Skocz do zawartości

Stary Breń


Dominik18king

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o Brniu to chyba tutaj:

http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=545&page=2&highlight=bre%F1

ale widzę, że te dwa tematy są ze soba troche pomieszane. Może dałoby się z tym coś zrobić albo nie mylić tych rzeczek.

W sobotę znów odwiedziłem Stary Breń i zmierzyłem się z okoniami (największy 26) i szczupaczkiem (46), który ostatnio odgryzł woblerek. Niestety jażki gdzieś odpłyneły a szkoda bo nieżle szalały na wędce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Na spin nie ma jeszcze szans na Ostrówku. W niedziele była jeszcze bardzo gruba warstwa lodu :mad: i raczej w tym tygodniu to nie da rady pośmigać. Też nie mogę się doczekać.

Pojechałem jeszcze trochę w górę rzeczki i przeszedłem się brzegiem, i niestety też potwierdzam śnięcie ryb. Widziałem 3 kleniki takie około 25cm i trochę drobnicy. Rybki prawdopodobnie przymarzły bo bardzo niska woda była, a lodu z pół metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Starym Brniu byliśmy w sobotę trochę powyżej mostu w Ostrówku. Rejony drogi na prom. Woda niestety martwa. Rybki tak jak pisaliście przetrzebił lód. Można było zaobserwować troszkę trupów na dnie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się cieplutko, więc pojechałem na Breń w Ostrówku (koło drewnianego mostu), próbowałem sił w drgającej szczytówce, brań było kilka, ale bardzo delikatne i nie udało mi się nic złowić. Ktoś tam na przeciwległym brzegu wyciągnął parę karasi, ale ogólnie bez fajerwerków. Płynie jakiś śmieć i czepia się żyłki. Kilka razy przy brzegu przepłynął szczupak, dość spory, czyli coś się ostało po zimie. Zmartwiły mnie słowa usłyszane od dwóch starszych Panów stojących na moście, cytuję "Przydałoby się siatą przeorać, bo ryby szaleją" - odnośnie tego "szaleją" - raptem kilka razy zrobił się wirek na wodzie i coś pogoniło uklejki. Zupełnie nie rozumiem myślenia tych gości, ale cóż.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiły mnie słowa usłyszane od dwóch starszych Panów stojących na moście, cytuję "Przydałoby się siatą przeorać, bo ryby szaleją"

Trzeba było im odrzec ze przeorać to oni sobie mogą ale pole i to w dodatku własne :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem chyba w środę na Ostrówku i znalazłem 2 pozostałości po siatkach ( oczywiście je zniszczyłem ), mam nadzieje ze dadzą sobie spokój z tymi siatkami, ale.... ciężko mi w to uwierzyć (przydałaby sie tam jakaś kontrola i pare mandacików, może to by ich uspokoiło)

ps

lód zrobił swoje + siaty = ????? o masakra :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę od znajomych, którzy są tam częściej niż ja, kłusownictwo jest tam nagminne i myślę, że kontrole przydałby się tam, chociaż wątpię czy to by ich uspokoiło, bo jak napisał wcześniej jeden z kolegów cham ze wsi wyjdzie, a wieś z chama nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety ale klenie zawiodły mnie tej wiosny na SB. Niska woda po roztopach i w czasie zimy spowodowała, że ryb prawie nie ma. Niżej kilka rybek z jednego z wędkowań.

Odnośnie facetów z różnego radzajami siat to niestety jest tam plaga i to nie tylko na SB ale na Wiśle i starorzeczu. Jak powiadomisz PSR to jest duża szansa, że pojawią się kontrolnie kilka razy nad wodą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.