Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie zdechłych ryb zrobione wczoraj po południu i późnym wieczorem. Przedstawiciele PZW, Straży gminnej oraz Weterynarii dzisiaj rano pod mostem w Trzebownisku.
Więcej zdjęć z wczoraj posiada nasz kolega po kiju, poproszę aby je tutaj zamieścił.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj puszczają mocniej ale jak wczoraj sprawdzałem na stanie rzek to właśnie stany bodajże 2 albo 3 razy w ostatnim czasie wynosiły po 20 cm. Akurat od dziś od 04:00 puszczają mocno, akurat jeśli woda zatruta to przepcha dalej, woda pobrana dziś rano to znowu winnych nie będzie bo przecież w wodzie nic nie ma.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zygo napisał:

Cześć. 

Widział Ktoś może jaki jest kolor wody w miejscowości Zarzecze ?? Bo widziałem na radarach, że wczoraj przechodziły w tamtych rejonach burze :(

Łowiłem tam wczoraj 17-21 ,  niski stan i czysta woda ... do dzisiaj raczej nie powinno sie wiele zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 at 18:50, Marcin 0.18 napisał:

Przed chwilą w Telewizji Rzeszów powiedziano że śledztwo wykazało że przyczyną była przyducha.

Jakie śledztwo wykazało , że przyczyną była przyducha?
TVP Rzeszów nie zadała zasadniczych pytań Pani w WIOś.
Powinni zapytać <o co starannie zabiegałem> czy Wioś pobrał próbki wody po zgłoszeniu sprawy śniętych ryb przez komendanta straży gminnej w Dniu 27.06 o godzinie 8 rano.
Czy zawiadomiono straż pożarną w celu rozłożenia kordonu?
Czy zawiadomiono Weterynarię, aby ustaliła czy ryby nie mają jakiejś bakterii lub choroby?
Czy zawiadomiono PZW jako użytkownika wody o zaistniałej sytuacji?
Czy  sprawdzono jakiej jakości woda wypływała z oczyszczalni ścieków dla miasta Rzeszów?
Czy sprawdzono brzegi rzeki w górę od miejsca spływania śniętych ryb, czy do rzeki nie wydostają się jakieś substancje chemiczne z różnych rur wystających z brzegów?
Czy sprawdzono ile wody w czasie przed śnięciem wypompowała Elektrociepławnia?
Czy sprawdzono prawidłowość zatrzymywania wody na zaporze?
Wiadomo, że próbki w obecności komendanta zostały pobrane o godzinie 9 rano dnia 28.07
Nie trzeba tłumaczyć faktu że to 25 godzin za późno.
Będziemy dociekać jakie działania podjęło Wioś w dniu 27.07 zaraz po zgłoszeniu przez straż gminną. Czy w tym dniu pobrali próbki wody i kto był tego świadkiem.
Sprawa jest w toku .
TVP nie pomogło nic w tej sprawie, tylko podało do informacji PRAWDOPODOBNĄ historyjkę wymyśloną przez Wioś.
Przy każdym kolejnym zanieczyszczeniu trzeba będzie nagrywać reportaż własnymi siłami, i udostępniać oraz rozpowszechniać w każdy możliwy sposób.
Wydaje mi się, że w PZW jest pewien człowiek któremu tak samo jak mi i na pewno wielu z Was zależy, aby woda w NASZYCH RZEKACH była odpowiedniej jakości. Pod każdym względem.
Jedynym sposobem aby w przyszłości nie doprowadzić do podobnych sytuacji jest doprowadzenie winnych do odpowiedzialnośći, oraz uczynić aby służby odpowiedzialne za jakość naszego środowiska FAKTYCZNIE wywiązywały się z obowiązków jakie na nich ciążą.


