Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

18 hours ago, tpe said:

Dawno nie łowiłem w Wisłoku. W poniedziałek brzana, dziś coś dużego wbiło się w zalane trawy pod moimi nogami i zwiało...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Piękna brzana jak na Wisłok

Można wiedzieć poniżej czy powyżej zapory rzeszowskiej?

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DziubnieLubNie napisał:

Czyli przed zaporą, o to mi chodziło czy przed zaporą są takie ryby bo wiadomo że zapora ogranicza migrację ryb z Sanu itd.

To super i dzięki!

A musi być migracja z Sanu, by była takie ryby w Krośnie? Niekoniecznie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzana potrzebuje czystej dobrze natlenionej wody i dużo kamieni skąd czerpią pożywienie  przez to poniżej Rzeszowa ciężko ją spotkać jak tam syf cały czas płynie  i w sumie ostatnio ciężko w dolnym odcinku o jakakolwiek przyzwoitą rybę. Mi się wydaje że to efekt pzw 🥲chociaż nie wszystko to przez te sumy i kormorany 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są całkiem fajne odcinki szybko płynące ze żwirowym dnem gdzie woda wydaję się być całkiem czysta (kiedy nie jest mętna po opadach), miejsca podrecznikowe wręcz, jednakże brzany niezbyt chyba obecne, a dawniej się je łowiło bez większego zachodu.

Trochę też próbuję obserwować i jak przejeżdżam przez jakiś most w miarę czasu i możliwości zatrzymuję się za mostem i wracam pieszo aby w slonecznym blasku doszukać się jakichś ryb i jest to bardzo smutny widok... najczęściej jedynie jakieś kleniątko da się zauważyć...

Naprawdę jest mało ryb😲

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 19:39, DziubnieLubNie napisał:

Są całkiem fajne odcinki szybko płynące ze żwirowym dnem gdzie woda wydaję się być całkiem czysta (kiedy nie jest mętna po opadach), miejsca podrecznikowe wręcz, jednakże brzany niezbyt chyba obecne, a dawniej się je łowiło bez większego zachodu.

Trochę też próbuję obserwować i jak przejeżdżam przez jakiś most w miarę czasu i możliwości zatrzymuję się za mostem i wracam pieszo aby w slonecznym blasku doszukać się jakichś ryb i jest to bardzo smutny widok... najczęściej jedynie jakieś kleniątko da się zauważyć...

Naprawdę jest mało ryb😲

Trzeba przejść srodkiem rzeki pare km .Ryby bardzo duża ilość.W Rynnach duże świnie a i klenia to chyba 20 sztuk dziś na muchę.Brań nie zliczona ilość.Z innej części Polski strzeże pozazdroscili by takiej wody.Uważam że jest dobrze 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, PiotrekP10 said:

Trzeba przejść srodkiem rzeki pare km .Ryby bardzo duża ilość.W Rynnach duże świnie a i klenia to chyba 20 sztuk dziś na muchę.Brań nie zliczona ilość.Z innej części Polski strzeże pozazdroscili by takiej wody.Uważam że jest dobrze 

 

 

1 minute ago, PiotrekP10 said:

Piotrku jest ci łatwiej bo podejrzewam spinningujesz lub na muchę lowisz to i po prostu znajdziesz rybę bo przejdziesz kilometry rzeką jak wspominasz...

Ja łowię stacjonarnie na feeder, mówię że jest słabo na zasadzie porównania z daleką przeszłością.

Owszem kleniki są ale to zazwyczaj kleniki...jak często lowisz klenia +50? Bo ja miałem 3 tego roku i wszystkie wczesną wiosną.

Mnie akurat łowienie klenikow po 25cm nie satysfakcjonuje.

Jak spiningujesz to wiesz zapewne że co roku są zawody Kleń Wisłoka, nie wiem jak poszło ostatnio (chyba tydzień temu) ale zazwyczaj wyniki są marne wręcz żałosne na tylu speców od spinningu którzy zjeżdżają nawet z bardzo daleka.

Ja nie uważam że jest dobrze wręcz tragedia.

Mówisz ktoś by nam Wisłoka zazdrościł, no nie wiem... ja zazdroszczę tym co mają Odrę pod nosem.

 

1 minute ago, PiotrekP10 said:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie wyniki kleń Wisłoka.Jeden dzień a pieknie połowili i trochę ładnych ryb spadło.

50sie trafiaja.Ale nie chodzi o to że by je łowić za każdym razem.To ma być obcowanie z przyrodą, dodatkiem są ryby Dzisiaj jak ktoś nie przyjedzie z ryba 50+to głowa spuszczona.Nie o to tu chodzi😉Brodząc widać setki narybku itp.

Kolega łowił w Nowej Zelandii.Owszem sa pokażne ryby.Ale taką rybe masz jedna np.na 5-10km.Jeden fałszywy ruch i po zabawie.Ja doceniam nasze wody😉Nie ma tragedii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrekP10 napisał:

Sprawdź sobie wyniki kleń Wisłoka.Jeden dzień a pieknie połowili i trochę ładnych ryb spadło.

50sie trafiaja.Ale nie chodzi o to że by je łowić za każdym razem.To ma być obcowanie z przyrodą, dodatkiem są ryby Dzisiaj jak ktoś nie przyjedzie z ryba 50+to głowa spuszczona.Nie o to tu chodzi😉Brodząc widać setki narybku itp.

Kolega łowił w Nowej Zelandii.Owszem sa pokażne ryby.Ale taką rybe masz jedna np.na 5-10km.Jeden fałszywy ruch i po zabawie.Ja doceniam nasze wody😉Nie ma tragedii 

Ja tu rzadko wstawiam zdjecia😉Ale ludzie z Polski zachwycaja sie ładnymi rzekami i rybami😉 Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.