Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, nam pytanie - czy wędkarz, który ma 17 lat i posiada kartę wędkarską może w ramach swojego stanowiska limitu otp. Wziąć pod siebie 13 latka i udostępnić mu swoje jedno wędzisko?? Planowany spinning na Wisłoku i Wisłoce. Czy mogą śmiało we dwóch spinningowac ? Czy z racji,że obaj są niepełnoletni nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, damian 86 napisał:

Witam Panowie, nam pytanie - czy wędkarz, który ma 17 lat i posiada kartę wędkarską może w ramach swojego stanowiska limitu otp. Wziąć pod siebie 13 latka i udostępnić mu swoje jedno wędzisko?? Planowany spinning na Wisłoku i Wisłoce. Czy mogą śmiało we dwóch spinningowac ? Czy z racji,że obaj są niepełnoletni nie wolno.

w piśmie stoi ".... wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej taką kartę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, domek1995 napisał:

Jesteś pewny co do tej zasady jedna karta jedna wędka?  

Z tego co mi wiadomo osoby do 14 roku życia są zwolnione z obowiązku posiadania karty wędkarskiej. Więc gdyby opiekun był  pełnoletni to mogliby łowić w pełni legalnie razem. 

Dokładnych przedziałów wiekowych nie jestem pewien, ale chodzi o to że przy metodzie spiningowej posiadacz karty może łowić na jedną wędkę, więc jeśli osoba posiadająca kartę bierze pod opiekę osobę do 14 roku życia i chcą spiningować to 14 latek łowi a opiekun patrzy, gdyż ma prawo tylko do jednej wędki. Sytuacja się zmienia gdy zdecydują się na spławik, fender itp wtedy posiadacz karty może łowić na dwie wędki więc opiekun sobie łowi na jedną a 14 latek na drugą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z osobą pełnoletnią może swobodnie wędkować:

 

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
53 minuty temu, raftik napisał:

Koledzy pytanko ...łowi ktoś na tym odcinku ?Jest tabliczka o odległości od progu ?Jakieś efekty ?Interesuja mnie wszystkie metody.

Odpowiedzi proszę na priv...:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

zakaz połowu 150 metrów poniżej i powyżej progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 15 lat temu jak tam łowiłem ludzie się zabijali o miejsce gdzie woda wpada do Wisłoka z elektrociepłowni. Poniżej była też miejscówka zwana "dołkiem". Trzeba było jechać o 4 rano żeby zająć te miejsca. Piękne czasy to były, ryb multum.

Nigdy nie zapomnę jak raz stałem na kołatce i oglądałem z góry setki pięknych wycierających się leszczy.

Teraz pusta woda, przykre. 

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne zakończenie sezonu brzanowego. Druga, podobnej wielkości, wjechała ponad 2 metry w brzeg i spadła. Okazało się, że stałem nad bobrową jamą ;)

 

Przypomnienie dla wędkujących na obwodzie Wisłok 2 (od zapory w Sieniawie do ujścia Stobnicy). Okres ochronny brzany zaczyna się tu już 1 grudnia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez tpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
10 godzin temu, minecraftowiec67 napisał:

Witam łowi lub łowił ktoś okonie na wisłoku w odcinku Rzeszowa  i jakie sprawdzały wam się przynęty


Okonie to jesień i żywiec np. babka mi się najlepiej sprawdza z żywych przynęt.

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.