 

Edytowane przez skowron555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chwile na zwiadzie powyżej Rz połowiłem godzinke bo deszcz zaczął siompić.Woda dużo czystsza niż poniżej Rz ale z braniami cieńko,pare kleników i okonków.Wracałem przez Zarzecze i niżej mostu ujrzałem ponton z trzema lub czterema waryjatami z wędkami :D czy to waryjoty forumowe? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skowron555 napisał:

Jakie śledztwo wykazało , że przyczyną była przyducha?
TVP Rzeszów nie zadała zasadniczych pytań Pani w WIOś.
Powinni zapytać <o co starannie zabiegałem> czy Wioś pobrał próbki wody po zgłoszeniu sprawy śniętych ryb przez komendanta straży gminnej w Dniu 27.06 o godzinie 8 rano.
Czy zawiadomiono straż pożarną w celu rozłożenia kordonu?
Czy zawiadomiono Weterynarię, aby ustaliła czy ryby nie mają jakiejś bakterii lub choroby?
Czy zawiadomiono PZW jako użytkownika wody o zaistniałej sytuacji?
Czy  sprawdzono jakiej jakości woda wypływała z oczyszczalni ścieków dla miasta Rzeszów?
Czy sprawdzono brzegi rzeki w górę od miejsca spływania śniętych ryb, czy do rzeki nie wydostają się jakieś substancje chemiczne z różnych rur wystających z brzegów?
Czy sprawdzono ile wody w czasie przed śnięciem wypompowała Elektrociepławnia?
Czy sprawdzono prawidłowość zatrzymywania wody na zaporze?
Wiadomo, że próbki w obecności komendanta zostały pobrane o godzinie 9 rano dnia 28.07
Nie trzeba tłumaczyć faktu że to 25 godzin za późno.
Będziemy dociekać jakie działania podjęło Wioś w dniu 27.07 zaraz po zgłoszeniu przez straż gminną. Czy w tym dniu pobrali próbki wody i kto był tego świadkiem.
Sprawa jest w toku .
TVP nie pomogło nic w tej sprawie, tylko podało do informacji PRAWDOPODOBNĄ historyjkę wymyśloną przez Wioś.
Przy każdym kolejnym zanieczyszczeniu trzeba będzie nagrywać reportaż własnymi siłami, i udostępniać oraz rozpowszechniać w każdy możliwy sposób.
Wydaje mi się, że w PZW jest pewien człowiek któremu tak samo jak mi i na pewno wielu z Was zależy, aby woda w NASZYCH RZEKACH była odpowiedniej jakości. Pod każdym względem.
Jedynym sposobem aby w przyszłości nie doprowadzić do podobnych sytuacji jest doprowadzenie winnych do odpowiedzialnośći, oraz uczynić aby służby odpowiedzialne za jakość naszego środowiska FAKTYCZNIE wywiązywały się z obowiązków jakie na nich ciążą.


 

Za mała siła przebicia panowie.. TVP Rzeszów wyemitowało bo reporter ma płacone za każdą informację a ostatnie lata pokazują, że śnięcie ryb czy zanieczyszczenie wody to niszowe tematy.. jakby coś z polityką w tle było to gwarantuję, że ktoś z opozycji zacząłby węszyć a media dwoiły by się i troiły żeby sprawę wyjaśnić.. wkurwiające ale prawdziwe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2016 at 12:31, Matew napisał:

Prubki wody to niech pobierają tam na moje oko w pobliżu kanałów burzowych w Rzeszowie bo to na pewno z tamtąd poszedł jakiś syf do wody w ubiegłym roku było identycznie i niech nie mydlą oczu przyduchą w tamtym roku prawie dwa miesiące gorąca bez opadów i jakoś przyduchy nie było dopiero po deszczu jak syf ze studzienek deszcz wypłukał. A w tym roku to samo i tylko tydzień ciepła i po deszczu ryba kaput. Nie ma szans żeby to przyducha była i wszystkie ryby jednocześnie padły od małych płoci po olbrzymie leszcze bolenie, szczupaki. Koło mostu w trzebownisku coś tam się dzieje. Ciekaw jestem co wypadają. Foto z mostu w trzebownisku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Jednym słowem Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.