjazdu do Szwecji(w lecie się wybiorę) bo mam tam rodzinę, także pod ich wody gdzie szczupaka pełno byłby świetny.

Wada kija ciężki do wyważenia. Reszta OK. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy